PINTA & Birbant Collab PL: Browar Birbant
PINTA & Birbant Collab PL: Browar Birbant
PINTA & Birbant Collab PL: Browar Birbant
% alk. 8.1
Blg 20.0
5904730438957addbarcode
ulubione: 5

Słuchajcie, podczas gdy mocna ekipa PINTY wypełnia misje na Galapagos (relacje znajdziecie w wydarzeniu PINTA Party 2021: X Urodziny Kraftu!), wracamy na chwile do naszego krajowego podwórka
Przedstawiamy najnowszą parę PINTACollabPL:

Hop Rate: 24 g/litr
Prosto i na temat. To, co wielu z Was lubi najbardziej, czyli podwójnie chmielone, podwójne IPA, aromatyzowane najlepszymi odmianami chmielu.
Uwarzone z dodatkiem słodu pszenicznego i płatków owsianych, chmielone w kotle i na zimno sprawdzonymi Galaxy i Simcoe oraz nowinką zza Oceanu - odmianą Talus. Efektem są intensywne nuty żywiczno-tropikalne, ale też jagody i świeży różowy grejpfrut.

Co myślicie o tej parze?
Dodał: JP2137 - 2021-04-01 18:26:30

oceny Oceny

Użytkownicy 8,12 / ilość: 17
Goście 0 / ilość: 0
średnia8,12 / ilość: 17

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2021-07-19 18:50:10
Pachnie tropikami i lekko żywica. Jest wyraźna słodycz w aromacie. Nuta cytrusów też jest. Aromat owocowy i taki soczkowy. Piana średnia, w stronę niskiej, jest drobnopęcherzykowa. Barwa żółta, soczysta, soczkowa, hazy. Wyraźne tropiki w szkle, na pewno ananas. Też cytrusy fajnie wyczuwalne, pomarańcze i grejpfruty. Wysycenie średnie bym powiedział. Samo ciało i gładkość trudno zdefiniować. Oczywiście winnymi tej sytuacji są płatki ryżowe. Z jednej strony nadają piwu gładkości i takiej lekkości, to z drugiej wysmuklają piwo i brakuje tej soczkowości. Niemniej odbiór piwa w ustach jest pozytywny. Owocowość dobra. Myślę dominują tutaj cytrusy, ale z domieszką tropików. Pomarańcze, grejpfruty mi się kojarzą. Piwo raczej wytrawne. Goryczka też spora,wyraźnie żywiczna. Taka króciutka. Soczkowe słabo. Soczystość bardzo fajna. Alkohol jest niewyczuwalny. Piwo bardzo pijalne i trzeba mieć się na baczności. Już nie pamiętam generalnie innych Collabów, ale ten trzyma poziom. Pojawia się lekki hopburn, ale piwo smaczyste.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2021-06-04 22:58:16
Można by pisać dużo, ale po co? Świetne soczyste piwo, z owocowym feelingiem i umiarkowaną (jak na DDH) goryczką, która nie łodyguje w przełyku. Gdyby w pozostałych browarach wychodziły tylko takie piwa, to nie mielibyśmy co komentować, bo trzeba by się powtarzać, że sztos tu i sztos tam. Pinta to jedyny browar, który nie eksperymentuje na konsumentach i wypuszcza tylko sprawdzone pozycje - za co należy im się ogromy szacunek.
awatar
max
starstarstarstarstar

2021-05-08 12:47:10
Piękna drobnopęcherzykowa piana, sprawiająca wrażenie kremowości. Dość szybko opada, ale pozostawia ładny ślad na szkle.
W zapachu i w smaku - rasowa DDH DIPA. Cytrusy (grapefruit) i żywica. W przeciwieństwie do niektórych przedmówców nie uważam, aby była za słodka (w porównaniu z innymi współczesnymi), nie odczułem też przesadnej goryczki.
Kolejne udane piwo z tej serii.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar

2021-05-07 13:03:45
Piana średniej wysokości, średniopęcherzykowa.
Barwa całkowicie mętna, żółta z piaskowym odcieniem.
Zapach- tropiki, cytrusy, grejfrut, żywica.
Smak: wysycenie średnie-, bardzo gładkie i kremowe, dość słodkie, wyraźny grejfrut, rzeczywiście pojawia się jagodowa nuta, egzotyki, goryczka średnia, trochę łodygi i zielska. Pijalne i soczyste, 8 z plusem
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.