Pinta Kwas Omikron
Pinta Kwas Omikron
Pinta Kwas Omikron
% alk. 5.4
Blg 13.1
5905331026932addbarcode
ulubione: 1

Uwarzone przez Browar Pinta.
PINTA Kwas Omikron - pszeniczne piwo górnej fermentacji zakwaszone bakteriami kwasu mlekowego l. Delbrueckii. Następnie wymieszane z dodatkiem ponad 20% soku z borówki amerykańskiej dla nadania charakterystycznego posmaku owocowego oraz podkreślenia kwaśności.
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2019-12-13 14:45:59

oceny Oceny

Użytkownicy 5,83 / ilość: 18
Goście 0 / ilość: 0
średnia5,83 / ilość: 18

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar

2020-03-09 17:55:07
Piana średniej wysokości, lekko różowa, drobno i średniopęcherzykowa.
Barwa nieprzejrzysta, fioletowa, rzeczywiście taki sok z borówek.
Zapach lekko kwaskowy, ale przede wszystkim mleczno-jogurtowy, jakieś owoce są gdzieś z tyłu.
Smak: wysycenie średnie-, bardzo delikatna, wręcz nuta goryczki, jest kwaśne, ale nie ma tutaj jakiegoś super orzeźwienia, może dlatego że borówki są tu raczej na granicy autosugestii, dość wyraźna jogurtowość, spodziewałem się jednak czegoś więcej
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Chrisrks
starstarstarstarstar

2020-02-29 18:21:39
Piwo może nie wygląda jakoś rewelacyjnie. Ciekawy kolor wyciągnięty z soku borówek amerykańskich.Piana jest przy nalewaniu,później szybko redukuje się do minimum. W aromacie mocno jagodowe, ciasteczkowe,lekko kwaskowe. Podobnie jest w smaku. Goryczka mała, wysycenie średnie. Co ciekawe piwo jest fajnie pijalne.Naprawdę niezły kwasior!
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2020-02-18 11:03:29
Kolor spodziewany ze względu na sok, piany właściwie brak. Aromat typowy dla kwasów, owoców nie czuć. W smaku kwas, borówki są i w sumie tyle. Nie jest to najlepszy kwas pinty, ale pije się bardzo dobrze. Nie rozumiem aż tak niskich ocen.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 5 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2020-02-13 19:14:14
Piana biała, drobnoziarnista, z elementami różu, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca szczątkową formę lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza fioletowa, nieklarowne i nieprzejrzyste, mocno zmętnione. W zapachu nuty kwasu mlekowego, lekki jogurcik, aromat borówkowy daleko w tle wręcz na granicy autosugestii. W smaku jest podobnie przyjemnie kwaskowe, ale w sposób mleczny, jogurtowy, a nie owocowy, gdybym miał je degustować z zamkniętymi oczami borówki raczej bym się nie domyślił, sporo ciała, owocowość lekko zaznaczona, wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel od browaru Pinta, etykieta klimatycznie wykonana graficznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 11.09.2020. Jak na kwas od Pinty to faktycznie szału nie ma... raczej zamyka stawkę tej serii. Sok z borówek nie wniósł wiele ponad orzeźwiającą kwaskowości. Ładnie gasi pragnienie, źle nie jest ale od Pinty wymagam trochę więcej i dlatego też mogę zaproponować maksymalnie 6 z plusem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.