Pinta HopLaaga
Pinta HopLaaga
Pinta HopLaaga
% alk. 6.5
Blg 16.1
brak koduaddbarcode
ulubione: 5

Uwarzone przez kontraktowy browar Pinta, prawdopodobnie w Browarze na Jurze z Zawiercia. Jest to piwo uwarzone na miesiąc lipiec, w ramach akcji piwowarskiej Pinta miesiąca. Eksperymentujemy z recepturami i surowcami, kooperujemy z pasjonatami z Polski i zagranicy. Przygotowujemy jednorazowo nie więcej niż 100 beczek - piwo dostępne jest wyłącznie w beczkach w pubach biorących udział w akcji - aktualna lista poniżej. Nie wykluczamy, że piwa które wzbudzą pozytywne emocje będą warzone na większą skalę i będą w przyszłości dostępne w regularnej sprzedaży - w beczkach i butelkach. Premiera każdego piwa planowana jest w II połowie miesiąca - od lutego do grudnia. Nazwę oraz styl każdego nowego piwa ogłaszamy kilka dni przed premierą - informacji szukajcie m. in. na kalendarzach dostępnych w pubach serwujących PINTĘ Miesiąca. Styl: India Pale Lager 15,1°Plato / 6,5 % alk. obj. Premiera: II połowa lipca 2015 r. Uwaga! Uczymy się prawidłowej wymowy nowego lagera w stylu niemieckim - nachmielonego po amerykańsku. --- Hoplaaga. --- Hoplaaga. --- Hoplaaga. PINTA Miesiąca - Sierpień - Hoplaaga. Słody, zacieranie, fermentacja, leżakowanie (45 dni) - po Zeus, Citra, Simcoe. Premiera: II połowa lipca 2015 r. Dostępne w lipcu w 80 pubach w Polsce.
Dodał: stacher93 - 2015-07-27 12:01:19

oceny Oceny

Użytkownicy 7,92 / ilość: 24
Goście 8,33 / ilość: 6
średnia8 / ilość: 30

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2019-08-16 20:34:49
Jasno pomarańczowe. Mocno opalizujące. Piana słaba, szybko opada.
Aromat chmielowy fest. Nowofalowy. Słód w tle.
Czysty lager z mocną, cytrusową goryczką.
Piwo pijalne że hej
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 6 )
awatar
piwnysmakosz
starstarstarstarstar

2018-05-14 20:58:19
Aromat jest bardzo przyjemny i intensywny, można wyczuć różne cytrusy, dominuje mango i ananas, choć też są inne owoce i aromaty.
Piana prezentuje się cudownie, utrzymuje się dość długo, ładnie zdobi szkło, dodatkowo jest solidny lacing.
W smaku występuje pełne bogactwo, na początku jest mango i ananas, później dominuje grejfrut, goryczka niestety dla mnie jest zbyt intensywna (atak chmielu przy tym wydaje się z 2-3x mniej goryczkowy), obstawiam, iż trafiłem na mocno goryczkową partię. Ciekawie się to wszystko komponuje, żywiczność, owoce, solidna goryczka, a później taki lekko słodowy lagerowy posmak + lekka kremowość. Piwo jest na pewno ciekawe i warte wypicia, zapewnia bogate spektrum smaków, niestety dla mnie goryczka jest zbyt mocna i pod koniec zdominowała to piwo.

oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2018-02-16 21:47:53
Bardzo ciekawe połączenie, ale w smaku i aromacie amerykański chmiel dominuje. W zapachu są cytrusy i drożdże, a piwo jest pijalne jak typowy lager.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Bob
starstarstarstarstar

2017-10-11 01:40:50
Kapitalne piwo, goryczka w ostatniej warce niższa niż w tych pierwszych, ale może to i dobrze.
Zapach to głównie grejpfrut, limonka oraz duża dawka słodkich owoców. Mango? Brzoskwinia? Rewelacja, mało które piwo może pochwalić się tak intensywnie cytrusowym aromatem.
Zaskakująco pełne i słodkie w smaku, z tego co kojarzę, to pierwsze warki były bardziej wytrawne. Ale to dobrze, bo ta pełność spełnia swoje zadanie. Piwo mimo tego jest niesłychanie pijalne i dobrze nachmielone, goryczka średno-wysoka, szybko opadająca. W smaku oczywiście występuję też multum owoców, chyba nie spotkałem się z tak owocowym piwiem. Znakomite piwo, chyba najlepsze \"IPA\" od Pinty.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.