Pinta I`m So Horny
Pinta I`m So Horny
Pinta I`m So Horny
% alk. 6.7
Blg 18.0
IBU 27
5905331025454addbarcode
ulubione: 18

Piwo uwarzone przez kontraktowy browar Pinta w Browarze na Jurze z Zawiercia. Espresso Lager zapoczątkował akcję Pinta Miesiąca 2015.
PINTA Miesiąca - specjalna akcja piwowarska - co miesiąc prezentujemy zupełnie nowe piwo. Eksperymentujemy z recepturami i surowcami, kooperujemy z pasjonatami z Polski i zagranicy. Przygotowujemy jednorazowo nie więcej niż 100 beczek - piwo dostępne jest wyłącznie w beczkach w pubach biorących udział w akcji - aktualna lista poniżej.Nie wykluczamy, że piwa które wzbudzą pozytywne emocje będą warzone na większą skalę i będą w przyszłości dostępne w regularnej sprzedaży - w beczkach i butelkach. Premiera każdego piwa planowana jest w II połowie miesiąca - od lutego do grudnia. Nazwę oraz styl każdego nowego piwa ogłaszamy kilka dni przed premierą - informacji szukajcie m.in. na kalendarzach dostępnych w pubach serwujących PINTĘ Miesiąca. Jeśli w Polsce trwa rewolucja piwna, warzymy od jej pierwszego dnia. 28 marca 2011 roku powstała pierwsza warka Ataku Chmielu. Korzystamy z doświadczeń które przez lata zdobywaliśmy jako piwowarzy domowi, organizatorzy festiwali i konkursów piwa, autorzy artykułów i książek na temat piwowarstwa. Jako PINTA pierwsi w Polsce zaproponowaliśmy amerykańską wersję IPA - Atak Chmielu (2011) oraz ponad 30 innych - ale, lagerów i Sahti. Jako pierwszy polski browar pojechaliśmy warzyć za granicę - tak powstał Lublin to Dublin - Stout Owsiany uwarzony w Irlandii wspólnie przez PINTĘ i O Hara s. Od czerwca 2014 roku zapraszamy do Viva la PINTA - firmowego pubu w centrum Krakowa.
Bądźcie pewni, że wkładamy w naszą pracę wszystkie swoje doświadczenia i pasję. Wciąż szlifujemy umiejętności. Uwielbiamy podróże - nawet w te najdalsze zawsze zabieramy PINTĘ. I zawsze przywozimy ogromną ilość inspiracji, którymi dzielimy się z Wami. Bo nie liczy się wygoda, liczy się przygoda Mrugnięcie. PINTA: Grzesiek, Marek, Ziemek. PINTA I m so horny! 18,0° - mocny, ciemny lager warzony przez PINTĘ we współpracy z krakowską palarnią kawy Coffee Proficiency. Sekret intensywnego smaku i aromatu I m so horny! to świeżo palona kawa odmian Adelante i Rio Azul z Gwatemali - dodawana dwukrotnie - podczas gotowania brzeczki oraz tuż przed rozlewem piwa do beczek i butelek. Czysty profil kawy to także efekt fermentacji w niskich temperaturach drożdżami lagerowymi szczepu S-189. Ty też będziesz napalony! Receptura: Ziemowit Fałat, współpraca: Coffee Proficiency.

Składniki: woda; słody jęczmienne Weyermann® - pilzneński, monachijski typ I, Chit, słód pszeniczny czekoladowy; kawa odmian: Adelante i Rio Azul (Gwatemala); chmiel Styrian Golding (SLO); drożdże Saflager S-189.
Surowce dla PINTY dostarcza Browamator® www.browamamtor.pl
Zalecane szkło do tego piwa: snifter.
Sugerowana temperatura serwowania: 9-11°C.

Polecane kulinaria: lody śmietankowe, sałatka z owoców egzotycznych.

Premiera piwa odbyła się 21 lutego 2015 roku. Po niedługim czasie od premiery, pojawiła się też wersja butelkowa.
Dodał: szulcpatryk0 - 2015-03-10 08:46:29

oceny Oceny

Użytkownicy 7,92 / ilość: 118
Goście 8,13 / ilość: 24
średnia7,95 / ilość: 142

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Malammore
starstarstarstarstar
2023-05-10 21:10:24
Barwa czarna, nieprzejrzyste, obfita beżowa piana. Aromat to tylko kawa, mocno palona i nic poza kawą. Piwo dość pełne, konkretna goryczka od pierwszego łyka. Gorycz w stylu kawowej paloności, jest też nieco kwaskowości też kawowej. Goryczka trochę zalega. Kawa totalnie dominuje całokształt.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
lucalinvail
starstarstarstarstar
2023-05-02 21:06:26
W aromacie ciemne słodkie słody i wyraźna kawa - całość pachnie jak draże kawowe albo cukierki Kopiko. Czarne, nieprzejrzyste, bardzo ładna piana - gęsta, zwarta, wygląda jak ptasie mleczko.

W smaku zdecydowanie kwaskowe, kawowe, słodowe - ale też rześkie, lekkie - nie jak RIS, czy porter. Wyraźna goryczka na finiszu - pasująca jak ulał. Całość jest bardzo konkretna, świetnie \"spasowana\" i jednocześnie fenomenalnie pijalna. Ostatnimi czasy zwątpiłem w Pintę, ale to piwo przywróciło mi nadzieję.

ZA-JE-BIS-TE!
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Kiszkor2
starstarstarstarstar
2023-04-14 20:32:16
Jak napisali w opisie na etykiecie tak jest. Mocna, czarna kawa, delikatesowo, deserowo. Wyśmienite
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
awatar
ArdianK
starstarstarstarstar
2023-04-07 12:54:02
Najlepszy lager na polskim rynku kraftowym. Cudowny aromat i wciągający smak. Czuć, że użyto porządnej kawy, a nie siczków. Wspaniała pozycja, oby weszła na stałe do każdego sklepu!
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.