PINTA Classics Doppelbock
PINTA Classics Doppelbock
PINTA Classics Doppelbock
% alk. 8.7
Blg 20.0
5904165102850addbarcode
ulubione: 3

Podwójna, mocniejsza wersja Bocka to piwo, które powstało w XVII wieku. Pełne i sycące miało ulżyć mnichom w czasie ścisłego postu. Zdecydowanie słodowe, z nutami skórki chleba.
Dodał: Lisek - 2022-11-22 18:27:53

oceny Oceny

Użytkownicy 7,27 / ilość: 37
Goście 0 / ilość: 0
średnia7,27 / ilość: 37

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
lucalinvail
starstarstarstarstar
2023-01-26 22:33:11
Śliczny rubinowy kolor, piana też ładna, ale ucieka w oka mgnieniu. Orzechowo-słodowy aromat - nawet bardziej niż chlebowy.

Odczucie w ustach obfite, średnio wysycone, ściągające. W smaku orzechowe, herbaciane, tytoniowe, mocno melanoidynowe. Jest też i słodycz w typie przypieczonego biszkoptu. Gdyby przegryzać je ciastem drożdżowym z bakaliami, to - zaiste - zacne byłoby to kombo. Delikatne, jak na parametry - piłem regularne niemieckie koźlaki, które były bardziej intensywne. Pomimo tego nie mam sumienia narzekać. Jednym słowem: PYSZNE!
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
weizenfan
starstarstarstarstar
2023-01-22 19:34:29
Butelka: tym razem pomarańczowy projekt etykiety z serii PINTA Classics. Trochę tę złotą czcionkę słabo widać na tym pomarańczowym tle. Z boku krótki opis czym jest koźlak dubeltowy. Kod QR odsyła do szczegółowego składu i za to plus.
Aromat: w butelce mocno słodowy, chlebowy, taki nawet trochę piwniczny. W szkle przede wszystkim słodowy.
Kolor: miedziany, brązowawy, piwo jest lekko zmętnione.
Piana: dość słaba, średniopęcherzykowa, opada szybko, kolor jasny beż, lacingu nie ma.
Smak: na pierwszym planie jest treściwość, piwo jest konkretne, zalega na języku, równomiernie go pokrywając, ale w koźlaku podwójnym to jest nie tylko oczekiwane, ale wręcz wymagane. Moim zdaniem treściwość powinna być jeszcze wyższa. W smaku czuć pełnię ekstraktu, ale piwo nie przytłacza. Z każdym łykiem i powolnym ogrzewaniem piwa słodowość wychodzi coraz bardziej. Finisz jest lekko goryczkowy, ale dość stonowany. Alkohol jest ukryty, jest delikatne rozgrzanie, ale absolutnie nie zasłania to doznań smakowych.
Ogólna ocena: gdyby to był zwykły koźlak, powiedziałbym, że cudowna sprawa, ale przy koźlaku podwójnym treściwość, pełnia i aromaty powinny być trochę mocniejsze. Ale i tak muszę przyznać, że to solidne piwo.
Kupione: 29.11.2022, Lidl, cena: 7,00zł, data ważności: 28.07.2023.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
ArdianK
starstarstarstarstar
2023-01-16 12:32:28
Przyjemne, mocne i treściwe. Ładnie wygląda, piwo słodowe z chlebowymi akcentami. Dajcie mi jakąś IPA, bo już zbyt wiele tych klasyków, a Hazy Discovery schodzi Wam droga Pinto w 2 dni cały stock na hurtowni... Nepomucen wychodzi na pozycję numer jeden poprzez dostępność i leśne IPAs.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
kurp
starstarstarstarstar
2023-01-08 22:03:48
Mocne - nie czuć alkoholu, ale przyjemnie grzeje kiszki. Z takim piwem faktycznie post braciszkom niestraszny (vide historia gatunku). Słabo się pieni, ładnie wygląda, dobrze pachnie i smakuje świetnie. Nie powala na kolana, ale to naprawdę kawał dobrego piwa, o co wcale dziś nie tak łatwo.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.