Pinta RisFactor Double Barrel Aged Bourbon and Rum
Pinta RisFactor Double Barrel Aged Bourbon and Rum
Pinta RisFactor Double Barrel Aged Bourbon and Rum
% alk. 13.0
Blg 30.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 5

PINTA Russian Imperial Stout Double BA - to czarny jak noc, mocno palony, czekoladowy stout o gęstej konsystencji i aromacie będącym mariażem dwóch destylatów.
Ponad tona chlebowego i ciastkowego słodu bazowego oraz ćwierć tony najlepszych, angielskich słodów palonych. Kilka miesięcy leżakowania w niskich temperaturach. Maturacja w dwóch rodzajach beczek dla nadania posmaków i aromatów trunków bazowych oraz charakterystycznego profilu dębiny.
Double Barrel Aged Bourbon & Rum oznacza, że piwo po okresie leżakowania zostało przetoczone najpierw do beczek po amerykańskim Bourbonie Jack Daniel’s, a następnie do beczek po jamajskim Rumie. Oba rodzaje beczek wykonane są z dębu amerykańskiego, który nadaje piwu soczyste nuty orzechów, karmelu i wanilii.
Dodał: ark00 - 2017-08-23 11:11:02

oceny Oceny

Użytkownicy 9,18 / ilość: 17
Goście 7 / ilość: 2
średnia 8,95/10 / ilość: 19

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Krwawy
starstarstarstarstar

2019-01-05 10:29:24
Klasa sama w sobie
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2018-12-05 17:01:02
Oko: barwa brązowo-czarna, piana ciemnobrązowa, niska, niezbyt trwała, zostawia bardzo gęsty wręcz oleisty ślad na szkle.
Nos: solidna kombinacja słodów palonych, do tego wanilia, kokos i lekko sos sojowy, dębina, przyjemna nuta alkoholowa, zapowiada się słodko, likierowo.
Smak: gęste, kremowe na języku, niskie wysycenie. Solidna porcja słodyczy słodowej (likier, pralinki), palone nuty, wanilia, karmel, kokos, momentami marcepan, nieco suszonych owoców, wyczuwalna nuta alkoholowa, ale przyjemna kojarząca się z dobrym alkoholem. Finisz krótki, słodycz przebijająca się przez palone akcenty i orzechowy posmak. Goryczka palona średnia w kierunku niskiej. Alkohol wyczuwalny, ale przyjemny w smaku i poprzez grzanie w przełyk.
Kilka miesięcy leżakowania troszkę ułożyło alkohol, aromat nadal wyraźny stanowi najmocniejszy punkt tego trunku, a smak nieco mu ustępuje. Ogólnie dobry RIS.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 10, wygląd: 8 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2018-04-24 21:31:37
Kolor czarny, nieprzenikniony, piana beżowa z drobniutkich pęcherzyków, opadła do krążka na powierzchni.
Aromat z butelki beczki, nuty szlachetnych alkoholi: bourbon/rum, dalej czekolada i likier czekoladowy. W szkle intensywnie i gęsto. Czekolada i likier kawowy a zaraz za tym nuty drewna i bourbon/rum. Jest też trochę karmelu, trufli, kokosu i wanilii ale też i alkoholu.
W smaku bardzo gęste, oleiste. Ponownie czekolada z nutą kawy aż po kakao. Wanilia i samo drewno z dodatkiem alkoholowych nut bourbona i rumu. Z czasem piwo staje się bardziej wytrawne, alkohol wyczuwalny poprzez lekkie szczypanie w jamie gębowej i rozgrzewanie. Goryczka niezbyt intensywna, palona i alkoholowa głównie. Wysycenie pomiędzy niskim a średnim.
Potężny, całkiem pijalny RIS. Genialny aromat, w smaku drażni jednak nuta alkoholowa.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 10, wygląd: 10 )
awatar
Krwawy
starstarstarstarstar
2019-01-06 17:41:31
Bardzo dobre piwo
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Bob
starstarstarstarstar

2018-04-07 22:45:51
Bardzo, bardzo mocny alkohol w zapachu jak i smaku. Jest to główna i chyba jedyna wada tego piwa. Ogółem to zapach (pomijając alko) jest niesamowity, na początku mocno rumowy (trzcinowy?), potem przechodzący w bounty. Burbon wyczuwalny, choć beczka po rumie dominuje. W smaku alkohol wszystko przykrywa, piwo mimo swojej wyjątkowości piję się wybitnie źle. Ciała mniej czuć niż w \"podstawce\", aromatów jest multum: Kawa, przyjemna wanilia, lekki kokos, czekolada, trochę karmelu, śladowe ciemne owoce. Czekolada szczególnie wyczuwalna jakiś czas po przełknięciu, szkoda że mało ją czuć wcześniej. Raczej rozczarowanie, spodziewałem się waniliowo-czekoladowego mocarnego ulepa. A dostałem alkoholowo wytrawną ciężka \"bestię\", nie moje klimaty.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 10 )
awatar
Bob
starstarstarstarstar
2018-04-07 22:47:51
Dodam jeszcze, że "podstawka" była moim zdaniem lepszym RiS-em, mimo iż nie była idealna...
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 10 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010