PINTA Ce n’est pas IPA Ambrée
PINTA Ce n’est pas IPA Ambrée
PINTA Ce n’est pas IPA Ambrée
% alk. 6.4
Blg 16.5
IBU 22
brak koduaddbarcode
ulubione: 14

Produkt kontraktowego browaru Pinta, warzącego w browarze Zarzecze. Jest to niefiltrowane i pasteryzowane piwo w tradycyjnym francuskim stylu Bière de Garde Ambrée. Północ Francji. Jest ciepłe sierpniowe popołudnie. Mężczyźni schodzą z traktora, siadają przy sałatce i kanapkach z kurczaka. Na stole szklanki do piwa. Chwile odpoczywają, poprawiają wypłowiałe berety. Młodszy kroi dojrzałego Camemberta, sięga po butelki z piwem. Nagle starzy z nich z niepokojem pyta: - Francois, to nie jest...? - Ależ ojcze. To nie jest IPA. Ce nest pas IPA Ambree - kusząco smakowite mimo skromnego nachmielenia.

Skład: słody Weyermann: jasny klepiskowy, wiedeński, Caramunich II, Caraaroma, Carabelge; ekstrakt słodowy; chmiele: Strissespalter, Aramis, Triskel: dodatki: skórki ze świeżych pomarańczy; mirt; mąka kasztanowa;
drożdże: Fermentis Safbrew T-58.
Zalecana temperatura serwowania to przedział 8-10°C.

Barwa miedziana, mocno zmętniona. Piana w kolorze bieli o ciemniejszym odcieniu, po nalaniu wysoka na ponad centymetr. Uformowana jest z różnej wielkości pęcherzy, jednak przeważają te średnie. Opada bardzo szybko do obwódki, która zbudowana jest z grubych bąbli. Pozostawia umiarkowane, nierównomierne i raczej nietrwałe firanki na ściankach. Aromat delikatny, czerwone, fermentowane owoce z kwaskowo-cierpką wonią, która chwilami przywodzi na myśl, świeże niedojrzałe owoce. W smaku najpierw karmel ze słodem, błyskawicznie zastąpiony posmakiem fermentowanych owoców, znanym z piw trapistów. Później ujawnia się cierpkość, która na moment zamienia się w słodkość. Po przełknięciu pozostaje przyjemny owocowy, kwaskowym posmak. Piwo nie posiada praktycznie goryczki, jest treściwe i chwilami da się wyczuć wysoki woltaż. Wysycenie na poziomie średnio-wysokim.
Dodał: Stacher93 - 2014-09-30 15:03:41

oceny Oceny

Użytkownicy 6,94 / ilość: 69
Goście 6 / ilość: 12
średnia6,8 / ilość: 81

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-03-11 05:48:23
Kolor miedziany, piana dużo uboższa niż w standardowej wersji, ale ładna drobna.
Aromat pieprzowy, gałki muszkatołowej, ziela angielskiego, tu już nie ma kwiatów i łąki, a siano, to siano łączy się z zapachem chmielu, słodowy, karmelowy.
?Ciężkie? w pozytywnym znaczeniu. Bardzo długi gęsty słodowo-mączno-drożdżowy smak, pikantny, przyprawowy, chlebowy, lekko pikantny i nawet słony. Może komuś nie podejść, ale myślę, że warto by każdy spróbował.
Doskonałe piwo.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
opons91
starstarstarstarstar

2016-04-01 22:12:00
Piwo o barwie mocnego bursztynu. Piana raczej mizerna, na początku gęsta ale póżniej szybko się rozpływa. W zapachu przede wszystkim słodowe ale wyczuwalne też ziołowe aromaty. Smak pełny, goryczka na koniec całkiem przyjemna, też z nutami ziołowymi.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
PiwowarWWA
starstarstarstarstar

2016-02-15 17:45:43
Dobre piwo, chodź z kategorii raczej gorszych, ze względu na podbudowę woltażu cukrem. W smaku wyraźnie słodko- owocowe akcenty , przeplatane z posmakiem kasztanowym wkomponowane w bazę piwną, gładka goryczka z uwypuklającym się mw, w połowie aromatem chmielowym, ułożone w smaku, Co 2 średnie, lekko kwaskowe,+ sporo nut z drożdży, łatwo pijalne.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2015-04-23 22:21:37
Piana... doprawdy znikoma, jeszcze na początku po przelaniu do kufla jako taka, gruboziarnista, ale opada w niesamowicie szybkim tempie i praktycznie nic z niej nie zostaje, barwa ciemniejsza bursztynowa, w miarę przejrzyste, zapach delikatny słodowy, czuć słabo w tle skórkę pomarańczy. W smaku niczego sobie, subtelnie kwaskowe, wysycenie na niskim poziomie, goryczka słabo wyczuwalna, ciekawy styl ten biere de garde ambree, bardzo pijalny, z chęcią sięgnąłbym po kolejne piwa tego typu, świetne na gorące dni, bardzo orzeźwiające. Etykieta klimatyczna nawiązująca do tematyki i regionu z jakiego pochodzi to piwo, kapsel z logiem browaru. Pinta po raz kolejny mnie nie zawiodła, mogę polecić z czystym sumieniem, 7 ode mnie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.