Pinta Hop Tour Argentina Ryewine
Pinta Hop Tour Argentina Ryewine
Pinta Hop Tour Argentina Ryewine
% alk. 12.9
Blg 30.0
5905331026086addbarcode
ulubione: 5

Uwarzone przez Browar Pinta w ramach akcji Pinta Hop Tour. Oficjalna premiera została zaplanowana na 5 kwietnia 2017 w Katowicach w Klub Podróżników - Namaste. Argentina Ryewine to płynny owoc naszej podróży do Ameryki Południowej - najmocniejsze piwo jakie do tej pory uwarzyliśmy - pełne żyta i patagońskiego chmielu Traful, Catarata, Mapuche i Cascade.
Pinta Hop Tour - przemierzamy świat w poszukiwaniu nowych odmian chmielu i nowych piwowarskich doświadczeń. W listopadzie 2016 r. odwiedziliśmy chmielniki w Argentynie i kraftowe browary na szlaku od Bue​​nos Aires - przez Patagonię - do Ushuaia na Ziemi Ognistej. Na pamiątkę pierwszej ekspedycji PINTA Hop Tour uwarzyliśmy Ryewine Argentina - żytnie, bardzo mocne piwo chmielone odmianami przywiezionym z chmielników w okolicach patagońskiego El Bolson. Lupulo znaczy chmiel. Na zdrowie! Salut!
Piwo dostępne będzie w butelkach 330 ml. W wersji z beczki tylko podczas premiery w Katowicach i na Warszawski Festiwal Piwa (6-8 kwietnia 2017).
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2017-04-21 10:06:28

oceny Oceny

Użytkownicy 7,67 / ilość: 27
Goście 7,4 / ilość: 5
średnia7,63 / ilość: 32

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2019-06-13 11:21:21
Barwa błotnista czerwona tak bym to określił , pływa trochę farfocli w tym piwie. Całkiem zmętnione z fajną na grubość jednego palca pianą która zostawia piękny lacing i nawet trwałą pianę. W aromacie czuć chmiel ale jest to bardzo specyficzny zapach , taki ziemisty z owocami. Jak na piwo które już jest po terminie ma fajny chmielowy aromat. Mogło by być więcej żyta , wina. W smaku jest lepsze niż w aromacie. Jest nisko nagazowane na szczęście , delikatnie rozgrzewa , gęste , likierowe i pełne. Bardzo treściwie , przyjemna słodycz , pychota. Bardzo dobre choć myślałem że będzie jeszcze lepsze. Warka do 30.03.2019 ciekawe jakie było świeże. Bardzo dobre :)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-02-06 20:33:47
W zapachu barley wine, po nalaniu kolor winny- podchodzący w ala czerwień, ale smak hmm.. mocno nachmielony, przykrywający wszystko ze stylu,łodygowy i dłuugo zalegający, lecz na + ukryty alko. Dla mnie zawód i tylko 4, gdyż nie tego się spodziewałem i takiej mocnej,przykrywającej wszystko goryczki.
awatar
wandzebok
star

2018-09-27 23:16:27
Pierwsze wrażenie po wlaniu do szkła? Likier. Brak piany, intensywny zapach przede wszystkim winny, pomarańczowy, karmelowy. Smakowo alkohol nie był mocno wyczuwalny, dość ciężkie i \"ostre\". Dla mnie nie było dość pijalne. Pół godziny to za mało na 330ml. Piwo dla fanów Barley Wine, niestety tym razem nie dla mnie ;) Jednak te 12zł można zainwestować z czystej ciekowości.
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2018-03-09 21:15:33
Konsystencja bardzo syropowa na początku nie jest słodko, później robi się słodko i trochę zaczyna męczyć ale generalnie do przeżycia. Dużo żytnich klimatów, chmielu i owoców. Bardzo rozgrzewa. Cena 20 złotych. Wysoki woltaż i jest on mało wyczuwalny w tym piwie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.