Pinta Hop Tour South Africa Pale Ale
Pinta Hop Tour South Africa Pale Ale
Pinta Hop Tour South Africa Pale Ale
% alk. 5.0
Blg 13.1
5904730438247addbarcode
ulubione: 4

Uwarzone przez Browar Pinta.
Pinta Hop Tour - przemierzamy świat w poszukiwaniu nowych odmian chmielu i nowych piwowarskich doświadczeń.
W marcu 2017r. odwiedziliśmy chmielniki w Republice Południowej Afryki i kraftowe browary na szlaku od Johannesburga - przez Bloemfontaine - do George u wybrzeży Oceanu Indyjskiego.
Na pamiątkę drugiej ekspedycji Pinta Hop Tour uwarzyliśmy Pale Ale South Africa - jasne piwo górnej fermentacji chmielone wyłącznie rodzimymi odmianami z RPA. Na zdrowie!
Skład: woda; słody jęczmienne: Weyermann, pale ale, Carapils; chmiele Republika Południowej Afryki): African Queen, Southern Promise, Southern Passion, Southern Star; drożdże: Safale US-05.
Dodał: Barcelonismo - 2017-08-29 08:53:18

oceny Oceny

Użytkownicy 7,44 / ilość: 36
Goście 8,43 / ilość: 7
średnia 7,6/10 / ilość: 43

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
JOKER_
starstarstarstarstar

2018-03-23 21:12:47
temagt dla kolegi :Jacelinho
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
JOKER_
starstarstarstarstar

2018-03-23 21:11:46
ziomuś przybliżę tobie te piwko [onieważ e piwko to mój konik i moje ulubione piwko:)a mianowicie:Pale ale to jasne piwo górnej fermentacji, odpowiednik jasnego lagera.Rózni się od langera tym że jest to podobne piwko ejle a to piwko jest dolnej a nie górnej fermentacji jak pale ale ale mozna je łatwto pomylić a dlaczego mozna je łatwo pomylić? Poniewż te piwka są bardziej złożone i szczodrze nachmielowe. Pale ALE jest to im bardzo ważna sprawa by nie zapominać że jest to odpowiednik dolnego langera (który jest z dolnej fermentacji).Wiadomo że te piwa to temat rzeka tak jak brazylijskie jiu-jitsu ten kto zna tą róznice iwe o co chodzi :)ponieważ z duchem czasu te piwka są zmieniane stopniowo pod starą recepturą którą jak dobrze kto wie są to rzeczy dziedziczone bądż zdobyte z duchem czsu Pale Ale jest królową pod względem langerów!!!!!!!!
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2018-02-09 22:33:15
Przyjemne piwo , ładna piana średnio trwała ale zostawia ładny lacing. Barwa mętna pomarańcz. W aromacie czuć ziemistość i kwiaty. Ciężko mi określić bo nigdy nie piłem piwa z takimi chmielami. W smaku wg mnie średnio-niska goryczka , wyczuwalna ale pewnie koło 30 IBU maksymalnie. ziemistość , mega pijalne piwo. Pije się łatwo i przyjemne. Ciekawe bo nie znam drugiego takiego piwa w Polsce i takie ciekawostki zawsze na propsie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
JOKER_
starstarstarstarstar

2018-01-18 22:31:54
kolor mętny taki bursztynowy.Piana drobno-bąbelkowa szybko opadająca lacing ładnie zdobi kufel.Zapach ładny kwiatowy wyczuwalne chmiele afrykańskie z nutą owoców tropikalnych.Smak: mocna nuta cytrusów która przechodzi w mocną goryczkę, która z każdym łykiem narasta.Wyczuwa się przyprawy.Piwo inne dobre i dobra alternatywa dla piw z chmielami amerykańskimi można powiedzieć że dobry konkurent zajebisty Pale Ale polecam
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010