Pinta Havana Stout
Pinta Havana Stout
Pinta Havana Stout
% alk. 6.5
Blg 16.5
5905331025652addbarcode
ulubione: 8

Uwarzone przez kontraktowy browar Pinta w Browarze na Jurze z Zawiercia, w ramach akcji Pinta Miesiąca. PINTA Miesiąca - specjalna akcja piwowarska - co miesiąc prezentujemy zupełnie nowe piwo. Eksperymentujemy z recepturami i surowcami, kooperujemy z pasjonatami z Polski i zagranicy. Przygotowujemy jednorazowo nie więcej niż 100 beczek - piwo dostępne jest wyłącznie w beczkach w pubach biorących udział w akcji. Nie wykluczamy, że piwa które wzbudzą pozytywne emocje będą warzone na większą skalę i będą w przyszłości dostępne w regularnej sprzedaży - w beczkach i butelkach. Premiera każdego piwa planowana jest w II połowie miesiąca - od lutego do grudnia. Nazwę oraz styl każdego nowego piwa ogłaszamy kilka dni przed premierą - informacji szukajcie m.in. na kalendarzach dostępnych w pubach serwujących PINTĘ Miesiąca.
Nazwa: PINTA Havana Stout
Styl: Tropical Foreign Extra Stout 16,5°Plato / 6,5 % alk.obj.
Premiera: 15 października 2015 r. - Warszawski Festiwal Piwa.
Ciemno, mocno, aromatycznie - PINTA Havana Stout - mocniejsza i tropikalna wersja Stoutu czyli Foreign - w naszej wersji doprawiony nierafinowanym, brązowym cukrem Muscovado oraz czystą melasą. Aromatyzowany w leżaku dębiną macerowaną w 80% rumie Stroh. Zacierany z użyciem angielskich słodów Maris Otter i Venture. Chmielenie po angielsku z użyciem odmian: Flyer, East Kent Golding i Fuggles. PINTA Havana Stout 16.5° - przygoda należy się o każdej porze roku. ;-) Premierowo od 15 października - stoisko PINTY - Warszawski Festiwal Piwa Zaraz potem - tylko z beczki - w ok. 80 lokalach biorących udział w akcji PINTA Miesiąca.
Na zdrowie!

Dodał: Kaente - 2015-10-29 16:40:40

oceny Oceny

Użytkownicy 7,64 / ilość: 64
Goście 7,89 / ilość: 18
średnia 7,7/10 / ilość: 82

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
roxxel
starstarstarstarstar

2019-09-14 22:32:46
Piwo robi wrażenie.Dla mnie to połączenie kubańskich klimatów z najlepszymi cechami stouta.Melasa sprawia,że w tym piwie czuć tak naprawdę Pinacoladę a do tego świetnie współgra aromat Rumu.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar

2019-05-22 22:00:43
Piana wysoka, beżowa, drobno i średniopęcherzykowa.
Barwa bardzo ciemna z rubinowymi refleksami.
Zapach: bardzo wyraźnie wyczuwalny rum Stroh, ma tak specyficzny zapach, że ciężko pomylić go z czymś innym, dodatkowo kawa, karmel, beczka.
W smaku tak samo jak w zapachu: bardzo wyraźnie wyczuwalny posmak rumu Stroh - jeśli ktoś kiedyś próbował, nie pomyli z niczym innym - dodatkowo trochę posmaku wędzonego, pojawia się drewno-beczka, specyficzny, słodki posmak melasy i muscovado, na końcu trochę kawy. Piwo gładkie, kremowe, dość mocne, alkohol wyczuwalny ale bardziej przez smak rumu a nie wprost z piwa
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2019-03-31 22:26:45
Zapach palony.Smak porter bałtycki egzotyczny. Nie ma kokosa, ale cały czas miałem takie złudzenie, jak piłem. Piwo intensywne w swoim oryginalnym smaku. Lekko słodkie, trochę goryczkowe. Aromat rumu w tle.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
szab12
starstarstarstarstar

2018-06-30 19:31:48
Bardzo dobry Tropical Foreign Stout, choć trochę tropiki mniej odczuwalne. Kolor czarny, zapach palonego jęczmienia i jakby kawy zbożowej. W smaku spora goryczka, do tego kawa z bardzo gorzką czekoladą. Niestety intensywność spada wraz ze spożyciem. Piwo jest bardzo gęste, degustacyjne. Cena 9,3 zł.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010