Piotrek z Bagien Smoked Stout
Piotrek z Bagien Smoked Stout
Piotrek z Bagien Smoked Stout
% alk. 5.6
Blg 14.0
IBU 35
brak koduaddbarcode
ulubione: 4

Następne piwo z serii Piotrek z Bagien, browaru Jan Olbracht Rzemieślniczy z Piotrkowa Trybunalskiego. Jest to też ostatnie piwo uwarzone w ramach konkursu Kuźnia Piwowarów. Jest to Smoked Stout uwarzony według receptury piwowara domowego Krzysztofa ,,Kentaki,, Kulca. Browar Jan Olbracht Rzemieślniczy istnieje od roku 2014. Głównym piwowarem w tym browarze jest Wiktor Saczuk. JEst to drugi browaru o tej nazwie, w 2012 roku w Toruniu otworzył się mały, restauracyjny Browar Jan Olbracht. Młodszy i o wiele większy browar w Piotrkowie Trybunalskim to naturalna kontynuacja projektu. Browar ten ma całkiem spore moce produkcyjne, gości u siebie kilka browarów kontraktowych oraz może pozwolić sobie na organizowanie konkursów, takich jak Kuźnia Piwowarów. Smoked Stout - Nasz wędzony Stout to konkretna propozycja - 100% podstawowych słodów to słody wędzone. Na aromat i smak tego piwa składają się nuty wędzonej śliwki i popiołu, skontrastowane nutami czekoladowymi i kawowymi. Bukiet tego trunku uzupełniają aromatyczne chmiele Willamette i Hallertau oraz leżakowanie z opiekanymi płatkami dębowymi. Składniki: woda; słody: - wędzony, czekoladowy, Chateau Cafe Light; granulaty chmielowe - Hallerteu Tradition, Hallertau Mittelfruh, Chinook, Willamette; drożdże Wyeast 1450 Denny-s Favorite. Piwo pasteryzowane i niefiltrowane. Mętność i osad są naturalnymi cechami produktu. Odwiedź nas na www. browarolbracht. pl Dostępne w bezzwrotnej, brązowej butelce o pojemności 0,5l, z firmowym kapslem. Premiera piwa odbyła się 6 grudnia 2015 roku.
Dodał: stacher93 - 2015-12-19 00:33:50

oceny Oceny

Użytkownicy 7,63 / ilość: 16
Goście 7,25 / ilość: 8
średnia7,5 / ilość: 24

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-09-15 11:21:22
Aromat z butelki ? dominacja wędzonki, typu ogniskowej, trochę jakby wędzonego sera. W szkle po wędzonce ujawniają się palone nuty, jest czekolada gorzka.
Smak ? nadal wędzonka i to bardzo dobra, są palone nuty ? czekolada (niezbyt silna) i słabiej jeszcze czekolada. Stautowości niezbyt wiele, bo wędzonka przebija, ale jest kwaskowość i zaznaczona goryczka, nawet w stylu popiołowym.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Smakosz
starstar

2016-04-29 12:09:06
wole vipa
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 10 )
awatar
Brajan36
starstarstarstarstar

2016-03-15 21:51:36
Cena: 8,60 , warka :30/04/16 , Barwa: ciemny brąz , nie do przejrzenia ; Pian : beżowa , drobno pęcherzykowa , ładnie puszysta , wysoka na 3 palce po lekkiej redukcji zostaje wyższy okrąg i niższa gruba zimowa kołdra okrywająca tafle , powoli idzie ku tafli ; Aromat : z butelki szybko dotarł zapach wędzonego drzewa lekkiej szynki z wędzarnii , wędzonka w czystej postaci , ze szkła : oczywiście pierwszoplanowa rola dla super intensywnej woni wędzonego drzewa dąb / buk , następnie wędzona szynka i taki lekki dym z ogniska kojarzący się z spotkaniami z przyjaciółmi z kiełbaską piwkiem i ciepłymi wieczorami , występuje tu również taka nuta jakby owocowej wędzonki być może to tak śliwka , kojarzy mi się to z palonym ogniskiem gdy dokładane do żaru jest szczep śliw w tym wypadku ( ale sama nuta owocowa również daje skojarzenie z innymi drzewami z babcinego sadu ) niesamowite doznania ; Smak : wszechobecna wędzona i delikatna wytrawna słodycz , goryczka przyjemna o profilu zbożowo-kawowym , w którym pojawia się też czekolada , bardzo pijalne jak na kogoś zaprawionego nieco w tych klimatach , nie polecam komuś kto chciał by by spróbować swoja przygodę z wędzonka jednak mi wszytko pasuje w tym piwie , nie przepadam bardzo za wędzonymi piwami , pije je sporadycznie lecz to zdecydowanie będzie faworytem , pozdrawiam
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gogo
starstarstarstarstar

2016-02-01 09:40:43
Bardzo solidny smoked stout, bardziej dominuje wędzonka niż kawa, palność. Ostatnio często piłem Salvadora od Wąsosza bo pokazał się w moim miejscowym Tesco i szczerze mówiąc to właśnie Salvador smakuje mi bardziej, ma więcej ciała. Piotrek wydaje się być bardziej wodnisty.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.