Pinta Eisbock Grand Prix
Pinta Eisbock Grand Prix
Pinta Eisbock Grand Prix
% alk. 11.2
Blg 27.0
IBU 31
5905331026055addbarcode
ulubione: 2
cena: 15 zł

Prawie 1/4 gęstości tego piwa pochodzi z wielotygodniowego wymrażania i oddzielania lodu od piwa. Cały proces zajął nam 9 miesięcy. Artur Pasieczny, autor receptury i zwycięzca Warszawskiego Konkursu Piw Domowych podczas ostatnich testów nie miał wątpliwości - to jest właśnie ten Eisbock.

PINTA Eisbock Grand Prix uwarzyliśmy w maju 2016 roku ściśle wg mistrzowskiej receptury Artura Pasiecznego, zwycięzcy Warszawskiego Konkursu Piw Domowych. Olbrzymie ilości słodu monachijskiego i wiedeńskiego, delikatne chmielenie na goryczkę i aromat oraz kilkumiesięczne leżakowanie – tak powstał „płynny chleb”, który następnie solidnie wymroziliśmy w tanku. Usuwając lód uczyniliśmy piwo gęściejszym i mocniejszym. Wszystko zajęło nam trzy długie kwartały. Profil piwa jest zdecydowanie słodowy, z nutami ciemnego chleba, zboża i karmelu. Słodowość kontrowana przez krótką goryczkę oraz łagodnie rozgrzewający alkohol.

Surowce: woda, słody jęczmienne: Weyermann® Monachijski typ II, Wiedeński, Vikingmalt Monachijski typ I, Karmelowy 300, Chateau Crystal®; chmiele: Marynka, Perle; drożdże: Fermentis Saflager W-34/70.
Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.
Temperatura serwowania 11-13°C.
Dostępne w bezzwrotnej butelce o pojemności 330 ml.
Dodał: Barcelonismo - 2017-02-06 18:06:08

oceny Oceny

Użytkownicy 7,8 / ilość: 35
Goście 8,79 / ilość: 14
średnia8,08 / ilość: 49

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
jover
starstarstarstarstar

2021-01-25 21:54:24
zapach karmel, bombonierka, suszone owoce, wysycenie niskie, w smaku słodkie, pełne, gęste, lekko oleiste, likierowe, deserowe, dużo owoców, słód, biszkopt, skórka od chleba, karmel, alkohol wyczuwalny ale szlachetny, lekko rozgrzewa w żołądku, ułożony, gorycz niska ziołowa, ogólnie bardzo dobre, jeśli ktoś to jeszcze leżakuje niech uważa na gushing, warka 30.01.2020, cena 17zł
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-04-01 23:04:23
Wygląd: Kolor miedziany, dosyć klarowne, ładna drobna piana, beżowa, lacing żaden
Zapach: żaden, jakaś może skórka chleba i karmel, ale daleka
Smak: Pite po Aventinusie i niestety będzie do niego porównywane, choć to dolniak, jednak Pinta ma 11,2 alk z 27 Plato, Aventinus miał 12% z 25,5% a tego nie czuć, tamto piwo było pełne, wyklejające, to jest dosyć płytkie i alkoholowe, owszem melanoidynowe jest do bólu, to taka esencja ze skórki chleba, ale jednak smakuje tak jednowymiarowo jakby ktoś wymroził jakiegoś bieda koźlaka, powiedzmy, że Żywiec lub Perła stworzyłyby podwójną wersję swoich (Żywiec już wycofał z oferty) wodnistych koźlaków, a następnie wymroziły, to tak by smakowały.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 6, zapach: 3, wygląd: 7 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2017-11-10 21:36:23
Niezłe degustacyjne piwko wybitnie chlebowe. Alkohol wyczuwalny, rozgrzewający, piwo jest słodkie w smaku, ładnie ułożone. Goryczka przyjemna.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2017-05-27 08:37:44
Jak na mój smak alkohol wszędzie choć nie czuć takiego spirytusu a ciepło i w ustach i w gardle . Co do posmaków to rodzynki i chleb jak to w opisie \"płynny chleb\". Piwo oczywiście na ustach lekko gęste , bardziej degustacyjne niż orzeźwiające i skierowane na okres letni . Ogólnie ciekawe piwo , a raczej sam proces produkcji tj. wymrażania jest bardzo ciekawy dlatego ocenę podwyższyłem , oby więcej takich innowacyjnych piw w naszym polskim krafcie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.