Pinta A Nanasy?
Pinta A Nanasy?
Pinta A Nanasy?
% alk. 7.1
Blg 16.5
5905331026604addbarcode
ulubione: 4

PINTA Miesiąca - Październik 2018 - A Nanasy? Styl: Piña Colada Ale / 16,5°Plato / 7,1% alk. obj.
Pogłoski o końcu lata są mocno przesadzone PINTA A Nanasy? 16,5° - miks smaków kokosa i ananasa z nutą wanilii, rumu i ciastkowej słodowości w tle. Piwo uwarzone z dużą ilością owsa, dopełnione laktozą i przede wszystkim wzbogacone świeżo tłoczonym sokiem z ananasa (ponad 20% objętości). Co więcej - po skończonej fermentacji, do tanku leżakowanego wysłaliśmy 40 kg chipsów kokosowych, które wcześniej stostowaliśmy i przez dwa tygodnie macerowaliśmy w rumie. Całe zamieszanie po to, aby A Nanasy? przypomniało swoim smakiem i zapachem popularny wakacyjny drink - Piña Coladę.
PINTA A Nanasy? Wspomnienie gorącego lata!
Składniki: woda, słód jęczmienny pilzneński, słód owsiany Thomas Fawcett, płatki owsiane błyskawiczne, laktoza, chmiele: Willamette (US), Palisade (US); sok z ananasa, tostowane chipsy kokosowe macerowane w rumie; drożdże Fermentis SafAle US-05.
Dodał: Ark00 - 2018-10-01 11:33:15

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 32
Goście 7,07 / ilość: 14
średnia7,02 / ilość: 46

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Chrisrks
starstarstarstarstar

2019-09-25 17:39:31
Pina Colada Ale.No bardzo ciekawa wariacja stylu. Wygląd nie powala.Piwo przyjemnie pomarańczowe z widocznym dość wysokim wysyceniem.Piana gaśnie jak C-C. Aromat bardzo ciekawy.Tu zapewne każdy poczuje wyraźne cytrusowe,miodowe akcenty.Ja zdecydowanie czuję tu moc ananasa. Jest tu również rumowy sznyt.Wszystko pięknie zbalansowane. Naprawdę cudnie się to wącha. W smaku ananas bije się z miodowo-rumową kontrą.Dość słodowe,pełne z niską goryczką. Nasycenie w średnich stanach. Fajny,oryginalny smak Pinty.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 6 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2019-07-20 15:23:41
Piwo mało wyraziste, na dodatek totalnie pozbawione nagazowania. Płaskie, bez piany.
Pol słodkie, miodowo slodowe z wyraznym rumem i mniej wyraznym kokosowym akcentem w tle. Ananasow nie doszukalem się. Podobnie jak goryczki.
Słabo.
Warka 29.03.2020
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 3, zapach: 4, wygląd: 4 )
awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar

2019-05-27 17:47:58
Niska, średnioziarnista piana, szybko redukuje się do minimalnego kożuszka.
Barwa słoneczno-żółta, miodowa, mocno zmętniona.
W zapachu kokos, wanilia, słodki rum, ananas trochę z tyłu.
Smak: głównie rumowo-kokosowy, trochę waniliowej słodyczy oraz lekki kwasek z tytułowym ananasem, natomiast piwo samo w sobie jest bardziej \"pinacoladowe\" bądź kokosowe niż ananasowe. Wysycenie średnie, lekka goryczka, alkohol wyczuwalny w \"rumowej\" postaci
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Colo93
starstarstarstarstar
2019-09-27 00:19:34
"Niska, średnioziarnista piana, szybko redukuje się do minimalnego kożuszka."
To jakimi algorytmami to liczyłeś, że ocena wyglądu wyszła Ci 9?
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 4 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-05-22 20:59:40
Piana biała drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, lecz momentalnie dziurawiąca się i opadająca po przelaniu piwa z butelki do szkła, nie pozostawiająca trwałego lacingu. Barwa ciemniejsza miodowa, nieprzejrzyste i nieklarowne, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu na pierwszym planie nuty kokosowe, rumowe akcenty, dalej wanilia, dopiero na końcu tytularne ananasowe klimaty. W smaku podobnie rum w postaci kokosa, którego jest całkiem sporo i zdecydowanie dominuje na kubkach smakowych, dalej nutka wanilii i w tle na granicy autosugestii ten nieszczęsny ananas, faktycznie smakuje trochę jak pina colada, dzięki płatkom owsianym mamy gładką fakturę, goryczka lekko zalegająca o profilu owocowym, słabsza kontra kwaskowa, piwo wcale nie jest wysoce pijalne, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Pinta, etykieta ciekawie wykonana graficznie, wyczerpująco opisana. Warka 14.10.2019. Generalnie jest to piwo o podłożu wyraźnie kokosowym, obecność ananasa jest iluzoryczna. Dodatkowo całkiem słuszny woltaż sprawia, że pijalność piwa spada i traci na świeżości i efekcie orzeźwienia. Nie moje klimaty, nie jestem fanem kokosa w piwie, chyba oczekiwałem po nim czegoś zupełnie innego i dlatego mogę zaproponować góra 6 z minusem tak jak dyktuje mi sumienie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.