zamknij Zostań patronem na patronite
Pinta Kwas My
Pinta Kwas My
Pinta Kwas My
% alk. 6.3
Blg 16.5
5905331026574addbarcode
ulubione: 2


Uwarzone przez Browar Pinta w ramach akcji Pinta Miesiąca na miesiąc czerwiec 2018.
PINTA Kwas My 16,5° - słodki, kwaśny, cytrusowy - piwna alternatywa dla limoncello - włoskiego likieru cytrynowego. Do jasnego, zakwaszonego piwa gotowanego z zestem z cytryn, dodaliśmy świeżo wyciśnięty sok z 600 kg pachnących cytrynek. Tak przygotowaną bazę dosłodziliśmy niefermentowalnym ksylitolem (cukier z brzozy) dla nadania efektu likieru i skontrowania kwaśności. W efekcie uzyskaliśmy słodkie, kwaśne i ekstremalnie cytrusowe piwo łączące mnóstwo smaku limoncello i przyjemną pijalność kwaśnego piwa. Kwas My - tak, Włosi muszą nam wybaczyć tę bezczelność.
Surowce: słód jęczmienny pilzneński, Carapils®, słód pszeniczny jasny; chmiele: Liberty (US), Lubelski (PL); drożdże Fermentis SafAle™ US-05; bakterie kwasu mlekowego lactobacillus delbrueckii, sok z cytryn; zest z cytryn; ksylitol.
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2018-06-12 08:45:39

oceny Oceny

Użytkownicy 7,81 / ilość: 16
Goście 9,29 / ilość: 7
średnia 8,26/10 / ilość: 23

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2019-02-08 14:25:34
Bardzo cytrynowo-limonkowy zapach, ogólnie kwaśnawo. W smaku mega pijalne i mega orzeźwiające. Słodko- kwaśne, oczywiście
z przewagą kwacha. Cena; 7,50 zł.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2019-01-20 18:49:54
Aromat słodko kwaśny, owocowy, delikatnie dziki, wiejski.

Piwo o jasnopomarańczowej, zmętnionej barwie. Jest jasne, pod światło ładnie imituje rozrzedzony sok z cytrusów. Zaskakująco trwała piana - śnieżnobiała, kremowa, drobnopęcherzykowa opadająca w średnim tempie do niskiej warstewki.

Słodkie, dość pełne, z szybko zaznaczającą się kwaśnością która kontruje ów słodycz. Smaczne, owocowe, słodkawo cytrusowe. Goryczka niska, wysoce pijalne, orzeźwiające.

Słodko kwaśne piwo o aromacie i smaku cytrusów. Stosunkowo pełne, gładkie, a zarazem orzeźwiające i pijalne. Owocowo likierowa słodycz kontrowana jest przez wyraźną kwaśność i cierpkość cytrusów. Przywodzi trochę na myśl pierwszą warkę Kwasu Epsilon albo słodkie, cytrynowe, koncernowe radlery ale jest od nich pełniejsze, no i przede wszystkim naturalne. Bardzo fajne piwo, ciekawy kwas.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2018-12-25 14:41:56
Kolor soku cytrynowego, zmętniony. Piana jasna, z drobnych pęcherzyków, opadła do krążka na powierzchni.
Aromat orzeźwiający, średnio-intensywny, zdominowany przez cytrusy, kwas mlekowy, nieśmiało kontrowany słodyczą od słodów.
Smak kwaskowy, z sokiem cytrynowym na czele. Dodatkowo zbożowość od słodów, odrobina cukru i likierowości. Goryczka znikoma, ledwie wyczuwalna.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-12-06 21:44:33
Wygląd: kolor słomka, bardzo mętne, pianina alibi, żadna, jakiś krążek
Zapach: przetrawionych cytrusów, może to takie połączenie pracy bakterii kwasu mlekowego, tego zestu i Liberty, fajną odmianę tu wnosi o dziwo Lubelski, czyli taką swojską ziołowość
Smak: aż się udam po limoncello, by zweryfikować te buńczuczne zapowiedzi z etykiety, o żadnym likierze tu nie ma mowy, piwo jest owszem pełne, kwaskowe, pszeniczne, w opór maślane, cytrynowe, goryczka jest też taka cytrynowa, jak skórka i albedo to jest w tym najlepsze. Przywoite piwo i tyle.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010