Pinta eiksizdorG
Pinta eiksizdorG
Pinta eiksizdorG
% alk. 2.5
Blg 7.8
5904730438339addbarcode
ulubione: 1

Uwarzone przez Browar Pinta.
Oryginalnie polskie, jasne i lekkie piwo górnej fermentacji w stylu Grodziskie. Jako PINTA warzymy regularnie piwo w tym stylu od 2011 roku. 100% zasypu to słód pszeniczny wędzony dymem z dębu. Chmielenie wyłącznie jedną odmianą Lubelski. PINTA eiksizdorG również gasi pragnienie. Naprawdę.
Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.
Skład: woda, słód pszeniczny Weyermann® dymiony dymem z dębu; chmiel (PL): Lubelski; drożdże SafAle™ US-05.
Polecane potrawy: oscypek.
Sugerowana temperatura serwowania to 9-10°C.
[opis za oficjalną stroną internetową producenta]
Dodał: Barcelonismo - 2018-06-23 16:11:43

oceny Oceny

Użytkownicy 6,53 / ilość: 15
Goście 0 / ilość: 0
średnia 6,53/10 / ilość: 15

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
jover
starstarstarstarstar

2018-10-13 20:17:46
zapach wędzonka, dym, wysycenie średnie, w smaku wędzonka, kwaskowość, gorycz niska, wędzony aftertase, ogólnie typowy grodzisz, choć osobiście wole jak jest bardziej wysycony, cena 7zł
awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2018-10-09 23:38:59
Piwo jasne i klarowne, z pianą dość wysoką, choć do tego z Grodziska nie ma w ogóle startu, ponadto szybko opada. Składa się głównie z małych oczek. W aromacie delikatne nuty dymu dębowego.W smaku lekkie, mało ciała i jest orzeźwiające. Wędzonka delikatna i fajnie wkomponowana. Goryczka niska, pijalność bardzo wysoka. Piwo jest w porządku, ale problem z nim jest taki, że zwyczajnie lepiej kupić Grodziskie, bo jest tańsze, a pod pewnymi aspektami jest lepsze - głównie mam tu na myśli wysok?, efektowną pianę.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 5 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2018-09-05 19:25:59
Oko: kolor słomkowy, blady. Piana biała, niska jak na styl, średniotrwała.
Nos: z butelki delikatne nuty wędzone, bardzo przyjemne w typie ogniskowym, wędzony boczek. Ze szkła identyczny, ogólnie mało intensywny.
Smak: bardzo wodniste, wędzoność plus lekka kwaskowść. Smak mało wyraźny, wędzonka ogniskowa, delikatna kwaskowość, a po przełknięciu na języku osadza się orzech. Mało orzeźwiające. Ogólnie słabsze od oryginalnego z Grodziska, piana odstaje od stylu, a aromaty blade. Na plus bardzo przyjemny typ nut wędzonych.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-09-03 20:33:57
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, skromnym wianuszkiem okalająca ścianki szkła. Barwa jaśniejsza słomkowa, w miarę przejrzyste i klarowne, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu eleganckie wędzone aromaty, dębowe klimaty, lekka zbożowość, podbudowa słodowa. W smaku oczywiście mocno wodniste, wędzony krótkotrwały aftertaste, goryczka żadna, podobnie jak kontra kwaskowa, wyczuwalna jest niestety ku mojemu zdziwieniu subtelna landrynka, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Pinta, etykieta w białej kolorystyce, fajnie wykonana graficznie, wyczerpująco opisana. Warka 27.03.2019. Przeciętnej jakości Grodzisz, mało aromatyczny i prawie wcale nie orzeźwiający, dodatkowo ta landrynka... Hmmm spodziewałem się chyba czegoś konkretniejszego po browarze Pinta. Nie poleciłbym fanom tego stylu, mogę zaproponować maksymalnie 6 z ogromnym minusem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010