Pinta / Pays Flamand Król Lata - Roi de l Eté
Pinta / Pays Flamand Król Lata - Roi de l Eté
Pinta / Pays Flamand Król Lata - Roi de l Eté
% alk. 4.5
Blg 11.5
5905331025447addbarcode
ulubione: 23

Drugi owoc współpracy kontraktowego browaru Pinta z francuskim Brasserie du Pays Flamand. Pierwszym piwem uwarzonym w tej kooperacji była Księżniczka Wiosny - Princesse de Printemps. Był to Spring Saison dostępny w butelkach o pojemności 0,75l. PINTA oraz Brasserie du Pays Flamand polecają gładkie orzeźwienie. Czy piliście kiedyś owsianego Witbiera? Wspólnie z Olivierem i Mathiew, naszymi kompanami z francuskiego Brasserie du Pays Flamand przygotowaliśmy autorską wersję lekkiego, cytrusowego, dobrze nachmielonego Witbiera. Króla Lata uwarzyliśmy wspólnie w Browarze Na jurze, w Zawierciu końcem kwietnia - dzień przed Warszawskim Festiwalem Piwa. 15% zasypu to płatki owsiane - po to aby piwo jeszcze bardziej gładko gasiło pragnienie Chmielenie francuskim Strisselspalterem i amerykańską Citrą. Pierwsza warka została rozlana wyłącznie do beczek - połowa pojechała do Francji, połowę rozesłaliśmy do polskich pubów. Kolejna warka jest już w przygotowaniu, więc Król Lata w butelce pojawi się jeszcze tego lata.
Dodał: stacher93 - 2015-06-28 18:53:47

oceny Oceny

Użytkownicy 7,76 / ilość: 172
Goście 7,35 / ilość: 23
średnia7,71 / ilość: 195

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Aszcz83
starstarstarstarstar

2021-06-10 17:30:48
Może się mylę ale mnie bardzo przypomina w smaku Hazy Morning również z Pinty. Choć oczywiście wiem, że to są dwa różne gatunki piwa.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
rewo
starstarstarstarstar

2021-05-16 01:08:54
Lekkie, cytrusowo-limonkowe w smaku.Soczyste i orzeźwiające. Aksamitne.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2020-10-08 18:23:34
Bardzo dobry aromat. Skórka pomarańczy i kolendra. Klasyka Witbiera, ale za to jaka! Do tego cytrusowość od Citry. No naprawdę fajnie. Piana mocno obfita, drobnopęcherzykowa. Bardzo jasne, słomkowe. Piwo klarowne, a czy czasami Witbier nie powinien być mętny? Hm? W szkle aromat bardziej cytrusy. Jest rześki. Wysycenie dość niskie, ale dla mnie w sam raz. Pincie udało się osiągnąć to, czego wielu browarom nie tak łatwo się udaje. Piwo ma dość słabe ciało, ale w ogóle tego nie czuć. Dodatek płatków owsianych mega zagrał. Piwo ma czuć mało ciała, ale jest takie gładziutkie i delikatne i dzięki temu odczucie w ustach jest przyjemne. W smaku cytrusy, do tego taka nuta kolendry. Klimat Witbiera jest tutaj zachowany. Piwo lekkie, sesyjne i do picia w dużych ilościach. Piwo jest bardzo pijalne, chce się brać kolejny łyk. No polecanko. Piwo z pewnością adresowane do ludzi, którzy nie pijają kraftów. Trochę zbyt mało intensywne, ale szanuje za lekkość i łatwy odbiór.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 5 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2020-06-20 21:33:25
Rześkie, lekkie, bardzo cytrusowe i mega pijalne piwo.
Kupione w Lidlu za 5,99. Na pewno wrócę po kilka sztuk, bardzo udane.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.