Pinta RisFactor Double Barrel Aged Bourbon and Rum
Pinta RisFactor Double Barrel Aged Bourbon and Rum
Pinta RisFactor Double Barrel Aged Bourbon and Rum
% alk. 13.0
Blg 30.0
5905331026246addbarcode
ulubione: 6

PINTA Russian Imperial Stout Double BA - to czarny jak noc, mocno palony, czekoladowy stout o gęstej konsystencji i aromacie będącym mariażem dwóch destylatów.
Ponad tona chlebowego i ciastkowego słodu bazowego oraz ćwierć tony najlepszych, angielskich słodów palonych. Kilka miesięcy leżakowania w niskich temperaturach. Maturacja w dwóch rodzajach beczek dla nadania posmaków i aromatów trunków bazowych oraz charakterystycznego profilu dębiny.
Double Barrel Aged Bourbon & Rum oznacza, że piwo po okresie leżakowania zostało przetoczone najpierw do beczek po amerykańskim Bourbonie Jack Daniel’s, a następnie do beczek po jamajskim Rumie. Oba rodzaje beczek wykonane są z dębu amerykańskiego, który nadaje piwu soczyste nuty orzechów, karmelu i wanilii.
Dodał: ark00 - 2017-08-23 11:11:02

oceny Oceny

Użytkownicy 9,17 / ilość: 18
Goście 5 / ilość: 3
średnia 8,57/10 / ilość: 21

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2020-02-16 23:24:27
Piana beżowa, drobnoziarnista, dziurawiąca się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostająca pod zupełnie żadną postacią, następstwem czego brak lacingu. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste, wyraźnie zmętnione. W zapachu mocna kawa, czekolada, wyraźne palone oraz prażone akcenty, dalej suszone owoce, beczkowe i wytrawne klimaty, lukrecja, kokos, wanilia, po ogrzaniu wyczuwalna jest również w stopniu minimalnym alkoholowa woń. W smaku gęste i oleiste, wyklejające podniebienie, na pierwsze doznanie idzie gorzka czekolada z kawą przechodząca w paloność połączoną ze słodkim karmelem, finisz natomiast zdecydowanie wytrawny, beczkowy z nutą wanilii od bourbona i kokosa od rumu, piwo mocno rozgrzewa przełyk, choć alkoholowość jest elegancko ukryta, goryczka adekwatna do stylu, ciekawa kontra kwaskowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Pinta, butelka zapakowana w ładne pudełko, etykieta w czarnej kolorystyce, świetnie wykonana graficznie, wyczerpująco opisana. Warka 16.02.2020. Leżakowane... żeby nie skłamać około dwóch lat, degustowane w dzień daty spożycia. Bardziej już się nie ułoży. Prawdziwa bestia, posiadająca niesamowicie dużo ciała. Do powolnej degustacji w ciemny, zimowy wieczór i delektowania się pełnią ciemnych smaków i aromatów. Po ogrzaniu staje się coraz bardziej gęste i słodkie, uwalniając jednakowoż przy tym dodatkowe aromaty beczkowe. Waham się z oceną...ale chyba zdecyduję się na 9 z małym minusem za nietuzinkowe wrażenia na kubkach smakowych. Pinta szacuneczek.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Krwawy
starstarstarstarstar

2019-01-05 10:29:24
Klasa sama w sobie
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2018-12-05 17:01:02
Oko: barwa brązowo-czarna, piana ciemnobrązowa, niska, niezbyt trwała, zostawia bardzo gęsty wręcz oleisty ślad na szkle.
Nos: solidna kombinacja słodów palonych, do tego wanilia, kokos i lekko sos sojowy, dębina, przyjemna nuta alkoholowa, zapowiada się słodko, likierowo.
Smak: gęste, kremowe na języku, niskie wysycenie. Solidna porcja słodyczy słodowej (likier, pralinki), palone nuty, wanilia, karmel, kokos, momentami marcepan, nieco suszonych owoców, wyczuwalna nuta alkoholowa, ale przyjemna kojarząca się z dobrym alkoholem. Finisz krótki, słodycz przebijająca się przez palone akcenty i orzechowy posmak. Goryczka palona średnia w kierunku niskiej. Alkohol wyczuwalny, ale przyjemny w smaku i poprzez grzanie w przełyk.
Kilka miesięcy leżakowania troszkę ułożyło alkohol, aromat nadal wyraźny stanowi najmocniejszy punkt tego trunku, a smak nieco mu ustępuje. Ogólnie dobry RIS.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 10, wygląd: 8 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2018-04-24 21:31:37
Kolor czarny, nieprzenikniony, piana beżowa z drobniutkich pęcherzyków, opadła do krążka na powierzchni.
Aromat z butelki beczki, nuty szlachetnych alkoholi: bourbon/rum, dalej czekolada i likier czekoladowy. W szkle intensywnie i gęsto. Czekolada i likier kawowy a zaraz za tym nuty drewna i bourbon/rum. Jest też trochę karmelu, trufli, kokosu i wanilii ale też i alkoholu.
W smaku bardzo gęste, oleiste. Ponownie czekolada z nutą kawy aż po kakao. Wanilia i samo drewno z dodatkiem alkoholowych nut bourbona i rumu. Z czasem piwo staje się bardziej wytrawne, alkohol wyczuwalny poprzez lekkie szczypanie w jamie gębowej i rozgrzewanie. Goryczka niezbyt intensywna, palona i alkoholowa głównie. Wysycenie pomiędzy niskim a średnim.
Potężny, całkiem pijalny RIS. Genialny aromat, w smaku drażni jednak nuta alkoholowa.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 10, wygląd: 10 )
awatar
Krwawy
starstarstarstarstar
2019-01-06 17:41:31
Bardzo dobre piwo
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010