Pinta Porter Bay
Pinta Porter Bay
Pinta Porter Bay
% alk. 9.0
Blg 22.0
5904165105462addbarcode
ulubione: 5
cena: 9,99 zł

Piwo uwarzone przez Browar PINTA. Klasyczny Porter Bałtycki uwarzony na Święto Porteru Bałtyckiego 2024.

Nie trzeba być portowym tragarzem, aby mieć ochotę na szklankę klasycznego porteru bałtyckiego. To ciemne, mocne i treściwe piwo o słodowym charakterze jest cenione za znakomity balans owocowych, karmelowych i palonych nut. Szukasz czegoś konkretnego? PINTA Porter Bay!

Piwo pasteryzowane, niefiltrowane
Składnik: woda, słody jęczmienne (pilzneński, monachijski typ II, wiedeński, Crystal Light, DRC®, Chocolate), chmiele (do kotła: Idaho 7®, Marynka; na whirlpool: Lubelski; na zimno do tanku: brak), drożdże (SafLgerTM W 34/70)
Zalecana temperatura serwowania: 8-10°C
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: Kindi - 2024-01-18 18:55:58

oceny Oceny

Użytkownicy 7,38 / ilość: 52
Goście 0 / ilość: 0
średnia7,38 / ilość: 52

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Grisza44
starstarstarstarstar
2024-05-01 00:13:25
Piwerko z datą 15.01.26
Wygląd: Piana niska, bardzo szybko opada, zostawia pierścień. Barwa bardzo ciemna, wręcz czarna, ale widać jakieś wiśniowe prześwity
Zapach: uderza wiśnia. Czekolada i wiśnia, z akcentem na wiśnia. Jest tam mleczna czekolada. Jakaś delikatna razowość. Alkoholu nie czuć, a jeśli tak to przy bardzo mocnym szukaniu. Mleczna czekolada z wiśnią
Smak: czuć paloność. Czuć razowość, nie wybija się jakoś ta wiśnia. Czarny chleb. Może z domieszką ciemnego kakao albo kawy w ziarnach. Czarna kawa zbożowa. Wysycenie jest przyjemne, raczej średnie. Zostaje w smaku głównie razowość, ciemna pszenica. Alkoholu prawie nie czuć, jest podobnie jak w zapachu: można go znaleźć ale niespecjalnie wybija się na pierwszy plan.
Ogółem: piwo... dziwne. Pachnie jak wiśniowy porter, spodziewałem się czegoś w stylu Granda od ambera. Wiele porterów, które pachnie jak wiśnia smakuje również jak wiśnia. A tutaj jest czarna kawa zbożowa, jest razowo, jest... może nieco nijako, ale to ma swój smak, swój klimat. Brakuje tu mocnego akcentu, jakiegoś piwnicznego klimatu, wyraźnego uderzenia, może mocnego kakao. Tu nie ma takiego ciosu, ale jest namiastka i to jest spoko. Piwo nic nie urywa, ale jest lepsze niż średni porterek. Wyróżnia się swoją... trochę nijakością, ale jest bardzo poprawne. Może smakować. Ja polecam
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
2024-04-21 07:22:35
Kasztanowe, bordowe. Klarowne. Przy dnie przepuszcza światło. Tylko atol beżowej piany. W aromacie likier i czerwone owoce. Sporo gazu. Słodkie. Czekoladowo kawowe. Czerwone owoce i w smaku. Trochę palone, trochę goryczkowe. Nieco alkoholowe. Mam wrażenie, że jest nieco podobne do żywieckiego. Tyle że dziebko słodsze.
No niezły jest.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 6 )
awatar
Malammore
starstarstarstarstar
2024-04-15 23:10:14
Barwa ciemnobrunatna, wchodząca miejscami w czerń, zbyt ciemne na styl. Nieprzejrzyste, piana beżowa, utrzymuje się przez dłuższą chwilę. Aromat słabo wyczuwalny, trochę ciemnego słodu, brak nieprzyjemnych nut. W smaku gorzka czekolada, karmel, melanoidyny. Jednym słowem klasycznie, alkohol bardzo dobrze ukryty, subtelna goryczkowa kontra, jednak jak na 22 BLG wydaje się dosyć puste.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
jover
starstarstarstarstar
2024-03-24 21:10:41
zapach słaby czekolada, suszone owoce, wysycenie średnie, w smaku słodkie, pełne, deserowe, czekolada deserowa, suszone owoce, paloność w tle, gorycz średnia, rozgrzewa w żołądku, alkohol niewyczuwalny, ogólnie średnie, bez wad ale jednowymiarowe, bardzo pijalne, wciągające
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.