Pinta Kwas Xy
Pinta Kwas Xy
Pinta Kwas Xy
% alk. 4.5
Blg 11.5
5905331026611addbarcode
ulubione: 18

Uwarzone przez Browar Pinta.
Tym razem sięgamy po Catharina Sour - nowofalowy styl kwaśny rodem z Brazylii - o krótkiej ale pełnej sukcesów historii. Catharina Sour to nieco mocniejsza wersja Berliner Weisse - koniecznie z dodatkiem soku z tropikalnego owocu. Nazwa pochodzi od brazylijskiego stanu Santa Catarina - to tam w 2015 roku piwowarzy domowi i rzemieślnicy uwarzyli pierwsze piwa w tym stylu, poszukając czegoś orzeźwiającego na gorące dni. Wkrótce moda na lekki, owocowy kwas opanowała większość Brazyliii. Catharina Sour jako nowy styl piwa znalazł się też niedawno w katalogu BJCP (Beer Judge Certification Program).
PINTA Kwas Xy - do naszej interpretacji użyliśmy 15% dodatku przecieru z marakui, a całość wcześniej zakwasiliśmy bakterią kwasu mlekowego do poziomu 3,4 pH. Kwas Xy - Copacabana nad Wisłą.
Składniki: woda; słód jęczmienny pilzneński; słód pszeniczny; chmiel Palisade (USA); przecier z marakui; bakteria kwasu mlekowego L. Delbrueckii; drożdże Fermentis SafAle™ US-05.
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2019-03-05 14:01:25

oceny Oceny

Użytkownicy 8,18 / ilość: 88
Goście 8,5 / ilość: 2
średnia8,19 / ilość: 90

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
windxore
starstarstarstarstar

2021-03-31 19:51:52
Aromat:
Jest kwaśno, jest cytryna, orzeźwienie, czuć także marakuję.

Faktura / odczucie w ustach:
Wysokie wysycenie, piwo wytrawne, bez goryczki, pijalne, zostaje dłuższy finisz jak po piciu świeżo wyciskanego soku z cytrusów.

Smak:
Kwaśno, bardzo wyraźna cytryna, cytrusy, jakaś pomarańcza, wrażenie jakby był też rabarbar. Kwaśne, ale nie do przesady, dobrze skomponowane i pijalne.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gulek
starstarstarstarstar

2021-03-07 07:53:53
Zdecydowanie najbardziej kwaśne piwo jakie kiedykolwiek piłem. Na pierwszy plan wybija się cytryna i marakuja. Bardzo fajna opcja szczególnie na słoneczne dni. Ode mnie mocne 8/10.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Chrisrks
starstarstarstarstar

2021-01-20 17:45:12
Kolejny,bardzo ciekawy kwas z Pinty.Catharina Sour to nade wszystko aromat.Piękny soczysty,bardzo owocowy.Marakuja dominuje tak w zapachu jak w smaku.Mamy tu też białe owoce,cytrynę.Wszystko fajnie pijalne,lekkie z małą goryczką.Wysycenie średnie z dobrą teksturą.Raczej do picia w ciepłe dni,ale dobry kwas i zima się broni.Za wygląd niewysoka ocena.Piana mizerna,biała,szybko likwiduje się do zera.Nie zmienia to jednak mojej wysokiej oceny za całokształt.Po każdym łyku chce się zrobić następny.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 6 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2020-12-12 18:59:26
Aromat ładny owocowy, cytrusy, marakuja W smaku konkretnie kwaśne, dla amatorów takich doznań idealne. Bardzo dobrze orzeźwia.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.