Pinta Classics Robust Porter
Pinta Classics Robust Porter
Pinta Classics Robust Porter
% alk. 6.5
Blg 16.5
5904165102867addbarcode
ulubione: 6

Mocniejszy wariant Porteru, który przypadnie do gustu amatorom słodów palonych. Piwo łączy nuty słodowe i wytrawny charakter palonego ziarna – jest złożone i pełne w smaku.
Dodał: Kindi - 2023-01-16 18:08:53

oceny Oceny

Użytkownicy 7,72 / ilość: 47
Goście 0 / ilość: 0
średnia7,72 / ilość: 47

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2023-08-28 20:13:45
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca szczątkową formę lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza brunatna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu czekoladowe, kawowe akcenty, karmel, prażoność, suszone owoce, śliwki, wiśnie, rodzynki, orzechy, aromat jak na styl piwa zaskakująco intensywny. W smaku słodkie, czekoladowe, prażony finisz, goryczka adekwatna do stylu, lekka kontra kwaskowa, kakao, karmel, suszony owoc, rodzynki zadowalająca ilość ciała ciemnego ciała, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od Pinty, etykieta w czarno-srebrnej kolorystyce, klimatycznie wykonana graficznie, ubogo opisana. Warka 24.08.2023. Nieomyślnie wyleżakowane. Naprawdę dobry Robust, palony, prażony, trochę gryzie mi się deserowa słodycz z goryczką...ale oprócz tego jest ok. Ode mnie dostaje 7 z plusem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Chrisrks
starstarstarstarstar

2023-02-26 16:08:15
Robust czyli solidny. Tyle i nic więcej. To piwo takie jest. Nie bardzo rozumiem napis na etykiecie \"mocniejszy porter\"? W jakich parametrach? Aromatyczne i w tle lekko owocowe. Oczywiście kawowy i czarny jak smoła. Smak rozczarowuje gdyż niewiele się dzieje i przypomina stout. Do wypicia i niestety do zapomnienia.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2023-03-02 17:38:53
Ale nie napisali, że Bałtycki. Oryginalny, angielski Porter ma z 5% alk. Robust to nieco mocniejsza wersja.
awatar
weizenfan
starstarstarstarstar

2023-02-12 16:35:18
Butelka: kolejna butelka z serii PINTA Classics, tym razem w szaro-czarnej kolorystyce. Trochę niewyraźnie widać te szare napisy na szarej etykiecie, nie był to przemyślany wybór. Krótki opis gatunku robust porter i skład dostępny po zeskanowaniu kodu QR - jest różnorodnie, są i słody palone i czekoladowe. Kapsel szary z nazwą browaru.
Aromat: w butelce taki amerykański czyli chmielowy z odcieniami żywicznymi, sosnowymi, słodkawo-cierpki, przyjemny. W szkle głównie paloność, kawa, lekka czekolada.
Kolor: nieprzejrzyście czarny, piwo jest niefiltrowane.
Piana: wytwarzała się powoli, jest głównie średniopęcherzykowa, strzępi się dość szybko, kolor ciemnobeżowy, lacing fragmentaryczny, kilka milimetrów zostało.
Smak: piwo jest bardzo delikatne w smaku, niestety skłoniłbym się nawet ku temu, że jest wodniste. Nie czuję żadnego bogactwa smaków na języku, co dość wyraziście pokazuje niezgodność odczuć smakowych z aromatycznymi. Piwo nie odpycha smakiem, ale niestety nie jest to to, czego spodziewałem się po przeczytaniu \"robust porter\" na etykiecie. W głównym odczuciu piwo jest wytrawne, lekko palone, jakiejś czekoladowej słodkości nie czuję tu wcale. Finisz jest niestety przeciągnięty w takim nieprzyjemnym kwaśnym stylu. Wysycenie jest bardzo niskie.
Ogólna ocena: aromatycznie było wspaniale, ale niestety smak nie dojechał. Piwo nie jest tragiczne, ale jak na swój gatunek wypada grubo poniżej oczekiwań. Droga PINTO, nie tym razem.
Kupione: 07.12.2022, Lidl, cena: 7.00zł, data ważności: 24.08.2023.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Lukaszndm
starstarstarstarstar

2023-01-14 18:54:58
Kolor Ciemny , piana drobnoczkowa kremowa w ilościach minimalnych utrzymująca się dość długo , aromat czekoladowo chmielowy, w smaku gorzka czekolada , kakao , kawa, alkohol ukryty.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.