Pinta Niedorżnięty
Pinta Niedorżnięty
Pinta Niedorżnięty
% alk. 3.3
Blg 14.0
5905331026321addbarcode
ulubione: 4

Uwarzone przez Browar Pinta.
Któregoś dnia postanowili uwarzyć piwo po swojemu. Ryzykowne w kraju, w którym radykałowie bezlitośnie tępili podobne wybryki. Ale zew wolności, wolności tworzenia był silniejszy. Może wydawało im się, że nie mają już nic do stracenia? Może. Więc któregoś dnia wpakowali w zasyp ponad 50% słodów palonych i nachmielili w opór z nowozelandzkim znajomym, dr. Rudim. Czarną brzeczkę zaszczepili drożdżami do whisky. Po kilku miesiącach leżakowania rozesłali piwo w zakamuflowanych butelkach do sklepów i pubów, tych ostatnich niezależnych od układu. Wtajemniczeni wspominają teraz stare dobre czasy popijając Niedorżniętego w filiżankach do espresso. Z odrobiną bitej śmietanki, tak dla niepoznaki.
Skład: woda, słody jęczmienne (Pilzneński, Carafa Special typ I, Carafa Special typ II, Chocolate, Pale Chocolate, Diastatyczny), chmiele (Dr Rudi), drożdże Fermentis SafSpirit.
Dodał: Barcelonismo - 2018-03-03 07:16:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,55 / ilość: 11
Goście 9,5 / ilość: 2
średnia7,85 / ilość: 13

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Fester
starstarstarstarstar

2018-07-13 21:28:40
Ze względu na użycie w zasypie 50% słodów palonych Niedorżnięty zdecydowanie zalicza się do piw ekstremalnych. Lubię paloność w piwie ale w tym jest ona po prostu przytłaczająca. Podobno w próbnej warce zasyp palonych słodów był jeszcze większy (sic!) Piana w tym piwie również jest ektremalna - najciemniejsza jaką kiedykolwiek widziałem. Niemniej nie żałuję zakupu. To było ciekawe doświadczenie. Wydaje mi się, że Pinta ze względów komercyjnych raczej już nie powtórzy Niedorżniętego.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2018-05-31 18:48:23
Piwo czarne , oleiste i z bardzo ciemną brązową pianą. Szybko znikła i nie zostawiła śladu. W aromacie paloność i czekolada. W smaku jest najlepiej a mianowicie olbrzymia paloność , spalenizna . nie pije się tego łatwo ale mi smakuje. Fajne to piwo bo jest wyjątkowe w smaku. I każdy powinien spróbować takiego piwa. Hardcore , podoba mi się to :)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
tleix
starstarstarstarstar

2018-04-13 07:25:01
Ciecz oleista, piana obfita ale opadająca w kolorze brązu. W zapachu miks paloności (czekolada na 1. planie) i chmielu co czuje się także i w smaku. Goryczka od palonki ustępuje jednak chmielowej. Gęste od słodu żytniego. W trakcie degustacji, niespiesznej, włączają się nuty winne w efekcie czego ma się wrażenie głębi smaku a obecność ww. żyta ... sytości (zaspokojenia pragnienia).
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2018-03-21 22:06:28
Mocna, czarna, gorzka kawa i spalenizna to w skrócie to piwo. Piję się ciężko, spalenizna dominuje, goryczka mocno palona, długo zalegająca.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.