Pinta Table Brett
Pinta Table Brett
Pinta Table Brett
% alk. 3.0
Blg 9.0
5905331025645addbarcode
ulubione: 8

Piwo uwarzone przez Browar Pinta z Żywca w Browarze na Jurze z Zawiercia. Jest to trzecie piwo z serii Pinta Miesiąca. Table Brett to edycja z marca 2016. Premiera odbyła się 2 kwietnia 2016 roku, na festiwalu Beer Geek Madness 4 we Wrocławiu.

PINTA Miesiąca - specjalna akcja piwowarska - co miesiąc prezentujemy zupełnie nowe piwo.Eksperymentujemy z recepturami i surowcami, kooperujemy z pasjonatami z Polski i zagranicy.Przygotowujemy jednorazowo nie więcej niż 100 beczek - piwo dostępne jest wyłącznie w beczkach w pubach biorących udział w akcji - aktualna lista poniżej. Nie wykluczamy, że piwa które wzbudzą pozytywne emocje będą warzone na większą skalę i będą w przyszłości dostępne w regularnej sprzedaży - w beczkach i butelkach. Premiera każdego piwa planowana jest w II połowie miesiąca - od lutego do grudnia. Nazwę oraz styl każdego nowego piwa ogłaszamy kilka dni przed premierą.

Table Brett Pinta Miesiąca - Kwiecień 2016.
Table Brett - jasne i lekkie piwo stołowe w "dzikim" stylu Wild Ale, fermentowane blendem Amalgamation i delikatnie nachmielone amerykańskimi chmielami Citra® i Centennial. Idealne na początek, w połowie i na zakończenie grubej imprezy.
Żebyśmy się dobrze zrozumieli - PINTA Table Brett nie jest piwem kwaśnym - podczas produkcji nie wykorzystaliśmy bakterii do zakwaszania. Table Brett jest piwem dzikim, z intensywną fenolowością i aromatami "funky".
Blend dzikusów pochodzi z amerykańskiego laboratorium The Yeast Bay i zawiera w sobie 6 szczepów dzikich drożdży Brettanomyces. Ta różnorodność pozwala na zbudowanie złożonego smaku i aromatu nawet w lekkim piwie.
Table Brett to połączenie delikatniej słodowości od słodu pilzneńskiego oraz pszenicznego, chmielowej cytrusowości oraz aromatów typowych dla drożdży Brettanomyces - czyli białe owoce, przyprawy, nuty ziemiste, stajenne i lekko tytoniowe. Całości dopełnia chmielenie na zimno nowofalowymi odmianami amerykańskimi.
Nazwa Table Brett pochodzi od popularnych niegdyś w Belgii oraz północnej Francji tzw. bière de table, lekkich i pijalnych piw, podawanych do posiłków.
PINTA Table Brett - dzikus w szklance!
Dodał: piwosz92 - 2016-04-05 03:01:19

oceny Oceny

Użytkownicy 7,52 / ilość: 63
Goście 7,91 / ilość: 11
średnia 7,58/10 / ilość: 74

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2019-07-19 16:25:09
Dobre lekkie piwo o ciekawym smaku. Co pierwsze nie ma mocnego zapachu, lekko owocowy przyjemny dla nosa. Nisko nagazowany, co dobre dla naszego zdrowia.W smaku lekko kwaskowe, słodowe.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2019-07-14 16:58:39
Blade złoto. Opalizacja. Mała warstwa drobno pęcherzykowej, białej piany.
W aromacie kwaśność i dzikość. Białe owoce. Tytoń. Stajnia.
Lekkie. Zwiewne. Prawie bez gazu.
W smaku białe owoce, nuty winne, cytryna. Skórkowa goryczka.
Bardzo orzeźwiające.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
ekoman69
starstarstarstarstar

2019-05-11 20:48:13
Barwa soczku jabłkowego, bardzo mętne. Piana umiarkowana, szybko opadająca, ale lacing i cienkie obłoczki towarzyszą dłużej. W aromacie z butelki czuć stajnię, ze szkła dochodzą lekkie nuty kwaśno-owocowe. W smaku bardzo orzeźwiające, delikatne z leciutko kwaskowo - tytoniowym posmakiem. Goryczka ledwie wyczuwalna. Super piwko z niewysokim voltażem. Kupione w sklepie z kraftami za 8,80 zł. Warka 25.01.2020.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar

2019-04-22 11:20:38
Piana biała, gęsta, niska, powoli opada, lacing. Barwa piwa jasna, po przelaniu osadu biało-bananowa, spory osad, po przelaniu którego staje się bardzo mętne. Zapach dość kwaskowy, jakieś kwaśne drożdże(?), troszke cytrusów.
Smak: delikatnie kwaskowe, troche cytrusów, pod koniec delikatna goryczka, nuty tytoniowe rzeczywiście przyjemnie, delikatnie wyczuwalne, sporo słodkich owoców, lekkie i przyjemnie pijalne
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010