PINTA Hoppy Crew: Whats Next?
PINTA Hoppy Crew: Whats Next?
PINTA Hoppy Crew: Whats Next?
% alk. 8.5
Blg 20.0
5908252864973addbarcode
ulubione: 3

Styl: Double Dry Hopped, Imperial / Double, Black India Pale Ale, Cascadian Dark Ale
Chmiele: Simcoe & Eureka & Centennial & Columbus
Hop Rate: 25 g/L

Usiądźcie.
Kończymy z #HoppyCrew na ten rok. . . z porządnym przytupem. Czwarty duet z serii jest przypieczętowaniem tegorocznego, chmielowego rollercoastera PINTY. Zobaczcie sami:

Druga część tego duetu to ukłon w stronę niszowej, ale mocno zaangażowanej emocjonalnie w swoje wybory, grupy miłośników ciemnego, porządnie nachmielonego IPA.

Na etykiecie reprezentant owej grupy - Ziemek, który w głowie już snuje plany na to, co będziecie wrzucać w 2k21 na swoje piwne profile. . .

Piwo w stylu równie ciekawym, co rzadko występującym pod szyldami browarów rzemieślniczych. Chmiele Simcoe i Eureka wniosły do niego nuty leśno-żywiczne oraz wątek tropików. Odmiany Centennial i Columbus uzupełniły profil smakowy o uderzenie cytrusów.

Piwa rozlewamy od poniedziałku i po krótkim okresie „ułożenia się” w puszkach wysyłamy je do Was. Od razu polecamy brać parami. Lata doświadczeń pokazały, że ten duet wyjątkowo dobrze się ze sobą zgrywa!
Dodał: JP2137 - 2020-12-21 19:05:29

oceny Oceny

Użytkownicy 8,38 / ilość: 16
Goście 8 / ilość: 1
średnia8,35 / ilość: 17

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2021-03-20 20:22:39
Pierwsze co w aromacie wyłapałem to prażony słonecznik i lekkie nuty żywiczne. Jest dobrze. Piwo praktycznie czarne. Piana średnia, drobna, bardzo gęsta. Po przelaniu do szkła nuty czekoladowe i wciąż prażony słoń. Jest spoko aromat, ale brakuje mi tropików. Wysycenie niskie. Super ciało. Piwo ma 20 BLG i smakuje jakby miało więcej Plato. Jest takie aż \"smooth\". Bardzo delikatne i takie aksamitne. W smaku już są owoce. Głównie cytrusy, mało tropików czuć. Mocna podbudowa słodowa. Lekka czekolada i do tego prażony słonecznik. Wyraźna słodycz, ale przełamana goryczką. Goryczka dobra, taka mocno żywiczna. Bardzo pijalne. Nuta alko. Ja naprawdę nie jestem fanem Black IPA, ale doceniam to piwo za fajne odczucie w ustach i jego wysoką pijalność.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar

2021-02-22 14:24:23
Piana średniej wysokości, beżowa, średniopęcherzykowa.
Barwa ciemnoczekoladowa.
Zapach idealny dla stylu, intensywny, żywica, cytrusy, czekolada, troszkę palonych i leśnych nut.
Smak: wysycenie średnie, chociaż piwo jest lekko gładkie i bardziej gęste, intensywny smak, z nutami bardzo podobnymi do tych w zapachu - z żywicą i cytrusami na pierwszym planie, palone tło, goryczka średnia, trochę zalega, aczkolwiek mogłaby być minimalnie wyższa, alko nie czuć. Black Ipa to coś co kocham, a Pinta stanęła na wysokości zadania, świetne piwko
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
stresS
starstarstarstarstar

2021-02-04 17:46:31
Otwierając puszkę, zapomniałem chyba tak naprawdę, że mam do czynienia z BLACK IPA, bo jakież było przerażenie w moich oczach, kiedy po rozpoczęciu nalewania do szkła ujrzałem czekoladową barwę :D. W aromacie pierwsze co, to cytrusy, następne nieco żywiczno-leśne klimaty, może odrobina karmelu? Wielkim fanem Black IPA nie jestem, ale to piwko całkiem mi siadło. Z każdym kolejnym łykiem czuć coraz większą żywiczność, co podkreśla niezbyt mocną goryczkę.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2021-01-11 22:40:20
Barwa ciemnobrunatna , niemal całkowicie czarna i nieprzejrzysta. Piana beżowa , głównie średnie oczka , w miarę trwała i zostawia ładny lacing. W aromacie leśno-żywiczne nuty i owoce cytrusowo-tropikalne. Pachnie świetnie , wzorowo dla stylu. W smaku w zasadzie to samo , żywiczno-leśne nuty i owoce cytrusowo-tropikalne. Nie czuć alko , pełne , sesyjne jednocześnie. Fajnie gęste w ustach. Gaz przeciętny , goryczka średnia , mogła by spokojnie być wyższa , coś czuć ale za krótko zdecydowanie. Czuć lekko ciemne stronę mocy , leciutka paloność akceptowalnie w stylu. Świetna Black IPA. Gdyby była większa goryczka dałbym maksymalną ocenę. Warka do 10.09.2021
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.