Pinta Havana Stout
Pinta Havana Stout
Pinta Havana Stout
% alk. 6.5
Blg 16.5
5905331025652addbarcode
ulubione: 10

Uwarzone przez kontraktowy browar Pinta w Browarze na Jurze z Zawiercia, w ramach akcji Pinta Miesiąca. PINTA Miesiąca - specjalna akcja piwowarska - co miesiąc prezentujemy zupełnie nowe piwo. Eksperymentujemy z recepturami i surowcami, kooperujemy z pasjonatami z Polski i zagranicy. Przygotowujemy jednorazowo nie więcej niż 100 beczek - piwo dostępne jest wyłącznie w beczkach w pubach biorących udział w akcji. Nie wykluczamy, że piwa które wzbudzą pozytywne emocje będą warzone na większą skalę i będą w przyszłości dostępne w regularnej sprzedaży - w beczkach i butelkach. Premiera każdego piwa planowana jest w II połowie miesiąca - od lutego do grudnia. Nazwę oraz styl każdego nowego piwa ogłaszamy kilka dni przed premierą - informacji szukajcie m.in. na kalendarzach dostępnych w pubach serwujących PINTĘ Miesiąca.
Nazwa: PINTA Havana Stout
Styl: Tropical Foreign Extra Stout 16,5°Plato / 6,5 % alk.obj.
Premiera: 15 października 2015 r. - Warszawski Festiwal Piwa.
Ciemno, mocno, aromatycznie - PINTA Havana Stout - mocniejsza i tropikalna wersja Stoutu czyli Foreign - w naszej wersji doprawiony nierafinowanym, brązowym cukrem Muscovado oraz czystą melasą. Aromatyzowany w leżaku dębiną macerowaną w 80% rumie Stroh. Zacierany z użyciem angielskich słodów Maris Otter i Venture. Chmielenie po angielsku z użyciem odmian: Flyer, East Kent Golding i Fuggles. PINTA Havana Stout 16.5° - przygoda należy się o każdej porze roku. ;-) Premierowo od 15 października - stoisko PINTY - Warszawski Festiwal Piwa Zaraz potem - tylko z beczki - w ok. 80 lokalach biorących udział w akcji PINTA Miesiąca.
Na zdrowie!

Dodał: Kaente - 2015-10-29 16:40:40

oceny Oceny

Użytkownicy 7,44 / ilość: 87
Goście 7,89 / ilość: 18
średnia7,51 / ilość: 105

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2019-12-31 06:48:05
Brunatne i nieprzejrzyste. Wątłe, rubinowe refleksy przy dnie.
Piana na trzy palce (nalewane agresywnie), jasno brązowa. Trochę dużych oczek. Dobrze krążkuje.
Pachnie wiśnią, kawą, ciemnym piwem. Jakieś nutki ciemnego ciasta.
Nisko wysycone. Gładkie. Pełne. Słodko gorzkie.
W smaku czekolada deserowa, kawa, odrobina wiśni i daleko w tle wrażenie wafelka prince polo.
W części gorzkiej odrobina palonosci, drewno i pasująca do dwóch poprzednich elementów, nie za mocna, goryczka. Alkohol nieźle schowany.
W długim posmaku pozostaje nawięcej kawy i tanin od drewna. Pinta w dobrej formie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
matiwi
starstarstarstarstar

2019-12-30 09:36:19
Naprawdę miła dla oka ptlrawie czarna z refleksami czerwonego barwa. W zapachu gorzka czekolada, lekka kwasowość a wysycenie niskie. Już po pierwszym łyku czuć wytrawna naturę tego piwa. Słodyczy bardzo mało dominuje kawa, goryczka i wyraźny posmak popiołu. Warka 09.2020. Obiecanego tropikalnego akcentu nie poczułem, może odrobina rumu ale to jak już ktoś zauważył \"na granicy autosugesti\". Piwo mocno zyskuje po ogrzaniu. Dopiero wtedy poczułem większe cialo, tropiki i rum. Ostatecznie Pinta się obroniła właśnie tym co poczułem po ogrzaniu.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2019-12-28 13:57:50
Barwa czarna , całkowicie zmętniona. Piana beżowa , drobna , średniej trwałości i zostawia niezły lacing. W aromacie czuć słodycz, jest ten cukier brązowy. Trochę rumu , wanilii nie czuję. Czekolada występuje ale szału nie robi ten aromat. Mało intensywny jak dla mnie. W smaku w sumie podobnie , wg mnie za mało intensywnie. Piwo gładkie , nisko nagazowane , średnie ciało i niska goryczka. Piwo niezłe choć spodziewałem się czegoś lepszego. Takie bez pazura wyszło w tym roku. Warka do 11.09.2020 , team słodyczka ale więcej intensywności i charakteru by się przydało. Takie 6,5 na 10
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
wilgoo
starstarstarstarstar

2019-12-19 20:36:42
Piana niska ,piwo prawie czarne, w zapachu i smaku czuć dobry rum i odrobine wanilii . Piwo dobrze ułożone choć bez goryczki i słodu . Godne polecenia
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.