Pinta Zwycięski Belgian Triple with american hops
Pinta Zwycięski Belgian Triple with american hops
Pinta Zwycięski Belgian Triple with american hops
% alk. 8.5
Blg 18.0
5904165101792addbarcode
ulubione: 4

Prezentujemy zwycięskiego Belgian Tripel with American hops, uwarzonego w Browarze PINTA i zainspirowanego recepturą Dariusza Witka – uczestnika II edycji konkursu dla piwowarów domowych. Jasne, mocne i wytrawne piwo górnej fermentacji o belgijskim rodowodzie nachmielone odmianą Amarillo® oraz blendem Falconer’s Flight®. Dzięki czemu pojawiły się w nim nuty owocowo-cytrusowe. Zwycięski Belgian Tripel with American hops zachwycił sędziów konkursu. Teraz przyszedł czas na świat.

woda, słody jęczmienne: pilzneński, monachijski, zakwaszający; cukier; chmiele: do kotła: Flex; na whirlpool: Amarillo®, na zimno do tanku: Falconer’s Flight; drożdże SafAle™ BE-256 / Contains the allergen: malted barley

Piwo uwarzone w Browarze PINTA w Wieprzu
Dodał: lxxMaciekxxl - 2022-06-06 16:56:03

oceny Oceny

Użytkownicy 6,97 / ilość: 34
Goście 0 / ilość: 0
średnia6,97 / ilość: 34

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
piotremon
starstarstarstarstar

2022-11-06 18:15:56
Piwo opalizujące, jasnozłociste z pianą średnioobfitą i nie najpiękniejszą (sporo większych bąbli), która obklejsza szkło po zredukowaniu.
Zapach raczej słodki. Dominują białe owoce, lekkie fenole i może naftowa nuta.
W ustach da się odczuć przyprawowość charakterystyczną dla belgii, całą feerię owoców (głównie białe owoce), lekką kwiatowość i całkiem solidną goryczkę kojarzącą się z oldschoolowymi IPA. Piwo jest dość pełne, nie przesłodzone - owoce i goryczka dość dobrze balansują słody a nawet wychodzą trochę ponad nie. Pijalność raczej niska, natomiast do dłuższego posiedzenia całkiem przyjemne. Ciekawa propozycja, chociaż nie jest to jakiś wybitny tripel.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 6 )
awatar
WaldemarS
starstarstarstarstar

2022-10-04 19:30:22
Warka 09.02.2023 09:30 A. Typowa dla Pinty brązowa butelka i tym razem etykieta z kontrą dwa w jednym, brak krawatki, kapsel srebrny z czarnym napisem PINTA. Szata graficzna taka sobie, marna czcionka. Zapach cytrusowy jak w marnym winie musującym bez akcentów zbożowych, słodowych i chmielowych. Barwa miodowa, piwo zmętnione, piana szybko opada i nie brudzi szklanki, nasycenie średnie. Po pierwszym łyku czuć wyraźnie rozpuszczalnik i całą gamę cytrusów bez ciała słodowo-chmielowego. Alkohol też wyraźnie zaakcentowany i przeszkadza w piciu. Kolejny łyk wyzwala nadmierną słodycz i tło złożone z perfumowanej herbaty oraz całej palety owoców cytrusowych nasączonych w alkoholu. Jest on wyczuwalny do końca picia i wyraźnie wszystko psuje. Piwo nie powala, każdy kolejny łyk odpycha od picia, więc nie jest pijalne i już do niego nie wrócę. 3/10.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 2, zapach: 3, wygląd: 3 )
awatar
Lukaszndm
starstarstarstarstar

2022-07-21 18:06:15
Kolor złoty, klarowne, aromat owocowy , W smaku guma balonowa pieprz , słód i cytrusy , goryczka niska .
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Sykcio
starstarstarstarstar

2022-07-18 21:18:22
Aromat: Aromaty amerykańskich chmieli (herbata i cytrusy) na poziomie wysokim skomponowane z aromatami słodowymi na poziomie średnim oraz przyprawowymi na poziomie niskim.
Wygląd: Piwo o barwie bursztynowej. Opalizujące. Obita i umiarkowanie trwała piana leciutko zabarwiona. Duże pęcherzyki. Pozostawia lacing.
Smak: Głównie wyczuwalna jest zbożowa słodowość oraz chmielowa cytrusowość - między słodowością i chmielowością zachowana jest równowaga. Wyczuwalne lekkie alkoholowe rozgrzewanie, które powinno nie występować w tym stylu. Wytrawny finisz.
Goryczka: Średnio-wysoka, przyprawowo-alkoholowa i zalegająca goryczka.
Odczucie w ustach: Średnia pełnia. Średnio-niskie wysycenie - za niskie jak na styl.
Podsumowanie: Piwo byłoby dobre, gdyby nie występujące w nim wady. W piwie występuje lekkie alkoholowe rozgrzewanie oraz cechuje je zbyt niskie nasycenie w porównaniu do wyznaczników tego stylu - aktualnie może być co najwyżej poprawne. Piwo wyróżnia pozytywnie wygląd oraz dobrze zbalansowana słodowość oraz chmielowość, choć brakuje więcej owocowych aromatów i smaków (wyczuwalne są głównie cytrusy, fenolowość oraz słodowość). Pijalność tego piwa uważam za niską, ale nie jest to wada.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 7, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.