Piotrek z Bagien Tripel
Piotrek z Bagien Tripel
Piotrek z Bagien Tripel
% alk. 8.5
Blg 18.5
IBU 30
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Tripel to klasyczny styl, który wywodzi się z bogatej rodziny piw belgijskich. W naszym wydaniu charakteryzuje się estrowo-przyprawowym profilem, wzbogaconym niewielkimi ilosciami amerykańskich odmian chmielu. Piwo mimo solidnej dawki alkoholu jest bardzo pijalne, ma rozgrzewającą moc, lecz lekką treściwość i umiarkowaną goryczkę. To połączenie sprawia że potrafi rozkręcić każde towarzystwo.
Dodał: Shinodin - 2016-02-08 09:01:34

oceny Oceny

Użytkownicy 5,83 / ilość: 6
Goście 7,33 / ilość: 3
średnia 6,33/10 / ilość: 9

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Brajan36
starstarstarstarstar

2016-05-28 12:46:07
Cena:8,99
Warka:11 / 06 / 16

Barwa:Złota , klarowna

Piana : ok .2 cm , złożona głównie średnich pęcherzy , szybko opada , co pozostawia taką mierzeję wraz z brzegiem jeziorka ;

Aromat : z butelki : drożdżowy wraz subtelną owocowością ;
ze szkła : wyrazisty estrowa woń kryje się za nią dużo owców oczywiście w których
wyróżniłbym banany oraz morele / brzoskwinie ( nie mogę się zdecydować) , następnie lekka przypraw ,
nawet pieprzu nieco drażniącego pieprzu a na końcu typowa woń winna , taki klasyczny tripel ,

Smak: Belgijski charakter pełno słodki po czym owocowy następnie szybka kreska belgijskich drożdży , całość ma w sobie cytrusy, ale nie jest to cytryna lecz pomarańcza , nawet skojarzenie z skórką pomarańczową ,wszytko kończy się delikatną bo słodką ale również i zadziorem pieprzowym w goryczce
Piwo bardzo dobre , lekko się pije ale uważajcie jest bardzo zdradliwe
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2016-02-09 17:14:07
Nijakie jak na Tripla. Zbyt pijalnie i ogólnie rzecz biorąc mało ciekawe. Chmielenie i ciekawe dodatki rozbudzały wyobraźnię a wyszło bardzo przeciętnie. Jeden z mniej udanych Piotrków jak dla mnie.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-02-07 16:30:02
Piana biała, drobnoziarnista, śladowy lacing, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko opadająca, piana po prostu nie zachwyca. Barwa ciemniejsza miodowa, dość klarowne i przejrzyste, delikatnie tylko zmętnione. W zapachu od razu da się wyczuć belgijskie przyprawowe klimaty, estry te sprawy, bananowe i drożdżowe akcenty. W smaku ciężkie, z niestety mocno wyczuwalną alkoholową nutą, oprócz alkoholu ciężko wyczuć inne elementy tego tripla, w miarę dobra kontra słodowa, słaba goryczka, piwo ma charakter mocno kwaskowy, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Jan Olbracht, etykieta jak każda z tej serii, zmienia się tylko kolorystyka, akurat w tym przypadku mi odpowiada. Jeden ze słabszych tripli jakie miałem okazję degustować, słabo zamaskowany alkohol psuje efekt jaki powinny dawać drożdżowo-przyprawowe akcenty, brakuje mi tutaj treściwości i charakterności, ciężkie nisko pijalne, lecz mimo wszystko wytrawne piwo. Jeśli jednak miałbym polecić tripla to wybrałbym te stricte belgijskie, Polska próba nie do końca udana, 6 ode mnie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010