zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Pinta / Pays Flamand Król Lata - Roi de l Eté
Pinta / Pays Flamand Król Lata - Roi de l Eté
Pinta / Pays Flamand Król Lata - Roi de l Eté
% alk. 4.5
Blg 11.5
5905331025447addbarcode
ulubione: 18

Drugi owoc współpracy kontraktowego browaru Pinta z francuskim Brasserie du Pays Flamand. Pierwszym piwem uwarzonym w tej kooperacji była Księżniczka Wiosny - Princesse de Printemps. Był to Spring Saison dostępny w butelkach o pojemności 0,75l. PINTA oraz Brasserie du Pays Flamand polecają gładkie orzeźwienie. Czy piliście kiedyś owsianego Witbiera? Wspólnie z Olivierem i Mathiew, naszymi kompanami z francuskiego Brasserie du Pays Flamand przygotowaliśmy autorską wersję lekkiego, cytrusowego, dobrze nachmielonego Witbiera. Króla Lata uwarzyliśmy wspólnie w Browarze Na jurze, w Zawierciu końcem kwietnia - dzień przed Warszawskim Festiwalem Piwa. 15% zasypu to płatki owsiane - po to aby piwo jeszcze bardziej gładko gasiło pragnienie Chmielenie francuskim Strisselspalterem i amerykańską Citrą. Pierwsza warka została rozlana wyłącznie do beczek - połowa pojechała do Francji, połowę rozesłaliśmy do polskich pubów. Kolejna warka jest już w przygotowaniu, więc Król Lata w butelce pojawi się jeszcze tego lata.
Dodał: stacher93 - 2015-06-28 18:53:47

oceny Oceny

Użytkownicy 7,79 / ilość: 126
Goście 7,32 / ilość: 22
średnia 7,72/10 / ilość: 148

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2019-04-08 20:54:40
Kolor słomkowy, mętne, niska, gęsta, szybko opadająca piana. W zapachu owocowo, cytrusy, lekko kwiatowe i "szampańskie".
Bardzo lekkie i gładkie, aromaty typowe dla witbiera, a dodatkowo trochę cytrusów, delikatnie wyczuwalne pomarańcze, na końcu gdzieś tam pojawia się przebłysk kolendry. Wysycenie niezbyt wysokie, trochę szkoda że któryś z dodatków nie jest trochę intensywniej wyczuwalny.
awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2019-03-03 08:47:24
Piwo lekkie. Trochę jak pszeniczne. Czuć aromaty cytrusowe. W smaku delikatnie cytrusowe, trochę pomarańczy,ale nienachalnie. Goryczka pojawia się,ale nie dominuje.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2018-08-22 21:05:39
Kolor słomkowy, lekko zmętniony. Piana niezbyt intensywna, jasna. Aromat typowe dla witbiera, wyczuwalne przyprawy i skórka pomarańczy i jeszcze cytrusowe.
W saku podobnie. Nuty zbożowe, skórka cytrusów, do tego wyrazista goryczka w nucie cytrusowo-ziołowej.
Bardzo pijalne, ?lekkie? piwo z wyraźnym akcentem cytrusowym.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2018-06-03 14:00:21
Przyjemne piwo , barwa słokowo-biała , zmętniona apetycznie wygląda.Piana zostawia lacing i jest trwała , zostawia powłokę do samego końca. W aromacie wyczuwalne aromaty typowe dla wita , kolendra , cytrusy i skórka pomarańczy która jest za słabo ukazana w tym piwie. Są owoce pewnie od chmielu ale uważam że lepszy jest tradycyjny wit. W smaku piwo gładkie , smaczne , idealne na lato. W smaku wyczuwalna skórka pomarańczy bardziej niż w aromacie. Bardzo dobry wit , trochę inny niż klasyczne propozycje ale godny polecenia.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010