Pinta Miesiąca Październik 2022 I Am Lubelski Dude
Pinta Miesiąca Październik 2022 I Am Lubelski Dude
Pinta Miesiąca Październik 2022 I Am Lubelski Dude
% alk. 5.0
Blg 12.0
5904165103154addbarcode
ulubione: 3

W 2022 roku wracamy do korzeni – odkrywając klasykę na nowo. Tym razem polski rarytas – pils uwarzony ze świeżymi szyszkami LUBELSKIEGO, SUPER-AROMATYCZNEGO chmielu, który może konkurować z najbardziej szlachetnymi odmianami. Wnosi do piwa nuty ziołowe, trawiaste, korzenne oraz nieco herbaty i wątki kwiatowe.
Dodał: Kindi - 2022-10-09 19:03:58

oceny Oceny

Użytkownicy 6,55 / ilość: 11
Goście 0 / ilość: 0
średnia6,55 / ilość: 11

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
ArdianK
starstarstarstarstar
2022-12-05 15:36:30
Mało aromatu, płytkie i niezbyt atrakcyjne piwo. Komercyjne pilsy często mają więcej charakteru, nieudane piwo.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 3, zapach: 4, wygląd: 6 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2022-11-12 01:57:42
Wygląd: barwa słomkowa, trochę opalizujące, piana spora, ale mieszana, na dole olbrzymie bąble, szybko redukuje się do zera, jakiś szczątkowy lacing w górnej części
Zapach: co tu się odjebao? Pachnie jak Namysłów Pils :3 czyli niemal zero chmielu, odrobina słodowości, pusty jak jakiś tani lager regionalny lub nawet korpo
Smak: Nie rozumiem, dlaczego pils jest tak nisko wysycony? Tu gazu jest jakaś znikoma ilość. W smaku już ciut więcej chmielowości, ale delikatnej kwiatowo-rdestowej, o dziwo jakiś anyż. Ciut więcej, bo w zapachu nie było jej prawie w ogóle. Samo piwo jest szarpiące, kwaskowe (a nawet kwaśnawe), młode, owocowo-octowe, w ogóle nie przypomina lagera albo raczej \"lagera\" nieleżakowanego ;) taki oksymoron, ale u polskiego kraftu to norma, tak smakują jakieś landbiery, zoigle, zwickle. Niestety Pincie się nie chce leżakować lagerów, bo to koszt i dlatego są tak marne, ale jak i całego polskiego kraftu, może poza TK i ZO. Gdyby nie tak chmielowość, też nie oszałamiająca, to ono smakowałoby jak jakiś Ciechan czy inny Jagiełło, czyli tani regionalny lager, a tymczasem wg Pinty to piwo premium i piwo miesiąca. Gdyby to piwo wyszło z serii Beskidy (marnej) to jeszcze mogłoby się obronić. Dużo lepiej lagery wychodziły Pincie na kontrakcie. Prawie zerowe wysycenie, piwo kwaśnawe, młode, nieułożone, nachmielenie nie oszałamia, choć piwo miało Lubelskim wyrywać z butów. Nie wiem jak 20g/l świeżego chmielu przekłada się na tyle samo granulatu, ale coś tu nie wyszło, a chłopaki chyba próbowały tego piwa zanim to wypuściły w Polskę?
Jak by to był Denar Chmielowy to może i dałbym 5/10, ale że to Pinta Miesiąca Turbo Mega Lubelski to 3/10.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 6 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar
2022-10-27 23:20:33
Aromat średnio intensywny, słodowy, ziołowy, w smaku podobnie, goryczka niska, pijalny, udany pils, chociaż bez rewelacji.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.