PINTA Jumbo
PINTA Jumbo
PINTA Jumbo
% alk. 7.5
Blg 18.0
5904165101105addbarcode
ulubione: 2

Po dłuższej przerwie na rynek wraca podwójne ciemne IPA, czyli PINTA Jumbo. Odświeżyliśmy zarówno etykietę jak i recepturę.
Skład:woda; słody jęczmienne: pilzneński, Carapils, Caraaroma, Carafa Special Typ II; słód pszeniczny czekoladowy; płatki owsiane błyskawiczne; chmiele: do kotła: Flex, na whirlpool: Cascade, Simcoe, na zimno do tanku: Simcoe; drożdże
Dodał: Kindi - 2022-04-12 17:51:14

oceny Oceny

Użytkownicy 7,59 / ilość: 17
Goście 0 / ilość: 0
średnia7,59 / ilość: 17

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gulek
starstarstarstarstar

2023-01-08 08:06:10
Wszystko zgodnie ze stylem. W aromacie głównie czekolada, w tle cytrusy. W smaku cytrusy już bardziej wyczuwalne i trochę dominują czekoladę. Goryczka na średnim poziomie. Piana grubo oraz drobnoziarnista dość szybko opadająca. Wysycenie średnie. Ode mnie 8/10.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2022-07-09 18:03:06
Wygląda bez uwag - czarne, beżowa, zbita piana godnej objętości. W aromacie dużo czekolady i kawy, palone z cytrynowym sznytem. Czuć, że to double, bo ma sporo ciała i gęstości. Piwo dobrze zbalansowane, nieprzegazowane. Jest pełność, jest palone, jest chmiel - żywiczna goryczka na średnim poziomie. Na pewno nie najlepsze w swojej kategorii, ale ciężko się do czegoś czepić i naprawdę przystępne jak na czarną ipę.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Redigafek
starstarstarstarstar

2022-06-02 01:14:16
Jumbo Pinta
Niezła jest ta DBIPA
Flex do kotła... to jakaś Pinowa mantra.?

Do rzeczy Marian, do..

Barwa piękna.
Piana relatywnie obfita. 8 mm, beżowa, potem ecru, drobnopęcherzykowa, z większymi przebiciami. Lepka. Trwały rim do końca degustacji.
Nos ewidentnie słonecznikowy, nawet trochę ciężki. Chmiele ładnie towarzyszą głównej, czarnej nucie. Trochę gumy balonowej czy wręcz jodyny.
W ustach raczej wytrawne, z nutą spalonej gumy, żywicy, gencjany i lukrecji. rochę Unicum. Gładkie, ułożone, pełne i zrównoważone. Goryczka ewidentnie obecna choć nieprzygnębiająca...
Właśnie dlatego nie mogę napisać - takie dobre że aż nudne.
Jumbo nudne nie jest. Oferuje znakomicie wyegzekwowany zamysł, indywidualność i interpretację stylu nieco tylko odległą od wzorca.

Piwo nie jest wybitne ( bo takie są BLIPY z Zakładowego) ale niezwykle dobrze zrobione, warsztatowo doskonałe, mainstreamowe do bólu nawet jako podwójne. Świetne do kalibracji.
9/10 daję bez problemu.
aha warka 24 11 2022
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 10 )
awatar
lucalinvail
starstarstarstarstar

2022-04-12 21:57:04
Z szyjki ciągnie miękkimi nutami żywicznymi, ze szklanki aromat się potęguje i uzupełnia o cytrusy. Barwa ciemnobrązowa, wpadająca w czerń, piana bardzo ładna - obfita, gęsta, beżowa. Z zamkniętymi oczami zgadłbym, że to Black IPA - zaczynają owoce cytrusowe, ale kończy paloność w typie galantego stouta. Grejpfrut zręcznie przechodzi w żywiczno-paloną goryczkę, a wszystkiemu towarzyszy charakterystyczna oleistość, pozostająca na języku.

Po długim czasie posuchy nareszcie trafiła mi się porządna pozycja w tym gatunku - i do tego w wersji podwójnej. Polecam zapoznać się z nią marketowym kontraktowcom, żeby już więcej nie hańbili mojego ulubionego stylu swoimi \"dziełami\".
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.