PINTA Grodziskie 4.0
PINTA Grodziskie 4.0
PINTA Grodziskie 4.0
% alk. 2.6
Blg 7.8
IBU 20
brak koduaddbarcode
ulubione: 12

Produkt kontraktowego browaru Pinta, który warzy swoje piwa w Zawierciu i Zarzeczu. To piwo uwarzone zostało w Browarze Zarzecze. Grodziskie - oryginalne polskie, lekkie i jasne piwo górnej fermentacji. Przygotowane ze słodu dymionego i polskiego chmielu Lubelskiego. Jako Pinta warzymy regularnie piwo w tym stylu od 2011 roku ale poszukując ideału eksperymentujemy. Przedstawiamy Grodziskie 4.0 zacierane według oryginalnej receptury z drugiej połowy XX wieku, z użyciem 100% słodu pszenicznego - Grodziskiego, dymionego dębem. Pinta Grodziskie gasi pragnienie. Naprawdę. Jest to trzecia wersja piwa grodziskiego, tym razem do uwarzenia użyto słodu pszenicznego, wędzonego dymem z dębu. To prawdopodobnie jedyna zmiana względem pozostałych wersji 2.0 i 3.0. Piwo to jest niefiltrowane i pasteryzowane.

W składzie: Słody Weyermann pszeniczny Grodziski, wędzony dymem z dębu. Chmiel Lubelski i drożdże Fermentis Safbrew S-33.
Polecana temperatura serwowania to przedział 7-8°C.
Barwa słomkowo-żółta, wyraźnie mętna. Piana śnieżno-biała, po nalaniu wysoka na około centymetr. Składa się z średnich pęcherzy, przeciętnie zdobi szkło. Dosyć szybko redukuje się do niskiej, dziurawiącej się warstwy. Zapach średnio intensywny, zdominowany przez charakterystyczną dymioną nutę. W smaku na pierwszym planie delikatna kwaskowość, którą natychmiast zastępuje typowy dla tego gatunku, wyraźny posmak dymionego słodu. W smaku nie brakuje również akcentów zbożowych. Wysycenie na poziomie wysokim. Piwo jest delikatne i łatwo pijalne.
Dodał: Stacher93 - 2014-08-22 15:14:27

oceny Oceny

Użytkownicy 5,92 / ilość: 84
Goście 5,57 / ilość: 23
średnia5,84 / ilość: 107

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-02-10 21:52:08
Piana biała, drobnoziarnista, ale bardzo mizerna, momentalnie po przelaniu do szkła zanika do wąskiej otoczki przylegającej do ścianek szkła, o lacingu nie ma mowy. Barwa soku z antonówki, mocno zmętnione, nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu czuć wędzonkę, dym bukowy ma miejscu, ponadto dużo słodu. W smaku...okropnie nijakie wędzonka gdzieś daleko na podniebieniu, oprócz tego tylko kontra słodowa, brak goryczki, IBU na poziomie 20?Wolne żarty...wysycenie na wysokim poziomie. Kapsel standardowy od Pinty, etykieta nawet nienajgorsza, kolorystycznie całkiem dopasowana do całości. Po raz pierwszy aż tak się zawiodłem na Pincie, bardzo przeciętny Grodzisz...mocno rozwodnione piwo, gdyby nie ten palony,dębowy posmak gdzieś daleko w tle, to smakowałoby jak posłodzona mocno gazowana woda. Ciekawe czy tylko ten grodzisz im nie wyszedł, czy po prostu ten styl im nim nie podpasował, bo nie piłem poprzednich Grodziskich od Pinty. Za 4.0 dam 5 z ogromnym minusem.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 5 )
awatar
PiwowarWWA
starstarstarstarstar

2015-10-27 15:32:42
zapach- owocowo- chlebowo- zbożowy- bardzo przyjemny. W smaku wędzonka średnio ułożona, na tle kwaskowo- pszenicznej i słodowej kontry. Goryczka w stronę aromatu chmielowego i akcentu dojrzałych owoców z drożdży, Wpierw nico wytrawne, głównie słodkie i orzeźwiające, nieco w niemieckim stylu pszenicznym. CO2 średnie, barwa: sok cytryny, wysoce mętny, osad\" zgluciały\". Dobre, aczkolwiek raczej nie na zapotrzebowanie rynku na niskoprocentowe grodzisze. Poprzednie krytyczne opinie- zupełnie nieadekwatne do stanu produktów.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Kaente
starstarstarstarstar

2015-10-21 23:47:51
Pomimo wielkiej sympatii zarówno do Pinty jak i tego jedynego polskiego stylu, musze bardzo krytycznie ocenić te piwo. W mojej ocenie zarówno Grodziskie 4.0 jak i Czarna dziura to takie dwie skazy na klejnocie zwanym Browarem Pintą. Skupie się jednak na piwie, pierwsza integracja z butelką tego trunku dość mocno mnie zniechęciła za sprawą nieprzyjemnie zalegających na dnie drożdży, przemieszczających się od góry do dołu po każdym nawet najmniejszym ruchu. Aromat poprawny, aczkolwiek niezbyt intensywny kojarzącvy mi się z podhalańskim przysmakiem - oscypkiem. Strukturę bukietu aromatycznego wzbogaca i tym samym zamyka lekka pszeniczna słodowość. Kolejna rzecz, która mnie rozczarowała to szokująco niska piana, oryginalny grodzisz pieni się szampańsko, tutaj wytworzył się bardzo ubogi centymetrowy krążek. Barwa wyraźnie mętna, o niezbyt przyjemnej brudnosłomkowej barwie. W smaku raczej w typie wytrawnym, spore nasycenie piwa mocno łaskocze podniebienie czyniąc piwo nieco treściwszym. Nie zmienia to jednak faktu, że te Grodziskie Pinty jest niezwykle wodniste, pustawe w smaku i dalekie od mojego ideału, którym póki co jest grodziskie z podkarpacia - Dębowa Panienka z Browaru Dukla. Kupione na przecenie za 2.85 więc kupno tak bardzo nie boli, do grodziskiego pewnie kiedyś wróce, lecz na pewno nie tego z Pinty...
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 3, zapach: 7, wygląd: 2 )
awatar
czekaylo
starstarstarstar

2015-10-06 09:50:59
Jestem z pokolenia, które nie pamięta starego Grodziskiego, chociaż słyszałem wiele głosów bólu po tym jak ostatnie prawdziwe piwo zostało zastąpione przez EB i całą falę eurolagerów. Szkoda? Na pewno. Ale jeżeli stare Grodziskie miałoby smakować tak jak Grodziskie od Pinty to nie wiem, czy aż tak byłoby szkoda. Za bardzo dymione, zero kontry. Plus że pijalne, ale rozczarowanie mocne.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 4 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.