Pinta Likier Słodowy
Pinta Likier Słodowy
Pinta Likier Słodowy
% alk. 8.1
Blg 19.1
IBU 30
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

PINTA Października 2016 to nasza interpretacja niesławnego stylu "Malt Liquor", rozpowszechnionego głównie w Ameryce Północnej. Powiedzmy sobie szczerze - w klasycznej wersji Malt Liquor to szeroko dostępne, tanie, wykonane z najgorszej jakości surowców, mocne piwo. Uff. Cukier i kukurydzę zastąpiliśmy trzema niemieckimi słodami o zbożowo-chlebowym posmaku, w tym wiedeńskim i monachijskim z jęczmienia odmiany Barke, który uprawiany jest (chyba) wyłącznie w okolicach Bambergu. Likierowość - nie tylko w nazwie piwa - zapewniają trzy rodzaje słodów karmelowych o różnym stopniu krystalizacji. Strona chmielowa zaznaczona jest w smaku i aromacie dzięki użyciu klasycznych, owocowo-ziołowych odmian z USA i Czech. Fermentacja w niskich temperaturach gwarantuje czysty profil aromatyczny i pozwala ukazać kompleksowy, słodowy charakter piwa.

Surowce: woda, słody jęczmienne Weyermann®: Premium Pils, Wiedeński Barke®, Monachijski Barke®, Carahell®, Carabelge®; Castle Malitng: Special B; chmiele: Palisade (USA), Ahtanum (USA), Saaz (CZ); drożdże: Fermentis Saflager W-34/70.

Premiera PINTY Likier Słodowy - Warszawski Festiwal Piwa - 13-15 października 2016. Piwo dostępne tylko w beczkach w sieci pubów biorących udział w akcji PINTA Miesiąca.
Dodał: Barcelonismo - 2016-10-13 14:52:19

oceny Oceny

Użytkownicy 6,33 / ilość: 6
Goście 5 / ilość: 1
średnia6,14 / ilość: 7

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.