zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Pinta Table Brett
Pinta Table Brett
Pinta Table Brett
% alk. 3.0
Blg 9.0
5905331025645addbarcode
ulubione: 7

Piwo w stylu Wild Ale uwarzone przez kontraktowy Browar Pinta w Browarze na Jurze z Zawiercia. Jest to trzecie piwo, uwarzone w ramach akcji Pinta Miesiąca - Marzec 2016. Premiera Table Brett odbyła się 2 kwietnia 2016 roku, na festiwalu Beer Geek Madness 4 we Wrocławiu.

PINTA Miesiąca - specjalna akcja piwowarska - co miesiąc prezentujemy zupełnie nowe piwo.Eksperymentujemy z recepturami i surowcami, kooperujemy z pasjonatami z Polski i zagranicy.Przygotowujemy jednorazowo nie więcej niż 100 beczek - piwo dostępne jest wyłącznie w beczkach w pubach biorących udział w akcji - aktualna lista poniżej. Nie wykluczamy, że piwa które wzbudzą pozytywne emocje będą warzone na większą skalę i będą w przyszłości dostępne w regularnej sprzedaży - w beczkach i butelkach. Premiera każdego piwa planowana jest w II połowie miesiąca - od lutego do grudnia. Nazwę oraz styl każdego nowego piwa ogłaszamy kilka dni przed premierą.

Table Brett Pinta Miesiąca - Kwiecień 2016.
Table Brett - jasne i lekkie piwo stołowe w "dzikim" stylu Wild Ale, fermentowane blendem Amalgamation i delikatnie nachmielone amerykańskimi chmielami Citra® i Centennial. Idealne na początek, w połowie i na zakończenie grubej imprezy.
Żebyśmy się dobrze zrozumieli - PINTA Table Brett nie jest piwem kwaśnym - podczas produkcji nie wykorzystaliśmy bakterii do zakwaszania. Table Brett jest piwem dzikim, z intensywną fenolowością i aromatami "funky".
Blend dzikusów pochodzi z amerykańskiego laboratorium The Yeast Bay i zawiera w sobie 6 szczepów dzikich drożdży Brettanomyces. Ta różnorodność pozwala na zbudowanie złożonego smaku i aromatu nawet w lekkim piwie.
Table Brett to połączenie delikatniej słodowości od słodu pilzneńskiego oraz pszenicznego, chmielowej cytrusowości oraz aromatów typowych dla drożdży Brettanomyces - czyli białe owoce, przyprawy, nuty ziemiste, stajenne i lekko tytoniowe. Całości dopełnia chmielenie na zimno nowofalowymi odmianami amerykańskimi.
Nazwa Table Brett pochodzi od popularnych niegdyś w Belgii oraz północnej Francji tzw. bière de table, lekkich i pijalnych piw, podawanych do posiłków.
PINTA Table Brett - dzikus w szklance!
Dodał: piwosz92 - 2016-04-05 03:01:19

oceny Oceny

Użytkownicy 7,58 / ilość: 55
Goście 7,91 / ilość: 11
średnia 7,64/10 / ilość: 66

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
ekoman69
starstarstarstarstar

2019-05-11 20:48:13
Barwa soczku jabłkowego, bardzo mętne. Piana umiarkowana, szybko opadająca, ale lacing i cienkie obłoczki towarzyszą dłużej. W aromacie z butelki czuć stajnię, ze szkła dochodzą lekkie nuty kwaśno-owocowe. W smaku bardzo orzeźwiające, delikatne z leciutko kwaskowo - tytoniowym posmakiem. Goryczka ledwie wyczuwalna. Super piwko z niewysokim voltażem. Kupione w sklepie z kraftami za 8,80 zł. Warka 25.01.2020.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar

2019-04-22 11:20:38
Piana biała, gęsta, niska, powoli opada, lacing. Barwa piwa jasna, po przelaniu osadu biało-bananowa, spory osad, po przelaniu którego staje się bardzo mętne. Zapach dość kwaskowy, jakieś kwaśne drożdże(?), troszke cytrusów.
Smak: delikatnie kwaskowe, troche cytrusów, pod koniec delikatna goryczka, nuty tytoniowe rzeczywiście przyjemnie, delikatnie wyczuwalne, sporo słodkich owoców, lekkie i przyjemnie pijalne
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
szab12
starstarstarstarstar

2017-12-03 14:03:40
Dobre piwo - dominuje cytryna. Nie ma goryczki. Kwaśne i smaczne
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
jover
starstarstarstarstar

2017-11-24 10:39:08
zapach kwas, dzikusy, cytrusy coś tam się pokleiło do podniebienia ale dość lekko, po ociepleniu już bardziej się klei, wysycenie średnie+ jak już nie mocne, w smaku kwaśne, cierpkie, gorycz kwaskowa, żywiczna?, niezalegająca, bardzo szybko spływa, ogólnie chyba za mocno wysycone, dobrze kamufluje to wodnistość i lekki woltaż, czuć amerykańskie chmiele, taka kwaśna ipa trochę, mega dobrze wchodzi, nie jest to typowy kwas nawet mniejszy niż lekkie soury, cena 7,40zł
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010