Pinta Sanrajza
Pinta Sanrajza
Pinta Sanrajza
% alk. 5.0
Blg 13.1
IBU 34
5904730438094addbarcode
ulubione: 13

Piwo warzone i rozlewane przez Browar Kontraktowy Pinta, w Browarze Zarzecze, nieopodal Żywca. Sanrajza to niefiltrowane i pasteryzowane piwo w ciekawym stylu jakim jest American Amber Wheat. Piwo to wraz z A Ja Pale Ale miało premierę na Poznańskich Targach Piwnych, które odbyły się w dniach 14-16 listopada 2014 roku.

Opis z etykiety: Wyluzuj. Pomyśl o słońcu i wolności. Pomyśl o Kalifornii, gdzie wiedzą jak korzystać z życia. My korzystamy z doświadczeń piwowarów z Zachodniego Wybrzeża USA i dajemy Wam Sanrajze - aromatyczne piwo dla szczęśliwców, którzy nie tracą czasu na poważne tematy. Pinta Sanrajza i surfuj do woli!

Skład: woda; słody Weyermann®: Pale Ale, Pszeniczny jasny, Carawheat®, Carared®; chmiele: Columbus, Styrian Golding, Cascade, Amarillo®, Centennial; drożdże Fermentis S-33.
Polecana temperatura serwowania to przedział 8-9°C.

Barwa ciemnego brusztynu, mocno zmętniona i nieprzejrzysta. Piana w kolorze przybrudzonej bieli, skromna po przelaniu do szkła, tworzy się nierówny kożuch, który szybko się dziurawi. Zbudowany jest on z różnej wielkości pęcherzyków, w momencie redukuje się do bardzo skromnej obręczy, która nierówno i nietrwale ozdabia szkło. Aromat umiarkowanie intensywny, nieco oleisty. Dominują nuty pochodzące od amerykańskich chmieli. Słodkie owoce tropikalne z subtelnym aromatem kwiatowym, nieźle łączą się z karmelem oraz pszenicą i lekką żywicą, które dobrze kryją się w tle. W smaku wyraziste, co najważniejsze i akcenty pszeniczne i amerykańskie chmiele są równorzędnie wyczuwalne. Tropikalna słodycz z żywicznym tłem, dobrze komponuje się ze słodem pszenicznym, odrobiną karmelu i drożdży. Goryczka w tym piwie jest na odpowiednim poziomie, wyczuwalna, aczkolwiek szybko zanika, pozostawiając po sobie pozytywne wrażenie. Nasycenie śednio-wysokie, pasuje do tego typu piwa. Mocne zmętnienie i ciemno-bursztynowa barwa sprawiają, iż piwo wydaje się gęste.
Dodał: lukas85 - 2014-11-26 12:45:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,21 / ilość: 136
Goście 7,78 / ilość: 27
średnia7,3 / ilość: 163

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Luxeer
starstarstarstarstar
2019-12-27 21:46:51
Idealne delikatne piwko na lato, może i rzadkie i mało głębi ale bardzo przyjemny wyczuwalny słód jak i delikatna goryczka. kolor i piana jak najbardziej poprawna
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar
2019-08-26 23:48:06
Ładna tematyczna etykieta związana z latem. Obfita szybko opadająca piana. W smaku pszenica i chmiele jak w APA. Generalnie smakuje jak miks witbiera z APA. IBU 34 więc goryczka lekka, ale brakuje też słodkości. W zapachu owoce i amerykańskie chmiele.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar
2019-08-19 10:40:29
Barwa zmętniony bursztyn , piana niska , szybko znika choć zostawia ładny lacing. W aromacie głównie słód i troszkę chmielu , szału nie ma , coś mało tu zarówno wheat i chmielu. W smaku jest trochę lepiej , mało gazu , goryczka jakaś nawet jest. Choć czy jest rześkie to tak średnio , trochę karmelu i melona jest. Dziwny styl ogólnie piwa. Nie moje klimaty. Ale za 6 zł to może byc. W miarę pełne. warka do 22.02.2020
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
2019-06-25 16:43:12
Bursztynowe. Zamglone. Piana słabiutka.
W aromacie dominuje szczypiorek.
Nisko nasycone. Słodowe. Pełne. Gładkie.
Domyka raczej niska goryczka. Ziołowa z akcentami cytrusa.
Jak na Pintę przeciętnie. Ale przyjemnie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.