Pinta Portermass
Pinta Portermass
Pinta Portermass
% alk. 11.5
Blg 27.5
5905331026697addbarcode

Uwarzone przez Browar Pinta.
Przedstawiamy dwie wersje Porteru Bałtyckiego, który uwarzyliśmy w marcu 2018 r. i dojrzewaliśmy w niskich temperaturach na dwa sposoby.
Portermass - klasyczny, trwający 10 miesięcy leżak w tankach ze stali nierdzewnej.
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2019-03-09 16:47:21

oceny Oceny

Użytkownicy 8,46 / ilość: 13
Goście 9,33 / ilość: 3
średnia8,63 / ilość: 16

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2021-01-03 03:13:43
Wygląd: barwa ciemno brunatna, mętne, nieprzejrzyste, ładna piana, spora ale drobna, beżowa
Zapach: czekoladowy, praliny z dobrym alkoholem, jakieś sherry, może i wiśnia (jako wkład pralin), delikatna śliwka, kawa zbożowa, rodzynki, karmel, spieczone ciasto, kukułka, nuta miodu, bogaty, złożony, można by jeszcze trochę wymieniać.
Smak: Pech chciał, że niemal dwa lata temu przez pomyłkę otwarłem ten beczkowy zamiast podstawkę i nie wypadało mi później zbyt szybko jej otwierać, a później o niej zapomnialem. Na szczęście piwo nic nie straciło, nie pojawiły się żadne nieporządane nuty, jest mocno goryczkowe, wydaje mi się, że bardziej niż to beczkowe, choć to pewnie ta sama warka. Jest dużo orzecha, czekolady, kawy zbożowej, porto, sherry, śliwki, również wiśni, przypalony karmel, jakaś resztkowa żywiczność od chmielu? Malanoidynowość w typie pumpernikla, rodzynki, melasa, miodowość pewnie z leżaka
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2020-02-09 20:31:06
Bardzo piękny, porterowy aromat: sporo czekolady i owoców (śliwka),przypieczony ciemny chlebek. W smaku dobrze ułożone, wyraźnie czuć pieczoną skórkę od chleba, gorzka czekolada i kakao. Bardzo przyjemy kakaowo-palony finisz. No konkret !
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2019-04-04 16:11:38
W aromacie gorzka czekolada, wiśnie w czekoladzie, nalewka wiśniowa (lekki alkohol wyczuwalny), skórka od ciemnego, bardzo ciemnego pieczywa, nuta palona, ale przede wszystkim jednak czekolada, praliny i czekoladowe baryłki z alkoholem i słodką, wiśnią w środku.

Bardzo ciemne, w szkle czarne. Piwo jest gęste, piana niezbyt ochoczo się tworzyła, a jej średniej wielkości warstewka jest w kolorze ciemnego beżu. Znika dość szybko niestety do cieniutkiego kożuszka i obrączki na ściankach szkła.

W smaku bardzo wyraźna chlebowość, i nuty pumperniklowe. Czuć że mamy do czynienia z porterem a nie RISem. Wysoka goryczka, gorzka czekolada, długi czekoladowo alkoholowy finish i lekkie rozgrzewanie w przełyku. Piwo treściwe, gęste, pełne, słodkie. Bardzo smaczne, złożone, ale przede wszystkim intensywnie porterowe. Porter bałtycki podkręcony do potęgi w każdym calu.

oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 8 )
awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2019-03-24 10:07:01
Porter mocny w smaku. Wg mnie mocniejszy niż imperator bałtycki. Mocno skoncentrowany i nie jest rozwodniony. Szkoda, że trzeba więcej zapłacić niż za portera pinty. W smaku cała paleta smaków - owoce, goryczka i słodycz. Jak tu nie lubić tego gatunku piwa.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.