Pinta Koniec Świata
Pinta Koniec Świata
Pinta Koniec Świata
% alk. 7.9
Blg 19.1
5905331025164addbarcode
ulubione: 34
cena: 8,90 zł

Gęsty zacier powoli przesącza się przez warstwę świeżo ściętych gałęzi jałowca. Filtrat nie jest gotowany, ale od razu szczepiony gęstwą drożdżową. Po kilkunastu dniach mętne, nienagazowane i cholernie mocne „prapiwo” można chochlą nalewać do kubków. Można się rozgrzać. Tak Finowie warzą swoje Sahti od setek lat. Tak Sahti nawarzyła PINTA. Koniec Świata. Piwo pasteryzowane, fermentowane z użyciem drożdży piekarskich w temp. pokojowej. Do jego wyrobu użyto słody jęczmienne i żytni, gałęzie jałowca, owoce jałowca. W zapachu intensywnie bananowe. W smaku dominują również banany, upodabniając to piwo do pszenicznego koźlaka. Goryczka właściwie nie występuje. Piwo bardzo treściwe, mocne, chociaż nieco zdradliwe, bo ta moc nie jest od razu wyczuwalna.
Dodał: ryszard_o - 2012-12-08 09:43:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,42 / ilość: 198
Goście 8 / ilość: 70
średnia 7,57/10 / ilość: 268

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
luke123
starstarstarstarstar

2020-01-13 19:49:03
Data ważności na butelce: 19.10.2020

Ciekawostka z butelki: polecane szkło, podkreślam: szkło, to kubek gliniany. Niestety nie miałem na stanie. Poszło w szklane szkło, a nie gliniane.
 
Wygląd: Barwa ciemnożółta/jasnobursztynowa. Mętne. Po nalaniu nawet się spieniło do ładnej, puszystej piany na dwa palce, która po chwili zaczęła opadać (zdjęcie zrobione po jej opadnięciu).

Aromat: Mocno drożdżowy i to takie drożdże piekarskie. Skojarzenie z surowym ciastem drożdżowym. W szkle wyszedł mocno jałowiec, aż ukłuł. Do tego aromat jest trochę \"sourowy\", trochę \"weizenowy\". W tle suszone owoce. Po zakręceniu szkłem mocno wyszły fenole idące w kierunku przyprawowo-korzennym, nawet pieprznym.

Smak: Goździki. Może trochę banany. Może w tle trochę żytniej ziemistości. Wysoka słodowa słodycz. Bardzo wysoka pełnia, aż można się najeść. Wysycenie niskie, ale jest, to nie jest absolutne 0. Alkoholowość nie jest zbyt wysoka. Goryczki niemalże brak. No i kwaśność. Lubię kwasy, nawet bardzo, ale to chyba nie jest pożądana cecha sahti, więc tym razem mówię \"niestety\". Kwaśność nie była autosugestią i nie była lekką kwaskową kontrą. Degustowałem z kimś i dla nas obu była bardzo wyraźna, porównując do innych stylów to gdzieś pomiędzy typowymi podstawowymi berliner weisse i gose. Kupione w sklepie specjalistycznym, w którym zostało wyjęte z lodówki, w domu również w lodówce, do końca ważności jeszcze długo.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2019-05-03 12:58:22
Przyjemne delikatne piwo z lekkim akcentem wędzonym. Takie piwo pszeniczne z dodatkiem. Lekko gazowane. Charakter pszeniczny bardzo przyjemny.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2018-09-29 22:29:58
Barwa jasno pomarańczowa, bardzo mętne. Piana znika bardzo szybko i do zera. Aromat to z jednej strony nuty typowe dla pszeniczniaków, odrobina wędzonki i w tle majaczy lekką nutką alkoholową. Smak nie przypomina mi żadnego piwa które piłem do tej pory, a wrażenie picia czegoś nietypowego potęguje praktyczny brak gazu, wysycenie jest bliskie zera. Miks pszeniczniaka (banan, zioła), mocnego lagera (potężna podbudowa słodowa z lekką alkoholowością) oraz grodziskiego (delikatną wędzonka). O dziwo połączenie te jest strawne i pijalne. Piwo nietypowe, acz udane. Pinta rzadko zawodzi.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Chrisrks
starstarstarstarstar

2018-07-29 16:18:50
Zagadkowe piwo.Aromat,smak nawiązuje do Hefeweizena.Mocno estrowe,fenolowe,brak goryczki zastąpiło lekkie szczypanie w język i podniebienie alkoholu.Przy tych parametrach wyczuwalnego w smaku.Mało nasycone,ale pijalne.Na pewno do zapamiętania poprzez mocno drożdżowy,chlebowy smak.Ja to kupuję!
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010