PINTA Ruchy Orkisz, ruchy!
PINTA Ruchy Orkisz, ruchy!
PINTA Ruchy Orkisz, ruchy!
% alk. 6.5
Blg 16.5
brak koduaddbarcode

W oparciu o receptury na zwykłe piwo orkiszowe - Dinkelbier - przygotowaliśmy własną, treściwszą wersję w tym bardzo niszowym stylu. PINTA Ruchy orkisz, ruchy! - niech będzie ciekawie! Śmiech
Ponad połowa zasypu to słód orkiszowy Weyermann®. Chmielenie Spalterem i Tettnangerem, fermentacja z użyciem drożdży WB-06.

Orkisz to pradawna odmiana pszenicy, uprawiana w starożytności i średniowieczu - popularna m. in. wśród rzymskich gladiatorów:-) Współcześnie orkisz uprawiany jest rzadko - w Europie to nie więcej niż 20 tys. ha. Od zwykłej pszenicy orkisz odróżnia się m. in. większą zawartością białka, cynku, miedzi i selenu oraz witamin A i E.

Piwa orkiszowe opisywane są jako zdrowe - ale w smaku szorstkie i ściągające. Jest okazja, by przekonać się na własnym języku Uśmiech

PINTA Ruchy Orkisz, ruchy! 16,5° - dostępne tylko z beczki w ramach PINTY Miesiąca - MAJ - w ok. 80 pubach w Polsce - patrz lista poniżej - w okolicy weekendu 22-24 maja.
Dodał: milo - 2015-05-22 22:23:14

oceny Oceny

Użytkownicy 6,8 / ilość: 5
Goście 0 / ilość: 0
średnia 6,8/10 / ilość: 5

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
szulcpatryk0
starstarstarstarstar

2015-08-15 13:42:33
Piwo barwy dość ciemnej, wpadającej w brąz, mętne. Wysycenie przeciętne, piana początkowo dość obfita, beżowa, średniopęcherzykowa. Opada dość szybko, pozostaje do końca picia w formie dośc cienkiego pierścienia. Zostawia ładne ślady na szkle.
W aromacie treściwe, wyczuwalny orkisz oraz nuty typowe dla koźlaka (palone, kawowe). W smaku bardzo podobnie, gdzieś w tle natomiast pojawiają się owoce takie jak banan.
Woltaż 6,5% pokaźny, mocno wyczuwalny w smaku.
Piwo dość ciężkie, treściwe, sprawia wrażenie \"syropu\", co mnie niestety przeszkadzało. Warto mimo tego spróbować.

Cena w łódzkiej Chmielowej Dolinie: 12,00 zł / butelka 500 ml
awatar
root-theory
starstarstarstarstar

2015-06-16 13:08:21
Jak na doppelbocka dość słodki, gesty, niestety czuć alko. Zostawia fajny ziołowy-pokrzywowy posmak wraz z nasionami słonecznika w tle.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Bartekwts
starstarstarstarstar

2015-06-04 20:19:33
Kolejne piwo z serii Pinta Miesiąca. Dostaliśmy koźlaka, ale nie zwyczajnego przedstawiciela gatunku. Pinta dorzuciła do zasypu trochę zapomniane przez piwowarów zboże - orkisz. Dinkelbock od Pinty z wyglądu przypomina wiezenbocka, choć na minus należy zapisać całkowity brak piany. W aromacie nuty chlebowe, trochę bananów. Pierwszy łyk obiecuje nam przyjemne, nisko nasycone piwo o smaku zbożowym z dodatkiem lekkiego likieru wiśniowego.
Ruchy są lekko kwaskowate i jak na 6,5% nieźle się pije.
6/10 12 zł - Kontynuacja (lane)

http://piwotok.blogspot.com/
Piwo Tok (bloger) https://www.facebook.com/pages/Piwo-Tok/85716...

Piwo Tok - https://www.youtube.com/channel/UCPu_jRrpf_VQ...
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010