Pinta Golden April
Pinta Golden April
Pinta Golden April
% alk. 4.8
Blg 12.0
5906395997664addbarcode
ulubione: 4

Piwo uwarzone przez Browar Pinta z Wieprza (województwo śląskie, powiat żywiecki). Jest to piwo z serii Pinta Miesiąca. Golden April to edycja z kwietnia 2020 roku.

PINTA GOLDEN April - wytrawny, rześki Pilsner w stylu amerykańskim - skutecznie nachmielony zarówno na goryczkę, jak i aromat. Chmielenie na zimno odmianami Amarillo®, Citra® i Falconer's Flight zapewniają kompleksowy, owocowo-cytrusowy smak i aromat piwa, którego bazą jest spokojnie fermentowany i długo leżakowany lager. Tylko słód, chmiel, drożdże i dużo radości!

Składniki: woda, słody jęczmienne (pilzneński, wiedeński), chmiele (Columbus, Citra®, Amarillo®, Falconer's Flight), drożdże (SafLager™ W 34/70)
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: Piwosz92 - 2020-03-31 12:13:32

oceny Oceny

Użytkownicy 7,91 / ilość: 22
Goście 0 / ilość: 0
średnia7,91 / ilość: 22

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2020-04-25 20:32:42
No kozacki aromat. Owocowo mocno. Cytrusy oraz białe owoce. Lekki klimat tropikalny, w stylu ananasa. Jak na lagera piwo jest mało złociste, jest bardziej jasnożółte, klarowne. Piana średnio obfita, drobno i średnio pęcherzykowa. Po przelaniu do szkła aromat przyjemnie owocowy. Owocowe tak maskują profil aromatu, że nawet nie czuć słodowości i nawet bym nie zgadł, że to lager. Kurde przecież to piwo smakuje jak Session IPA! No naprawdę taki pilsik to rzadkość. Wysycenie średnie. Słodowość tylko lekko wyczuwalna. Ustępuje miejscu owocowości. Konkretny taki cytrusowy profil. Piwo jest trochę gładkie. Jest wybitnie sesyjne. Pije się zjawiskowo. Pijalność hard level. Goryczka średnia, ale fajnie zaznaczona i w takim typowo albedowym klimacie. No powiem jest zaskoczenie. Piwo jest świetnie nachmielone. Proszę o więcej takich lagerów na polskim rynku.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
ekoman69
starstarstarstarstar

2020-04-19 15:11:22
Piwko ma złocistą barwę, jest prawie klarowne. Piana biała umiarkowanie trwała, ładnie zdobi szkło. W aromacie bucha bukiet owoców tropikalnych, później zaczyna dominować zboże, chlebek. W smaku lekkie, zwiewne, dobrze ułożone. Na wyraźnej podbudowie słodowo -chlebowej występuje przyjemna, średnio intensywna lecz długo pieszcząca podniebienie ziołowa goryczka. Po prostu smaczny pils. Warka 30/09/2020. Kupione w sklepie z kraftami za 10,40 zł.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2020-04-05 13:25:20
Barwa jasne złoto , klarowna. Piana biała , z głównie średnimi oczkami ale za to w miarę trwała. Zostawiła niezły lacing. W aromacie zarówno cytrusy od chmielu jak i podbudowę słodową , typową dla pilsa. Żadnego gównianego masła itp. Bardzo czysty aromat. W smaku piwo lekkie ale nie wodniste , sesyjne , szybko znika. Goryczka może koło 30 IBU. Średnio nagazowane , z tych wytrawnych. Ogólnie udany zwykły American Pils , cudów nie można się spodziewać ale na pewno lepsze niż De Pils z Pinty i Pierwsza Pomoc która jest bardzo dobra ale wśród desitek. To z tych 3 jest najbardziej ciekawe i wg mnie zasługuje na 8. Bez wad , stylowe piwo. Warka do 30.09.2020
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2020-04-04 23:25:26
Wygląd: barwa słomkowa, delikatnie nieklarowne, piana słaba i nitrwała, lacing żaden
Zapach: przyjemny, bardzo chmielowy, kwaśne cytrusy, owoce tropikalne, ale tak bardzie w stronę papaji, jakaś żywica, zielony pieprz, trochę zbożowości
Smak: Całkiem, całkiem, Pincie wyszedł lager, moje uznanie, piwo gładkie, dobrze ułożone, w tej warstwie słodowej takie chlebkowe z delikatną nutą zbożową, fajnie nachmielone, mocno, tak jak w zapachu, goryczka zaznaczona, ale nieprzegięta. Nie cierpię amerykańskiego pilsa, z prostej przyczyny, zwykle ma niewiele wspólnego z pilsem, a to piwo owszem, najlepszy american pils jakiego piłem.
Kto by pomyślał, że pod tak paskudną etykietą, kryje się tak dobre piwo ;)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.