Pinta Dyniamit
Pinta Dyniamit
Pinta Dyniamit
% alk. 6.0
Blg 16.5
5905331025973addbarcode
ulubione: 18

Szaleństwo w kolorze ciemnej pomarańczy. Sezonowa, jesienno-zimowa dyniowa PINTA to interpretacja amerykańskiej specjalności w stylu Pumpkin Ale. PINTA Dyniamit warzona jest z dużym dodatkiem pieczonej dyni, intensywnie ale naturalnie aromatyzowana cynamonem, goździkami i imbirem.
Dodał: ryszard_o - 2012-11-08 10:44:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,34 / ilość: 142
Goście 7,42 / ilość: 31
średnia7,35 / ilość: 173

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Kiszkor2
starstarstarstarstar

2022-12-10 21:21:06
Bardzo dziwne piwo. Rzeczywiście czuć przyprawy korzenne, imbir i delikatnie posmak dyni. Według mnie przekombinowane, całość daje niezrozumiały efekt. Co autor miał na myśli? A może ten styl taki jest. Warto spróbować, aby zaspokoić ciekawość przy okazji danej pory roku
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2022-11-30 18:40:50
Bursztynowe i opalizujące. Przełamana piana na trzy palce. Stabilna. Aromat piernikowy.
Smakuje jak wodniste piwo świąteczne (jak smakuje dynia?). Może nie wodniste, tylko mało przypraw daje takie wrażenie. Może nie jest najgorsze, jednak pampkiny to nie jest mój ulubiony styl.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 6 )
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2021-11-04 18:06:36
Opalizujące złoto z czapą piany. Drobnej, żółtawej, wysokiej i trwałej. Aromat przyprawowy.
Dyni nie czuję. Przyprawy owszem. Piwo bazowe ok. A razem do kupy jakieś to niecharakterne, słodkawe, mdłe. Pił kto kiedy dobrego pampkina?
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 6 )
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2021-10-24 03:11:57
Wygląd: bursztynowe, ciut zmętnione, piana nie najpiekniejsza, choć spora, ale lacing spoko
Zapach: Łopanie, wreszcie daje dynią, do tego mandarynką, skórką pomarańczową, jakby tu ją dodano, a w składzie nie ma, są rzekomo amerykańskie chmiele, których za bardzo nie czuję, Hallertauer Mandarina Bavaria tak daje pomarańczą, piłem kiedyś weizena nim chmielonego i był obłędny, zresztą tu mam wrażenie jakbym obcował właśnie z weizenem, goździk jest niesamowity, imbiru i cynamonu zero, aromat chmielu taki ziemisto-żywiczno-herbaciany, bynajmniej nie chodzi o żywice iglaków, raczej np liści jeżyny/porzeczki, jak żatecki czy jakiś hallertauer, wyraźny czarny pieprz.
Smak: Mam znajomego piekarza, którzy chciał strasznie zrobić chleb dyniowy i nie wychodziło, w końcu zblanszował dynię i chyba chłopaki zrobiły to samo. Pamiętam, że piłem je w 2017, wtedy był wysyp piw dyniowych (łącznie z takimi gównami jak to z Ciechana) i było po prostu słabe, zero dyni, natomiast przeprzyprawione, aż wykręcało mordę, a tu jest odwrotnie, piwo jest dyniowe w opór, nawet trochę mdłe od niej (ale taki styl), jest mega goździkowe, a ta otoczka: pełnia, słodkość, sprawia jakby pił wręcz weizenbocka, cynamonu nie czuję (może dodajcie tonki, żart), imbiru również, czuję coś jakby sztuczny aromat, może taki, który miał je udawać, ale nie wyszło, nie złapałem za rękę to nie szkaluję. Mega skórka pomarańczowa, nie chce mi się wierzyć, że to od amerykańskich chmieli, bo ich tu nie czuję. To piwo to jak pumpkin weizen-witbier, ale z fajną goryczką na kontrę (nie kontrującą do końca słodkości tego piwa) i z zielistym posmakiem chmielu. Jako Pumpkin Ale się udało znakomicie, to nie jest piwo na codzień, to piwo na koniec października.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.