Pinta Table Brett
Pinta Table Brett
Pinta Table Brett
% alk. 3.0
Blg 9.0
5905331025645addbarcode
ulubione: 8

Piwo uwarzone przez Browar Pinta z Żywca w Browarze na Jurze z Zawiercia. Jest to trzecie piwo z serii Pinta Miesiąca. Table Brett to edycja z marca 2016. Premiera odbyła się 2 kwietnia 2016 roku, na festiwalu Beer Geek Madness 4 we Wrocławiu.

PINTA Miesiąca - specjalna akcja piwowarska - co miesiąc prezentujemy zupełnie nowe piwo.Eksperymentujemy z recepturami i surowcami, kooperujemy z pasjonatami z Polski i zagranicy.Przygotowujemy jednorazowo nie więcej niż 100 beczek - piwo dostępne jest wyłącznie w beczkach w pubach biorących udział w akcji - aktualna lista poniżej. Nie wykluczamy, że piwa które wzbudzą pozytywne emocje będą warzone na większą skalę i będą w przyszłości dostępne w regularnej sprzedaży - w beczkach i butelkach. Premiera każdego piwa planowana jest w II połowie miesiąca - od lutego do grudnia. Nazwę oraz styl każdego nowego piwa ogłaszamy kilka dni przed premierą.

Table Brett Pinta Miesiąca - Kwiecień 2016.
Table Brett - jasne i lekkie piwo stołowe w "dzikim" stylu Wild Ale, fermentowane blendem Amalgamation i delikatnie nachmielone amerykańskimi chmielami Citra® i Centennial. Idealne na początek, w połowie i na zakończenie grubej imprezy.
Żebyśmy się dobrze zrozumieli - PINTA Table Brett nie jest piwem kwaśnym - podczas produkcji nie wykorzystaliśmy bakterii do zakwaszania. Table Brett jest piwem dzikim, z intensywną fenolowością i aromatami "funky".
Blend dzikusów pochodzi z amerykańskiego laboratorium The Yeast Bay i zawiera w sobie 6 szczepów dzikich drożdży Brettanomyces. Ta różnorodność pozwala na zbudowanie złożonego smaku i aromatu nawet w lekkim piwie.
Table Brett to połączenie delikatniej słodowości od słodu pilzneńskiego oraz pszenicznego, chmielowej cytrusowości oraz aromatów typowych dla drożdży Brettanomyces - czyli białe owoce, przyprawy, nuty ziemiste, stajenne i lekko tytoniowe. Całości dopełnia chmielenie na zimno nowofalowymi odmianami amerykańskimi.
Nazwa Table Brett pochodzi od popularnych niegdyś w Belgii oraz północnej Francji tzw. bière de table, lekkich i pijalnych piw, podawanych do posiłków.
PINTA Table Brett - dzikus w szklance!
Dodał: piwosz92 - 2016-04-05 03:01:19

oceny Oceny

Użytkownicy 7,47 / ilość: 70
Goście 7,91 / ilość: 11
średnia7,53 / ilość: 81

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2019-11-11 20:22:59
No ciekawy aromat. Lekkie nuty funky mieszają się z nutami cytrusowymi. Lekkie nuty skórzane, nafta i z drugiej strony olej słonecznikowy i cytrusy. Piana niska, drobnopęcherzykowa. Barwa słomkowa, z lekkim zmętnieniem. W szkle doszły bardzo intensywne nuty białych owoców. Melon, liczi, no fantastycznie. Wysycenie średnie, w stronę niskiego. Owocowości może nie ma, ale jest fenolowość taka przyprawowa. Piwo ma 9 BLG, ale nie jest wodniste. Ciało jest takie akurat. Piwo jest fajnie sesyjne. Jest delikatnie wytrawne w smaku. Niestety goryczka bardzo niska i można powiedzieć niezauważalna. To piwo to taki trochę Saison na dziko. Bardzo ładny aromat, fajny wygląd, ale w smaku bez rewelacji.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Chrisrks
starstarstarstarstar

2019-10-27 16:26:48
Jeśli to piwo,ten styl ma być lekki i pijalny,to tak jest! Ciekawe połączenie cytrusowych, lekko ziemistych smaków. Orzeźwiające, jednak dość mocno wysycone. Z czasem staje się odrobinę wodniste. Goryczka mała ale wyczuwalna. Fajne połączenie aromatów i smaków. Bardzo dobrze pijalne co powoduje, że piwo szybko znika ze szkła. To ten przyjemny odcień dzikości w wykonaniu Pinty!
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2019-07-19 16:25:09
Dobre lekkie piwo o ciekawym smaku. Co pierwsze nie ma mocnego zapachu, lekko owocowy przyjemny dla nosa. Nisko nagazowany, co dobre dla naszego zdrowia.W smaku lekko kwaskowe, słodowe.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2019-07-14 16:58:39
Blade złoto. Opalizacja. Mała warstwa drobno pęcherzykowej, białej piany.
W aromacie kwaśność i dzikość. Białe owoce. Tytoń. Stajnia.
Lekkie. Zwiewne. Prawie bez gazu.
W smaku białe owoce, nuty winne, cytryna. Skórkowa goryczka.
Bardzo orzeźwiające.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.