Pinta Kwas Xy
Pinta Kwas Xy
Pinta Kwas Xy
% alk. 4.5
Blg 11.5
5905331026611addbarcode
ulubione: 26

Uwarzone przez Browar Pinta.
Tym razem sięgamy po Catharina Sour - nowofalowy styl kwaśny rodem z Brazylii - o krótkiej ale pełnej sukcesów historii. Catharina Sour to nieco mocniejsza wersja Berliner Weisse - koniecznie z dodatkiem soku z tropikalnego owocu. Nazwa pochodzi od brazylijskiego stanu Santa Catarina - to tam w 2015 roku piwowarzy domowi i rzemieślnicy uwarzyli pierwsze piwa w tym stylu, poszukając czegoś orzeźwiającego na gorące dni. Wkrótce moda na lekki, owocowy kwas opanowała większość Brazyliii. Catharina Sour jako nowy styl piwa znalazł się też niedawno w katalogu BJCP (Beer Judge Certification Program).
PINTA Kwas Xy - do naszej interpretacji użyliśmy 15% dodatku przecieru z marakui, a całość wcześniej zakwasiliśmy bakterią kwasu mlekowego do poziomu 3,4 pH. Kwas Xy - Copacabana nad Wisłą.
Składniki: woda; słód jęczmienny pilzneński; słód pszeniczny; chmiel Palisade (USA); przecier z marakui; bakteria kwasu mlekowego L. Delbrueckii; drożdże Fermentis SafAle™ US-05.
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2019-03-05 14:01:25

oceny Oceny

Użytkownicy 8,09 / ilość: 140
Goście 8,5 / ilość: 2
średnia8,1 / ilość: 142

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
N3ur0funk
starstarstarstarstar
2024-03-10 10:46:10
Barwa żółtozłota, mętne, piana niska i nietrwała, zeruje ją do postaci drobnego pierścienia, lacingu nie ma.
W zapachu kwaśne i owocowe.
W smaku kwaśne, marakuja, wytrawne, goryczka niska i nietrwała.
Dawno nie piłem żadnego Soura, a chyba nawet żadnego nie oceniałem, ale Kwas xy jest mega. Nie jest przesadnie kwaśny, jest orzeźwiający, w smaku jest wyborny i świetnie pachnie, czyli w zasadzie ma wszystko na swoim miejscu. Jedynie piana mogłaby być trochę wyższa i bardziej trwała, ale jeśli kosztem smaku lub zapachu, to nie miałoby to jakiegokolwiek sensu.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Novy80
starstarstarstarstar
2023-05-06 23:06:06
Po otwarciu aromat owocowo-kwaśny uderzył w nozdrza. Później się uspokoił zapach. Barwa soku pomarańczowego z niską i chwilową pianą. Smak orzeźwiający, mocno kwaśny i lekką słodyczą w tle. Rzadko piję tego rodzaju piwa ale miło jest zapomnieć o nietypowym smaku by potem doznać pozytywnego zaskoczenia
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 7 )
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Kiszkor2
starstarstarstarstar
2023-04-21 20:49:34
Zupełnie nie moje rytmy, ale doceniam aromaty. Czuć zdecydowanie czerwona porzeczkę, agrest, wiśnie. Jest kwaśne i to bardzo jak dla mnie. Goryczy brak. Orzezwiajace
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
edd665
starstarstarstarstar
2022-07-24 16:18:42
Słomkowe, zamglone. Piana biała, drobna, oblepia szkło, szybko się redukuje do pierścienia przy szkle. Aromat tropikalny, limonkowy, porzeczkowy, jogurtowy. Czuć jakby agrest, rabarbar. W smaku bardzo fajna kwaśność, wysoka, owoce. Wysycenie niskie. Lekkie, orzeźwiające.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.