Piotrek Z Bagien American Pils
Piotrek Z Bagien American Pils
Piotrek Z Bagien American Pils
% alk. 5.6
Blg 12.5
IBU 35
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Bum! Uwarzyliśmy Pilsa!

Od początku zakładaliśmy jednak, że to musi być coś wyjątkowego. Chcieliśmy by był intrygujący, ciekawy. Dlatego użyliśmy nowych odmian chmielu! Do piwa trafiły amerykańskie Pekko i Jarrylo o aromacie cytrusowo-ziołowym oraz niemiecki Yellow Sub o morelowo-pomarańczowym profilu. Co Wy na to?

Składniki: woda; słody jęczmienne: Pilzneński, Wiedeński, Carrachell, słód Pszeniczny; granulaty chmielowe: Pekko, Jarrylo, Yellow Sub, Equinox; drożdże piwowarskie S-189.
Dodał: ark00 - 2016-08-29 22:11:49

oceny Oceny

Użytkownicy 7,5 / ilość: 6
Goście 8,67 / ilość: 3
średnia 7,89/10 / ilość: 9

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-12-23 19:06:59
Piana nie do końca biała, w miarę gęsta i puszysta, drobno i gruboziarnista, wysoka na około półtora centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się, jako taki lacing. Barwa jaśniejsza słomkowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, subtelnie zmętnione. W zapachu przyjemne nuty owocowe, morele, brzoskwinie, takie klimaty, akcenty słodowe i zbożowe, cytrusowe klimaty. W smaku słodkie, owocowe, choć z adekwatną do stylu, zalegającą goryczką, dobra kontra kwaskowa, chmielowe posmaki orzeźwiają, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Jan Olbracht, etykieta w zielonej kolorystyce, połyskująca, dobrze opisana, graficznie jak każda z tej serii. Warka 22.02.2017. Naprawdę dobre piwo...niby zwykły pils na amerykańskich chmielach, a jakość świetne, pijalność jeszcze lepsza. Bije na głowę swoich konkurentów chociażby American pilsa od Baby Jagi. Nie sądziłem, że kiedyś dam piwu typu pils ocenę wyższą niż 7, ale w tym przypadku jest tak aromatycznie, orzeźwiająco i owocowo, że nie wypada dać mniej niż 8 i dodać je do ulubionych. Zdecydowanie najlepszy pils jakiego piłem, gratulacje dla serii Piotrek z Bagien za wypuszczenie tego piwa na rynek. Prosto a jednak inaczej...to lubię.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Brajan36
starstarstarstarstar

2016-12-02 20:56:48
Cena: ok. 7,6
Warka:22/02/2017

Barwa:dojrzałe złoto ,

Piana : różne pęcherzyki, i większe i mniejsze , kilka chmurek na ściace , jakaś za wysoka nie była , na jeziorku jedna dominująca wyspa z wewnętrznymi jeziorami ;

Aromat : z butelki : jakby całość aromatyczna była przykryta karmelem ; ze szkła: bardziej wyczuwalne nuty cytrusa , zioła oraz trochę takiego aromatu ziemistego / słodowego , typowego la pilsa dobrego pilsa ;

Smak: lekka cytrynka , słodowa podstawa ze słodką nutką karmelową , po za tym dominuje początkowo słaba lecz później szybko rozwijająca się i nadajaca charakterną kontrę w postaci trawiastej goryczki ;

Całkiem udany Amercian Pils nie pamiętam abym się zawiódł na którymś z piw z serii PZB
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
nocą_po
starstarstarstarstar

2016-10-20 03:13:02
skumajcie temat:
na Warszawskim Festiwalu Piwa podchodzę do stoiska browaru Jan Olbracht i pytam
- poproszę o jakieś \"aipiej\"
- słucham? (odpowiada sprzedawca)
- o ipa jakąś poproszę?
- aleeee... jakie ipa... słucham?
- no o ipa jakąś poproszę, \"aipiej\" , może być dubel
- ale nie wiem o co chodzi...
- no o ipa, macie jakieś piwo w tym stylu,ipa? poproszę jakieś ipa.
- yyy nie wiem... yyy
- Ipa, jakjąś \"aipę\"
- no to ja nie wiem... tu jest katalog proszę sobie coś wybrać
- ...
Ehhh cholera tego na takim festiwalu się nie spodziewałem. Gość ze stoiska nie wiedział o co chodzi. Mam więc o prośbę do włodarzy tego browaru, zróbcie jakieś godzinne szkolenie czy coś. Chciałem tylko jakieś \"IPA\" a koleś nie wiedział o co pytam. Niby sympatyczny gość ale żeby tak na wielkiej imprezie naszego kraftu ratować się katalogiem. Wiem że macie coś takiego jak AIPA. Nie jesteście nowicjuszami w branży. Może warto co nieco dokształcić ludzi. Zaznaczam że byłem trzeźwy i nie sepleniłem.

Wziąłem więc waszego American Pils i nie dyskutowałem dalej.
Mimo wszystko wasze American Pils jest bardzo dobre. Aromatyczne - stronę nektarynki, początkowo słodkie w aromacie, dalej na prawdę gorzkie, trochę trawiaste ale dość pijalne, bardzo udane. Oby więcej takich pilsów na naszym rynku.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010