Pinta & Untitled Art Hazy Disco Wisco
Pinta & Untitled Art Hazy Disco Wisco
Pinta & Untitled Art Hazy Disco Wisco
% alk. 8.1
Blg 20.0
5904165100061addbarcode
ulubione: 2

W zeszłym roku obiecywaliśmy sobie, że do serii Hazy Disco wrócimy, gdy międzynarodowe kooperacje - symbol tej serii - będą możliwe ramię w ramię, w jednej warzelni. Pandemia zweryfikowała naszą nieugiętość w tej kwestii. Uznaliśmy, że doświadczenia i kontakty wypracowane w ostatnich latach nie mogą dłużej czekać, a fanom innowacyjnie nachmielonego IPA w Polsce należy się coś naprawdę nowego i ciekawego. W ten sposób, w przerwie między CollabPL a Hoppy Crew, wskakują dwie świeżutkie puszki z serii Hazy Disco.

Pierwsze w parze to Hazy Disco Wisco - kooperacja z Untitled Art. To dość tajemniczy, ale robiący dynamiczną karierę browar z Wisconsin. Załoga Untitled Art ma w zwyczaju niepokazywanie się w mediach społecznościowych. Można rzec, tą postawą idealnie wpasowali się do korespondencyjnego charakteru warzenia naszego wspólnego piwa!

Hop Rate: 25 g/litr

Podwójne IPA, którego pełna nazwa pochodzi od innowacyjnej metody chmielenia - Non-Stop Dry Hop. Zgodnie z nią, począwszy od pierwszego, aż do ostatniego dnia fermentacji regularnie dodawaliśmy bardzo duże dawki chmielu Sabro, Azacca, El Dorado, Nectaron i Talus. Spodziewajcie się nut dojrzałej pomarańczy, kokosa, limonki i owoców tropikalnych.

Tyle na dziś od nas, życzymy smacznego (we własnym imieniu).
Dodał: JP2137 - 2021-05-30 17:46:27

oceny Oceny

Użytkownicy 8,19 / ilość: 27
Goście 0 / ilość: 0
średnia8,19 / ilość: 27

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2021-06-28 19:48:50
Piana biała, drobnoziarnista w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca całkiem ładny i trwały lacing na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu nuty białych owoców, zbożowe klimaty, zielona cebulka może kokos, te owoce to na granicy przejrzałości, czuć solidne nachmielenie. W smaku gładkie i pełne, bardzo dużo zboża, przejrzałych owoców, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, dobrze zamaskowany wysoki woltaż, mało soczystości trochę jednowymiarowe, pod koniec degustacji pojawia się hop burn, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Pite w wersji puszkowej, ładna oprawa graficzna, dobrze choć nie wyczerpująco opisana. Warka 22.01.2022. Jak na serię Hazy Disco jest solidnie, lecz przeciętnie. Jeden wymiar czyli zboże i mocno dojrzałe owoce, kokos od Sabro, życzyłbym sobie więcej soczystości. Piwo świeże nieco nie ułożone. W zapachu zdecydowanie bardziej intensywne niż w smaku. 7 mogę zaproponować, ale na pewno nic więcej.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2021-06-13 14:16:25
Aromat jak się spodziewałem. Dużo czerwonych pomarańczy. El Dorado + Sabro ne mogło dać innego efektu. Też taka słodka nuta, jakby wanilia. Tropikalne owoce tak, ale w takiej dojrzałej wersji. Piana dość niska, średnio i drobno pęcherzykowa. Ciemnożółte, mocno soczkowe, mogłoby być bardziej soczyste, hazy. W szkle mocno cytrusy grają. Aromat fajny, ale nie urywa. Wysycenie średnie, w stronę niskiego. Ciało bardzo fajne. To piwo to wkońcu 20 BLG, więc nie dziwi to. Fajna gładkość, choć nie jest to jakiś top. Owocowość to głównie kokos, ale też cytrusy i delikatnie nuta tropikalna. Jest soczyste. Wyraźnie słodkie, wręcz mocno słodkie. Jest ciekawa goryczka, taka grejpfrutowa, niska, ale zalegająca. Przyjemne piwo, bo ta owocowość jest soczysta. Nie jest jakoś bardzo owocowo, ale jest tak fajnie soczyście. Lekki hopburn. Nie jest to najlepsze Hazy Disco jakie piłem, ale myślę tak środek stawki, no generalnie na upały idealne.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
max
starstarstarstarstar

2021-06-03 12:37:55
Bardzo ładna gęsta drobnopnopęcherzykowa piana.
Kolejne udane soczkowe piwo z tej serii.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2021-06-02 01:34:29
Wygląd: barwa jasna, mocno zmętnione, piana niezbyt ładna, średnio pęcherzykowa, ale długo się utrzymuje, ok lacing
Zapach: wibowit z nektarynką, kokos, cedr, marzanka, mięta, zbożowość
Smak: Ciut za bardzo alkoholowe, srogie wysycenie, brak faktury NEIPA, ale to akurat problem wszystkich Hazy Disco, nie czuję, że obcuję z 20tką. Zbożowość w opór zastąpiła dawny karmel u połowy kraftu. Jedyne, co tu jest dobre to nachmielenie. Piwo szarpiące, młode, nieułożone. Taki obraz dzisiejszego polskiego kraftu, który przeobraził się w maszynę eksperymentalnych produktów kolekcjonerskich. Raz wyjdzie, raz nie. Kupiłem je dla sabro, wyszło tak se.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 8, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.