Pinta Grisette
Pinta Grisette
Pinta Grisette
% alk. 4.1
Blg 9.0
brak koduaddbarcode

Uwarzone przez Browar Pinta w ramach akcji Pinta Miesiąca na luty 2017. Premiera w dniach 24-26 luty.

Niczym lutowo-marcowa szaruga za polskimi oknami - taka sceneria dominowała w regionie Hainaut w Belgii na przełomie XVIII i XIX w. - w krainie węgla, szarych uniformów i piwa Grisette. Albowiem Grisette to historyczny styl rodem z górniczego regionu belgijskiej Walonii – Hainaut. Profilem smakowo-aromatycznym przypomina rustykalnego Saisona, jednak jest od niego piwem lżejszym, mniej chmielowym i posiadającym silną podbudowę pszeniczną. Grisette ze względu na swój sesyjny charakter i niskie stężenie alkoholu było piwem codziennym górników, którzy popijali je po zakończonej pracy. Nazwa stylu (Gris po francusku oznacza „szary”) nawiązuje do koloru fartuchów kobiet podających robotnikom piwo w szynku. (Opis producenta)

Składniki: woda; słody jęczmienne i pszeniczne Weyermann®: Pilzneński, Pszeniczny; dodatki: płatki owsiane, pszenica niesłodowana; chmiel: Saaz; drożdże: The Yeast Bay „Wallonian Farmhouse”.
Dodał: Barcelonismo - 2017-02-20 20:30:35

oceny Oceny

Użytkownicy 6,8 / ilość: 5
Goście 8,5 / ilość: 2
średnia7,29 / ilość: 7

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
dermalamor
starstarstar

2017-03-08 20:37:32
Bardzo interesujące i nawet całkiem dobre piwo. Barwa mleczna, niemal biała, goryczka niewyczuwalna, lekko cytrusowy aromat - idealne, aby zarazić kogoś kraftem. Trochę jakby grodzisz??? Lekkie. Do mnie jednak nie przemawia ten styl, choć ma coś w sobie i spróbować było warto.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 4, wygląd: 6 )
awatar
WoocashRosh
starstarstarstarstar

2017-02-25 12:58:48
Bardzo odświerzające, intensywnie cytrusowe złote piwo. W aromacie i smaku dominują cytrusy, słodowość bardzo delikatna. Niska goryczka. Piwo lepsze chyba na miesiące letnie, niż luty. Nie jest wybitne ale warte spróbowania.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 6, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.