Pinta Kwas Jota
Pinta Kwas Jota
Pinta Kwas Jota
% alk. 5.1
Blg 11.5
5905331026239addbarcode
ulubione: 6

Uwarzone przez Browar Pinta w ramach akcji Pinta Miesiąca na kwiecień 2017.

Kwaśne, dzikie, owocowe farmhouse ale z dodatkiem świeżo tłoczonego soku z czarnej i czerwonej porzeczki.
Prosty zasyp - tylko jasny słód pilzneński i pszeniczny - w początkowej fazie zakwaszony blendem bakterii kwasu mlekowego. Następnie oddany dzikim drożdżom oraz belgijskim drożdżom do saison. Później kilka tygodni fermentacji po to, aby uzyskać odpowiedni balans dzikości i belgijskiego charakteru piwa. W ostatnim kroku dodaliśmy świeżo tłoczonego soku z czarnej oraz czerwonej porzeczki, który łącznie stanowi ok 30% objętości piwa.
Kwas Jota ma barwę jasnego koktajlu jagodowego z różową pianą. Profil piwa zdominowany jest przez kombinację posmaków porzeczki oraz ziemisto-korzennego "funky". Smak jest ewidentnie kwaśny, a kwaśność pochodzi zarówno od pracy bakterii (delikatny w smaku kwas mlekowy) jak i owoców (ostrzejszy kwas cytrynowy). Finisz cierpki i wytrawny jak przystało na piwa dzikie z dodatkiem owoców. PINTA Kwas Jota - smacznego, to mało powiedziane.
Składniki: słody: Weyermann® pilzneński, pszeniczny; Chmiele: Palisade (USA), Mosaic® (USA), ekstrakt chmielowy CTZ; kolendra; świeżo wytłoczony sok z porzeczek czarnych i czerwonych; blend bakterii Lactobacillus - l. brevis, l. plantarum, l. delbrueckii; blend dzikich drożdży Brettanomyces The Yeast Bay "Amalgamation"; drożdże The Yeast Bay "Wallonian Farmhouse".
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2017-05-24 07:47:10

oceny Oceny

Użytkownicy 7,3 / ilość: 27
Goście 8,33 / ilość: 3
średnia7,4 / ilość: 30

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
deseis
starstarstarstar

2018-04-09 07:36:11
Kolor bordowy, mętny. Piana niska różowa. Zapach sam sok z porzeczki. Ciężko oceniać w kategorii piwa, bo generalnie to nagazowany sok porzeczkowy, coś pomiędzy domowym winem, a kompotem.
Spełnia jednak swoją rolę; jest kwaśne, porzeczkowe i smaczne. Fajna alternatywa.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2018-04-07 22:34:47
W aromacie 90% to sok porzeczki. Reszta to jakieś piwne majaki, właściwie aromat przypomina tanie wina słodkie z południa (nie jabole). Barwa ciemno czerwona, coś jak burak. Piana niska, różowa. W smaku nie jestem w stanie powiedzieć więcej niż: kwas, porzeczka i orzeźwienie! Proste i zaskakujące, a przy tym bardzo smaczne. Wysycenie niskie, ale wysokie byłoby tu wadą. Pijalność średnia, bo jest naprawdę kwaśne!
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
MateoKrk_
starstarstarstarstar

2018-03-24 19:21:29
Kolor Buraczany Zmętnione w Aromacie Kwaśne Akcenty Jogurtu Owocowego Wiśni Czarna i Czerwona Porzeczka Dominują w Smaku Jest Wytrawnie Kwaśne Aż Gębę Wykrzywia Są Akcenty Owocowe Porzeczki Cytryny Troszkę Wiśni Finisz Trochę Ziemisty Ściągający Średnie Wysycenie Piwo Nie Takie Złe Warte Sprubowania Ale Niestety Nie Trafia w Moje Gusta.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
Chrisrks
starstarstarstarstar

2018-03-11 17:27:39
Robiłem kiedyś wina i to piwo absolutnie przywołało mi smak i aromat tamtych czasów.Piwo a właściwie styl piwa dla koneserów.Piękna barwa,mętne jakby wlać moszcz wina porzeczkowo-wiśniowego.Smak wytrawny,kwaśny,czerwone owoce,mocno rozgrzewające.Dość wysokie nasycenie nie pomaga w degustacji.Niesamowite spotkanie z Sour'em!
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.