Piotrek z Bagien Black IPA
Piotrek z Bagien Black IPA
Piotrek z Bagien Black IPA
% alk. 6.0
Blg 15.0
IBU 50
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Kolejne piwo z serii Piotrek z Bagien, uwarzone przez Browar Jan Olbracht Rzemieślniczy z Piotrkowa Trybunalskiego. Black IPA została uwarzona w ramach konkursu Kuźnia Piwowarów - według receptury piwowara domowego Pawła Ziębowicza. Seria piw z Piotrek z Bagien liczy już sobie kilkanaście piw. Ciekawe gatunki i częste premiery nowych piw sprawiły, iż seria Piotrek z Bagien zyskała wielu fanów. Patrząc na piwa warzone przez Browar Jan Olbracht Rzemieślniczy, to większość nowości to właśnie piwa należące do tej serii. Otwarcie browaru w Piotrkowie Trybunalskim w roku 2014 to swoista kontynuacja projektu zapoczątkowanego w 2012 roku w Toruniu. W Grodzie Kopernika funkcjonuje nieduży, restauracyjny browar, którego moce warzelne są niewielkie. Z tego właśnie powodu powstał dużo większy, nowoczesny browar w Piotrkowie Trybunalskim. Black India Pale Ale to czarna cytrusowa bomba - piwo solidnie potraktowane amerykańskimi odmianami chmielu, co już w pierwszym kontakcie przekłada się na wyraźnie wyczuwalne tropikalne i żywiczne aromaty. Jeśli dodamy do tego uczciwą, słodową bazę i nutę czekolady w smaku, otrzymamy wyjątkowy i wyróżniający się styl piwa. Składniki: woda; słody - pilzneński, pale ale, pszeniczny, monachijski typ I, Carafa typ III; granulaty chmielowe: Simcoe, Cascade, Centennial, Citra, Magnum; drożdże piwowarskie US-05. Mętność i osad są naturalnymi cechami produktu. Piwo pasteryzowane i niefiltrowane. Odwiedź nas na www. browarolbracht. pl. Premiera piwa odbyła się 14 listopada 2015 roku.
Dodał: stacher93 - 2015-12-03 00:48:30

oceny Oceny

Użytkownicy 7,89 / ilość: 27
Goście 8,33 / ilość: 6
średnia7,97 / ilość: 33

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
cycu_jeden
starstarstarstarstar

2016-01-01 01:14:14
Kolor ciemnobrązowy z refleksami barwy coli, piwo lekko zmętnione. Piana beżowa, składająca się z pęcherzyków różnej wielkości, wysoka na jakieś 2 cm, dosyć szybko opadająca do niewielkiego pierścienia, łagodny lacing. Zapach bez zarzutu, żywiczno-słodowy. Smak przyjemny, wyraźna paloność, lekka wędzonka, wyrazista, zalegająca goryczka. Stosunkowo wysoka pijalność, alkohol dobrze zamaskowany, wysycenie odpowiednie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gulek
starstarstarstarstar

2015-12-24 21:51:19
Świetne piwo, wyczuwalna goryczka, ale co ważniejsze nie przeszkadzająca. To moje drugie piwo z tego browaru i jestem wręcz zachwycony. Na pewno sięgnę po inne rodzaje.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
root-theory
starstarstarstarstar

2015-12-17 19:34:34
Myślę że te piwo z beczki a nie z butelki robiło by świetną robotę. Takiego zapachu jak ono ma w piwach butelkowych można szukać raz na 10 piw.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2015-12-14 14:59:04
https://www.facebook.com/jan.olbracht.browar.... Lubimy!
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.