Pinta Kwas Beta
Pinta Kwas Beta
Pinta Kwas Beta
% alk. 3.2
Blg 9.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 8

Warzone przez browar Pinta w Browarze na Jurze z Zawiercia. PINTA Miesiąca - czerwiec 2015 - Kwas Beta. Lichtenhainer, słyszeliście? Obok Berliner Weisse i Gose to jedno z niemieckich, historycznych, kwaśnych i lekkich piw pszenicznych. To raczej zapomniany gatunek piwa, produkowanego do II Wojny Światowej w miasteczku Lichtenhain, na obrzeżach niemieckiej Jeny. Łączy w sobie elementy Berliner Weisse, Gose i Grodziskiego, zapewniając niespotykaną kombinację smaku kwaśnego i wędzonego, wspartego przez silną słodowość i delikatną chmielowość. Ma w sobie czysty profil aromatyczno-smakowy, charakterystyczny dla Berliner Weisse. Ma też delikatną kwaskowość Gose oraz umiarkowaną wędzoność piwa Grodziskiego. Lichtenhainer to lekkie, jasne piwo górnej fermentacji, o pszenicznej podbudowie słodowej, delikatnej kwasowości i wędzoności. Jest pozbawione aromatów typowych dla hefe-weizenów. Profil aromatyczny jest wędzony, słodowy i lekko kwaskowy, z akcentami chmielowymi. Czyste drożdże górnej fermentacji pomagają wybić się wymienionym aromatom. Niczym prawdziwe niemieckie piwo, Lichtenhainer gwarantuje balans słodowości i chmielowości, wspartego przez lekką wędzoność i kwaskowość. Lichtenhainer - w wersji PINTY nazywa się Kwas Beta. W jego produkcji użyliśmy najlepszej jakości słodów niemieckich Weyermann® zapewniających kompleksową słodowość jęczmienno-pszeniczną. Słód jęczmienny wędzony drewnem bukowym, nadaje charakterystyczny aromat ogniska i wędzonej szynki. Bakteriami kwasu mlekowego delikatnie zakwasiliśmy brzeczkę, czyniąc piwo bardziej orzeźwiającym. Szlachetne chmiele europejskie - Hersbruker i Strisselspalter - wniosły do piwa krótką, delikatną goryczkę oraz lekko kwiatowe aromaty, doskonale współgrające z profilem piwa. PINTA, nie ma nudy !
Dodał: stacher93 - 2015-06-28 12:13:41

oceny Oceny

Użytkownicy 7,28 / ilość: 67
Goście 6,65 / ilość: 26
średnia7,11 / ilość: 93

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-03-08 16:34:27
Pachnie dymem, ale i klepkami z drewna, jest trochę wędzoności i odrobinę jasnego słodu pszenicznego.
Kolor jak w belgijskim Wicie, mleczny, nieklarowny, piana nietrwała, ale to typowe tak przy kwasach, jak i pszenicznych, delikatny lacing.

Kwas i garbnikowa cierpkość dominuje w tym piwie, trochę jak rozrzedzony sok z cytryny, jest delikatna nuta słodu pszenicznego, jest posmak wędzonki takiej nawet wędliniarskiej, ale fajnie wkomponowujący się w całość. Ogólnie lekkie piwo. Szału nie ma, zimne w lecie pewnie byłoby obłędne, ale równie dobry byłby zimny sok z cytrusów. Lepsze od Grodziskiego (bo i pełniejsze od niego), ale raczej jako ciekawostka. Do samego piwa przyczepić się nie mogę, taki styl,
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Holsten_SA
starstarstarstarstar

2016-04-09 22:01:53
Kolejne bardzo ciekawe piwo Pinty, która ponownie daje mi możliwość poznania nieznanego mi dotychczas piwnego stylu. Bardzo lekki, kwaskowaty napój idealnie gaszący pragnienie. Wyobrażam sobie, iż świetnie musi się on komponować z góralskimi serami.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
YorOld
starstarstarstar

2015-10-10 17:42:07
Ciekawy kolor, bardzo słabo się pieni. Delikatne w smaku, trochę słodko-kwaśne. Osobiście uważam to piwo za nic nadzwyczajnego, jednak jestem pewien że w letnie dni bez problemów orzeźwi każdego. Degustacja w takich warunkach z pewnością podniosłaby ocenę trunku o jeden stopień.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2015-10-05 23:06:48
Piana znikoma, pojawia się tylko momentami pod wpływem zamieszania piwem, drobnoziarnista, brak lacingu. Barwa ciemniejsza grapefruitowa, nieźle zmętnione, nieprzejrzyste. W zapachu dominują te bakterie kwasu mlekowego, czuć również słody jęczmienne i pszeniczne, bardzo orzeźwiający zapach, już czuć ten kwaśny smak, który faktycznie dominuje smak. Ponadto na podniebieniu pojawia się aromat słodów wędzonych drewnem bukowym, mała kontra słodowa oraz goryczkowa, wysycenie na niskim poziomie. Kapsel od Pinty, etykieta bardzo interesująca, prosta aczkolwiek elegancka. Po Kwasie Alfa byłem już przygotowany na podobne spotkanie smakowe, pierwszy raz, był zderzeniem z czymś zupełnie nowym na co moje podniebienie nie było przygotowane, Kwas Beta to zupełnie inna historia, świeże, orzeźwiające piwo z mocnym i wyrazistym kwaskowym akcentem. Nie będzie to może mój ulubiony styl piwa, ale na pewno z chęcią sięgnę po następne Kwasy od Pinty, a za Kwas Beta daję 7.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.