Pinta Grande Finale
Pinta Grande Finale
Pinta Grande Finale
% alk. 12.7
Blg 30.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 4

Słuchajcie, dziś będzie wzniośle.

Prezentujemy PINTA Grande Finale BA - ostatni odcinek przed nowym rozdziałem, który w 2021 roku zacznie pisać PINTA Barrel Brewing - w zasadzie już zaczęła pisać, ale wiadomo, na dobre rzeczy potrzeba czasu.

Starzony przez 2 lata blend Russian Imperial Stoutu, Barley Wine i Porteru Bałtyckiego to kolejny krok w drodze do urodzinowego PINTA Party 2021: X Urodziny Kraftu! (tam też znajdziecie więcej informacji o GF), oraz podsumowanie ponad 5 lat doświadczeń PINTY w starzeniu piwa w drewnianych beczkach.

Historia zaczęła się, gdy do otrzymanej w prezencie beczki po rumie zapakowaliśmy ok. 100 litrów Imperial Bittera. Dziewicza premiera - Call Me Simon BA - w ilościach ekstremalnie limitowanych, odbyła się wiosną 2016 roku podczas Festiwalu Dobrego Piwa we Wrocławiu.

Nie było opcji, żebyście wszyscy go spróbowali. Ale pewnie kojarzycie Imperatora Bałtyckiego Sherry Oloroso BA. Był on pierwszym starzonym piwem dostępnym na szeroką skalę - w butelkach o poj. 330 ml i w ozdobnym kartoniku. Zadebiutował wiosną 2017 roku w trakcie Warszawskiego Festiwalu Piwa - kto stał w tej gigantycznej kolejce?

Udana premiera zachęciła nas do dalszych eksperymentów. Do dziś niektórzy z Was pytają kiedy powtórka takich rodzynków jak Kwas Epsilon Wild & BA czy Kwas Theta WIld Sour Cherry RIS BA. A w ostatnich latach program beczkowy PINTY przejęły odmiany RISfactora, Masterbara i Portermassa, które starzyliśmy m. in. w beczkach po Bourbonie, winie z regionu Rioja, czy francuskim Cognac XO.
Na koniec - podziękowanie dla Was.

Dokładnie 3357 butelek PINTA Grande Finale BA wyprzedało się jeszcze przed opuszczeniem browaru…

Ten kredyt zaufania dla piw starzonych w drewnie z PINTĄ na etykiecie przekazujemy w najlepsze ręce - do PINTA Barrel Brewing. Coś się kończy, coś się zaczyna.
Dodał: JP2137 - 2021-03-31 17:13:41

oceny Oceny

Użytkownicy 9,22 / ilość: 9
Goście 0 / ilość: 0
średnia9,22 / ilość: 9

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar

2021-09-20 15:10:57
Piana średniej wysokości, brązowa, drobnopęcherzykowa, perłowa.
Barwa praktycznie czarna.
Zapach: bogaty, intensywny i przyjemny, czekolada, kakao, wanilia, syrop klonowy, nuty drewna, likieru, delikatniej suszone owoce i cynamon.
Smak: wysycenie niskie+, gęste, gładkie, rozgrzewające, bardzo bogate w smaku. Z dodatków wszystkie obecne, najmniej cynamon, alko super ułożone, nadaje takiego likierowego charakteru, świetnie wchodzą tutaj suszone owoce i nuty barley wine. Mega złożone, dość słodkie, ale pije się to genialnie. 9,5/10
awatar
Tus_Videos
starstarstarstar

2021-05-28 23:45:50
Grande finale smaku pinty. Ich najlepsze piwo dotychczas, zapach tak genialny ze nie wiem czy jakiekolwiek piwo moglo by to przebic. Doslowie ciary mi przeszly po powachaniu, cos wspanialego. Beczka, beczka, beczka wanillia nutka cynamonu feeria zapachow. W samku tez fenomenalnie, czuc cechy wszystkich styli z ktorych skalda sie ten blend. Genialne piwo ktore polecam wszystkim fanom barrel aged i ciemnych mocnych piw. Nie bedziecie zawiedzeni
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 8 )
awatar
max
starstarstarstarstar

2021-05-03 12:13:04
Bardzo dobre piwo. W zapachu i w smaku czuć czekoladę, kawę i inne aromaty. Whisky i alkohol też wyczuwalny, ale nieprzesadnie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2021-04-17 18:00:27
Fenomenalny blend. Dominujące nuty czekolady, suszonych owoców, szlachetnej taniny i dobrego destylatu. Piana ładna drobnopęcherzykowa ale szybko redukuje się do obrączki. Świetnie ukryty alkohol bo mimo mocy piwo jest bardzo pijalne.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.