Pinta Dożynki
Pinta Dożynki
Pinta Dożynki
% alk. 11.5
Blg 24.7
5905331026567addbarcode
ulubione: 5

Uwarzone przez Browar Pinta.
Multigrain Wine - czyli wielozbożowe. Mocne, kompleksowe piwo uwarzone z dodatkiem słodów z czterech odmian zbóż: jęczmienia, owsa, pszenicy i żyta. Delikatnie chmielone, posiada chlebowy posmak od polskiego słodu jęczmiennego, kremowość od angielskiego słodu owsianego oraz gęstość od niemieckiego słodu pszenicznego i żytniego.
Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.
Składniki: woda, słody jęczmienne: pale ale, Crystal; słody pszeniszne: jasny, Carawheat®; słody: owsiany, żytni; chmiele Zeus (US), Liberty (US), East Kent Golding (UK); drożdże SafAle™ US-05
Receptura: Ziemowit Fałat & Paweł Masłowski.
[opis za oficjalną stroną internetową producenta]
Dodał: Barcelonismo - 2018-11-23 07:47:13

oceny Oceny

Użytkownicy 7,45 / ilość: 29
Goście 8 / ilość: 5
średnia7,53 / ilość: 34

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2021-08-30 19:00:21
Mocna słodowość. Nuty chlebowe. Taki Barley Wine. Piwo pozbawione piany. Piwo miedziane, klarowne. W szkle aromat bogatszy. Nuty toffi, delikatne suszone owoce. Piwo pozbawione wysycenia. Dobre ciało, choć nie jest to piwo gęste. Gładkie jest owszem. Piwo jest prawie rok po dacie ważności, a mimo to nie jest ułożone. Czuć delikatnie alkohol. Nie jakoś ordynarnie, ale rozgrzewa. Głęboko słodowe. Nuty ciemnego pieczywa, do tego toffi. Nie ma tych owoców co w Barley Wine. Jest słodko. Czy jest wyklejająco, no jest,ale to nie to co w Barley Wine. Mam skojarzenie z Koźlakiem. Smaczne, ale liczyłem na bardziej konkretne piwo. Lekki Barley Wine.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
jover
starstarstarstarstar

2020-12-25 19:04:06
zapach suszone owoce, karmel, marcepan, lekko winne, wysycenie niskie, w smaku słodkie, gęste pełne, średnio oleiste, likierowe, w kierunku wytrawnego, mocno owocowe, gorzka czekolada, karmel, bombonierka, rozgrzewające w przełyku, deserowe, alkohol wyczuwalny, przyjemny, ułożony, gorycz średnia-, ziołowa, kwasowy aftertase, ogólnie bardzo dobre, warka 09.11.2020r. cena 10,70zł
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2020-11-09 07:36:57
Piana praktycznie żadna, nie do końca biała, drobnoziarnista, dziurawiąca się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostająca pod zupełnie żadną postacią, brak lacingu. Barwa ciemniejsza miodowa, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione, na powierzchni unosi się multum drobinek drożdżowych. W zapachu nuty karmelowe, suszone owoce, trochę miodu, zbożowy akcent, winne oraz owocowe wonie. W smaku suszone owoce pełną parą, piwo jest gęste i oleiste, a przez to ciężkie i wybitnie degustacyjne, świetnie zamaskowany alkohol jedynie delikatnie rozgrzewający przełyk, wytrawny klimat, goryczka adekwatna do stylu, dużo ciała, zbożowość, szczególnie uwypukla się nuta żytnia, spora dawka słodyczy, wysycenie na niskim poziomie. Kapsel od browaru Pinta, etykieta klimatycznie wykonana graficznie, nawiązująca do zawartości butelki, dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 09.11.2020. Leżakowane około dwóch lat, degustowane w dzień daty spożycia, zdecydowanie ułożyło się. Alkohol świetnie ukryty. Piwo jest ciężkie, wytrawne, ale też aromatyczne. Zbożowy Wine, czuć wpływ słodów z czterech odmian zboża. Konkrecik, nie zgadzam się z opiniami, że niewiele się tutaj dzieje a i po leżaku alkohol ładnie się układa. Po prostu dobre piwo, ode mnie mocna 8 oraz wpisanie na listę ulubionych.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
ArdianK
starstarstarstarstar

2020-04-12 18:23:18
Zerowa piana, średnio ciemna barwa niczym dobre wino. W aromacie okazały winny bukiet. Smak ciekawy, winny, owocowy i lekko kwaskowaty. Mocno trzepie.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.