Pinta Imperator Bałtycki Sabro & Strata
Pinta Imperator Bałtycki Sabro & Strata
Pinta Imperator Bałtycki Sabro & Strata
% alk. 10.5
Blg 25.0
5903990622076addbarcode
ulubione: 8

Słuchajcie, uwarzenie Imperatora w 2013 było dla nas odważnym krokiem w nieznane.
Ta ciekawość nie słabnie z upływem lat.
Dziś sprawdzamy… co jest dalej.
W tym roku, w którym świętujemy PINTA Party 2021: X Urodziny Kraftu!, przygotowaliśmy wyjątkową premierę Imperatora: będziecie mogli spróbować nie jednej, a dwóch różnych wersji naszego Imperialnego Porteru Bałtyckiego!
Imperator klasyczny - z prawie niezmienioną recepturą, opierającą się na ikonicznych chmielach z USA, które odmieniły oczekiwania wobec piwa w Polsce w drugiej dekadzie XXI wieku;
Imperator nowofalowy - chmielony na zimno odmianami Strata i Sabro, szczególnie rozchwytywanymi na świecie początkiem trzeciej dekady XXI wieku:

Oba chmiele wnoszą do piwa nuty kokosa, limonki i marakui, które płynnie łączą się z palonymi, karmelowymi i chlebowymi nutami pochodzącymi od słodu, charakterystycznymi dla Portera.
Oba Imperatory (czy musimy przypominać, że najlepiej brać w parze?), polecamy pić z dedykowanego cienkiego szkła w temp. 13-14°C. W takich okolicznościach odsłonią przed Wami całą swoją złożoność, w którą warto zanurkować.
Edit: Historia lubi się powtarzać - zupełnie jak przed 8 laty, zanim skończyliśmy pisać tego posta i dobrze poinformowaliśmy o piwie. . . cały nakład Imperatorów się wyprzedał!
Dzwońcie szybko do swoich sklepów specjalistycznych i zamawiajcie, póki będzie.
Dodał: JP2137 - 2021-02-22 20:07:37

oceny Oceny

Użytkownicy 8,71 / ilość: 21
Goście 0 / ilość: 0
średnia8,71 / ilość: 21

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2023-02-17 11:13:01
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca całkiem przyjemny dla oka lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, lekko zmętnione. W zapachu nuty karmelowe, palone akcenty, czekolada deserowa, kokos, w tle truskawka od Straty, suszone owoce, rodzynki, brakuje głębi. W smaku się to potwierdza, jest karmelowo, palono, czekoladowo, dużo suszonych owoców, rodzynek, na finiszu trochę owocowej słodyczy, ale posmak nie jest trwały, szybko gaśnie, goryczka adekwatna do stylu, nie zadowalająca ilość ciała, brak kontry kwaskowej, na plus dobrze zamaskowany alkohol, melasa, figi, deserowość, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Pinta, etykieta w czarno-niebieskiej kolorystyce, świetnie wykonana graficznie, dobrze choć nie wyczerpująco opisana. Warka 17.02.2023. Leżakowane ponad półtora roku, degustowane w dzień daty przydatności. Powiem szczerze...leżak nie służy Pintowym Imperatorom Bałtyckim...z czym miałem już do czynienia wersji Sherry Oloroso. Piwo staje się płaskie, trochę jednowymiarowe, bez głębi, niestety trochę nudne. W tym przypadku o ile mamy trochę kokosa od Sabro, tak truskawka ze Straty występuje tylko po głębokim zaciągnięciu się nosem. Według mnie te chmiele po prostu nie pasują do ciemnego Portera Bałtyckiego są zakryte palonością, czekoladą i nie mogą odpowiednio wybrzmieć...Nie ma tu nic ponad solidnego przedstawiciela swojego stylu, niestety...ode mnie 7.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
DoscGosc
starstarstarstarstar
2021-05-02 22:47:21
Zgadzam się - przebija czerwonego poprzednika
te owocowe chmiele dodają wyrazistości
i bardziej kryją alkohol
na finiszu bardziej wyraźna goryczka
udane piwo
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 10 )
awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar
2021-04-19 18:23:23
Pierwsza liga. Piękna etykieta z niebieskim motywem. Wg mnie delikatniejsze trochę od klasycznego, ale alkohol lepiej ukryty. Polecam.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar
2021-04-18 15:53:13
Piana wysoka, drobno i średniopęcherzykowa, powoli dziurawiąca się, jasnobrązowa.
Barwa blisko czarnej.
Zapach - całkiem fajne połączenie, nuty porterowe łączą się z owocami, żywicą, może minusem być to że tych nut odchmielowych jest więcej, także trochę bardziej kojarzy się z black ipą.
Smak: wysycenie niskie+/średnie-, spora goryczka, dużo nut palonych, kawa i gorzka(!) czekolada, lekki akcent skórki chleba, nuty z chmieli w przypadku smaku zeszły na drugie miejsce, mamy trochę owoców, lekkie tropiki, czerwone owoce, marakuja i limonka, kokosa tam nie czuję, alko nieźle ułożone
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.