Pinta Grape Ale
Pinta Grape Ale
Pinta Grape Ale
% alk. 7.3
Blg 15.1
5905331026208addbarcode
ulubione: 3

Połączenie brzeczki piwnej oraz moszczu z polskich winogron odmiany Hibernal i Jutrzenka, zebranych i wytłoczonych tuż przed warzeniem. Kompleksowy charakter białych winogron z późnego zbioru o kwaskowym profilu, owocowym smaku oraz delikatnie mineralnym finiszu został zbalansowany przez chlebowy smak słodów. Całości dopełniają nuty kwiatowe i owoców tropikalnych od chmieli z Francji, Nowej Zelandii i USA.
Ale Grape - wytrawnie, orzeźwiająco, owocowo i chmielowo.

Surowce: słody jęczmienne Weyermann®: pilzneński, pilzneński klepiskowy, wiedeński Barke; świeżo wytłoczony moszcz z winogron odmian Hibernal i Jutrzenka; chmiele: Aramis (FR), Motueka (NZ), Waimea (NZ), Citra® (USA); drożdże Fermentis Safale™ US-05.
Dodał: ark00 - 2017-11-24 09:45:55

oceny Oceny

Użytkownicy 6,76 / ilość: 17
Goście 6 / ilość: 2
średnia6,68 / ilość: 19

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2018-01-07 01:13:41
Zapach : bardzo winny , czuć te winogrona bardzo intensywnie , szczerze nic więcej nie czuję , raczej tutaj dominują

Smak : bardzo ale to bardzo wytrawne przez smak winny i wysycenie wysokie , co nie pozwala na szybsze picie , a smakowanie tego piwa. Również raczej winnie , sporo winogron i tylko tyle się dzieje.

Mega ciekawe doświadczenie coś aka dobre wino białe , choć nie idące w stronę zwykłego szampana , a jednak gazowane , mega ciekawe doświadczenie .
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
tleix
starstarstarstarstar

2017-12-16 12:10:04
Riesling wśród piw. Wielki plus za nowy smak. To piwo naprawdę wygląda, pachnie i smakuje jak wino, białe. Różnica taka, że z pianką i lżejsze od wina. Piłem wprawdzie piwo podobne w smaku do Grape Ale Pinty (urzekła mnie lekkość tamtego i szampańskie nagazowanie oraz smak) ale nie zapamiętałem nazwy. Teraz już nie muszę szukać, to piwo godnie je zastępuje.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 10, zapach: 9, wygląd: 6 )
awatar
Pablo86
starstarstarstarstar

2017-12-02 19:31:16
Ciekawe piwo. W aromacie trochę kwiatowo, trochę owocowo z wyraźnym akcentem winogron. W smaku lekka kwaśność, goryczka niska, dość wytrawne z taką jakby chlebową kontrą i to tutaj jest fajne. Winogrona dają o sobie znać i to mocno. W ogóle piwo ma mocny, winny charakter. Mimo, że winogron nie lubię i przez to trochę piwo było dla mnie męczące całość odbieram bardzo pozytywnie. 7% alko przyjemnie rozgrzewa, piwo świetnie się nadaje na długie, zimne wieczory :)
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Bob
starstarstarstarstar

2017-11-26 00:56:11
Mocno winne piwo, niezbyt pijalne choć dające ciekawe i oryginalne wrażenia :) Brakuję mi słodyczy przy tak wysokim ekstrakcie. Ewentualnie można by obniżyć ekstrakt i stworzyć nieziemsko pijalne i dobre piwo na lato. Tak to jest coś pomiędzy, niekoniecznie to na dobre piwu wychodzi.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 10 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.