PINTA Zwycięski German Pils
PINTA Zwycięski German Pils
PINTA Zwycięski German Pils
% alk. 5.5
Blg 13.0
5904165101815addbarcode
ulubione: 1

Prezentujemy zwycięskiego German Pilsa, uwarzonego w Browarze PINTA według inspiracji Piotra Kity – uczestnika II edycji konkursu dla piwowarów domowych. Jasne, wytrawne i klarowne piwo dolnej fermentacji. Jak przystało na prawidła stylu, to trunek o czystym profilu, z przyjemnie zaznaczoną goryczką, którą odpowiednio kontrują delikatne, słodowe nuty. Zwycięski German Pils zachwycił sędziów konkursu. Teraz przyszedł czas na świat. (opis producenta)
Dodał: Kindi - 2022-10-06 17:13:09

oceny Oceny

Użytkownicy 6,6 / ilość: 20
Goście 0 / ilość: 0
średnia6,6 / ilość: 20

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
ekoman69
starstarstarstarstar

2022-11-18 17:32:16
Piwko o barwie ciemno złocistej, mętne. Piana średnio wysoka, dość szybko dziurawiąca się, ale też nie znikająca do końca, na powierzchni pozostają grube obłoczki. W zapachu trochę chmielu, siana i dużo masła. W smaku znów dużo masła, ale też wyraźna ziołowa goryczka, trochę orzechów, trawy i siana. Można wypić, ale bez szału. Warka 29.05.2023. Kupione w Lidlu za 7,99 zł.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2022-10-09 20:18:26
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca szczątkową formę lacingu na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza piaskowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, jak na styl mocno zmętnione. W zapachu nuty zbożowe, karmel, trawa, zioła, łodygowość, masełko, chlebek, kwiaty. W smaku raczej pustawe, ale z mocno zalegającą, ziołową goryczką, zbożowość, karmel, masełko, subtelna kontra kwaskowa, kwiatowy i słodowy finisz, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Pinta, etykieta w klasycznej oprawie graficznej, ubogo opisana. Warka 29.05.2023. Pusty, wodnisty, za to bardzo mocno goryczkowy, przez co nisko pijalny german pils...nie poszło to w dobrą stronę...mogę zaproponować maksymalnie 5.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2022-10-03 23:53:42
Wygląd: głęboka ciemna słomka, nie do końca klarowne, piana symboliczna, 1,2 cm, będąc skupulatnym ;)
Zapach: dziwna mineralność, taka nie niemiecka, wali bardziej jak woda z kranu lub te lepsze piwa z Głubczyc, które wprost nie walą kanalizacją ;) Fajna chmielowość siano-kwiatowa
Smak: czuję, że obcuję piwem z ciężkim, a więc nie pilsem niemieckim, jest wręcz kisielowate, mdłe, za to całkowicie puste, przypomina mi pustkę Oettingera Pilsa za pół euro, oczywiście Oettinger jest bardziej wodnisty, ale za to wyżej wysycony i to jest następny mandkament tego piwa, wyscenie jest bardzo niskie, dramatycznie niskie, nie tylko za niskie jak na pilsa, zwłaszcza niemieckiego, ale w ogóle jak na \"piwo jasne puste\" Pochwaliłbym za gorczykę i nachmielenie, gdyby one dopełniały chociaż średniawe piwo, ale samo piwo jest po prostu okrutnie słabe, taki pusty, mdły, lekko kwaskowy muł. Trochę jakby pił piwo Jagiełlo, im też zdarza się nachmielić dobrze piwa, ale i tak są zawsze słabe. Słabo pijalne, zamieniłbym je na dowolnego pilsa niemieckiego, nawet takiego za pół euro, może poza wspomnianym Oettingerem, bo to syf straszny, ale to piwo też się o syf ociera.
Tak średnio Pincie lagery wychodzą, Summer Pils był ok, choć d**y nie urywał, niektóre warki Kryształu były genialne, ale inne zlew, a poza tym to same słabizny.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 4, wygląd: 6 )
awatar
Orzelek
starstarstarstarstar

2022-09-30 18:03:56
Wygląd: barwa złota; piana biała, grubopęcherzykowa, gęsta, szybkoopadająca do zera.

Aromat z butelki: ciasto drożdżowe, orzechy, herbatniki.

Aromat ze szkła: chmielowo-ziołowe.

Smak: chmielowe, ziołowe; goryczka średniowysoka, średniozalegająca.

Dobrze uwarzony pils to w polskim krafcie rzadko spotykane zjawisko. Tutaj mamy recepturę piwowara domowego, którą zdecydowano się wypuścić do szerszej publiczności i była to słuszna decyzja.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.