Pinta Das IPA
Pinta Das IPA
Pinta Das IPA
% alk. 5.0
Blg 13.1
IBU 52
brak koduaddbarcode
ulubione: 5

Piwo w stylu niemieckie India Pale Ale warzone przez browar kontraktowy Pinta. Barwa bardzo jasna złota, doskonale przejrzysta. Piana biała, niewysoka, dobrze oblepia szkło i pozostawia po sobie niezanikający kożuch. Aromat chmielowy z lekkimi cytrusami, słodowością oraz nutami ziołowymi. W smaku wyczuwalna wyraźna choć
krótkotrwała goryczka również z akcentem ziołowo słodowym. Do uwarzenia piwa użyto nowofalowych niemieckich chmieli a są to: Polaris, Hallertau Cascade, T'n'T, Fantasia, Mandarina Bavaria.
Dodał: kamil_93 - 2014-04-16 08:21:49

oceny Oceny

Użytkownicy 6,85 / ilość: 33
Goście 6,4 / ilość: 5
średnia6,79 / ilość: 38

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
root-theory
starstarstarstarstar

2014-06-06 19:40:18
W końcu trochę inna IPA a raczej GIPA :) W smaku aksamitne oraz goryczkowe co świetnie się równoważy. W aromatach bardziej wyczuwalne owoce egzotyczne (mango, ananas, papaja) niż cytrusy oraz lekko herbaciane nuty.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
doktor_piwo
starstarstarstarstar

2014-06-02 23:31:59
Barwa jasno złota, lekko mętne. Piana po nalaniu raczej niewielka, biała, drobno pęcherzykowa, jednakże zbyt szybko nie zanika, za co plus.
W zapachu oprócz chmielu, mocna dawka różnych owoców cytrusowych, głównie mandarynki, cytrusy, oraz gdzieś w tle brzoskwinia i pewna dawka słodowości. Takie aromatyczne, cytrusowe piwo można rzec. Aromat lekko ziemisty z początku, jednak później przeważają już cytrusowe niuanse.
W smaku umiarkowana jak na IPA goryczka, jednak długo utrzymująca się na kubkach smakowych, mocne cytrusy ( z wyraźnie zauważalnym akcentem mandarynkowym), żywica, lekki słód i lekka trawiastość. Wysycenie wysokie, mocno szczypiące.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 6 )
awatar
Browariusz
starstarstarstarstar

2014-05-29 20:07:03
NiemieckieIpy podobno są słabsze dlatego nizsza ocenka jak dla ipy :D
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Hoppy_Luke
starstarstarstarstar

2014-05-19 13:35:17
Kiedy Pinta bierze się za jakiś eksperyment, oczekiwać należy, że będzie przynajmniej przyzwoicie. I można stwierdzić, że to minimum zostało osiągnięte. Ale nic więcej... Pytanie rodzi się, czy to wina piwowarów, czy z użytych składników nic ciekawego wykrzesać się nie da? Moje podstawowe zarzuty - kolor słomkowy, przywodzący na myśl \"sikacza pospolitego\", piany brak chwilę po nalaniu, aromatów również nie uświadczyłem zbyt wiele... Do tego jakiś ekstrakt niski i alkoholu niewiele jak na India Pale Ale... Do oceny 6 podbić udało się tylko dlatego, że jakaś, w miarę przyzwoita goryczka wystąpiła. Szkoda, ale nie zrażam się absolutnie i z niecierpliwością czekam na kolejne propozycje od Pinty!
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.