Pinta & Nepomucen Viva Śliwa
Pinta & Nepomucen Viva Śliwa
Pinta & Nepomucen Viva Śliwa
% alk. 3.9
Blg 9.9
5905279959613addbarcode
ulubione: 7

Browar Nepomucen i Browar PINTA - połączyliśmy doświadczenia i zaszaleliśmy na temat klasyki polskiego piwowarstwa.
Oto Grodziskie, które po zakończonej fermentacji przez kilka tygodni aromatyzowaliśmy wędzona śliwką - oryginalna suską sechlońską. Efekt to oryginalne, intensywnie owocowe i wędzone lekkie piwo pszeniczne.
Dodał: ark00 - 2017-07-11 20:59:50

oceny Oceny

Użytkownicy 7,65 / ilość: 49
Goście 7,71 / ilość: 7
średnia 7,66/10 / ilość: 56

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
rewo
starstarstarstarstar

2021-05-04 22:09:04
Zapach z szyjki, delikatna grodziska wędzonka, gdzieś dalej nuta sechlonki. Po przelaniu do szkła piana całkiem spora, ale bardzo szybko zanika, słomkowo-mętne. Zapach ze szkła bardziej czuć słodkość śliwki. Smak: leciutkie i wodniste, ale w pozytywnym sensie. Zostaje po chwili posmak suszu i wędzonka na końcu puentuje.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
MM1990
starstarstarstarstar

2021-04-26 11:37:12
Naprawdę doskonałe piwo - od zapachu, przez wygląd aż po smak. Ogółem jestem wielkim fanem wszelkiej wędzonki, ale połączenie ze śliwką jest dla mnie czymś nowym. Na pewno z wielką chęcią będę do niego wracał.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2020-08-16 13:29:52
Jasne barwa, słomka- pomarańcz. Piana mimo podania w szkle zbliżonym kształtem do zalecanego nie uformowała się znacząca i do piwa z Grodziska absolutnie nie na startu. W aromacie ciekawe, wędzonka i śliwka budzą skojarzenia z cięższymi piwami, ale delikatna, wytrawna, zbożowa baza daje inny obraz.
W smaku wytrawne, delikatna wędzonka jest tutaj gwiazdą. Lekka, ziołowa goryczka i bardzo, bardzo dobrze komponująca się z resztą nuta śliwki. Jak na grodzisza nie jest ultra pijalne, ale nie poczytuję tego za problem. W ustach zostaje naprawdę przyjemny miks wędzono-śliwkowy, i dopiero kiedy wygasa mam ochotę na kolejny łyk. Dobre piwo, zasługujące na uwagę i promocję, bo Grodziskie trzeba promować, kupować i światu prezentować.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 6 )
awatar
piotremon
starstarstarstarstar

2020-07-23 23:13:29
Piwo żółte, mętne, nieprzejrzyste z obfitą i dosyć trwałą pianą z przewagą średnich/małych pęcherzyków.
W aromacie wyczuwalna wędzonka śliwkowa, ale też dębowa przywołująca na myśl nuty kojarzące mi się w whisky. Tło słodowo-śliwkowe. Aromat bardzo przyjemny.
W smaku intensywna wędzonka przywołująca na myśl kompot z suszu czy wędzoną śliwkę. Bardzo pijalne, lekkie (wręcz odświeżające, lekko wodniste). Wysycenie dosyć niskie, ale idealnie dopasowane. Goryczka bardzo niska, minimalna śliwkowa kwaśność w tle.
Moim zdaniem piwo wyszło rewelacyjnie i dla fanów wędzonek jest to pozycja zdecydowanie warta spróbowania. Jest po prostu pysznie. Polecam.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.