zamknij Zostań patronem na patronite
Pinta A Nanasy?
Pinta A Nanasy?
Pinta A Nanasy?
% alk. 7.1
Blg 16.5
5905331026604addbarcode


PINTA Miesiąca - Październik 2018 - A Nanasy? Styl: Piña Colada Ale / 16,5°Plato / 7,1% alk. obj.
Pogłoski o końcu lata są mocno przesadzone PINTA A Nanasy? 16,5° - miks smaków kokosa i ananasa z nutą wanilii, rumu i ciastkowej słodowości w tle. Piwo uwarzone z dużą ilością owsa, dopełnione laktozą i przede wszystkim wzbogacone świeżo tłoczonym sokiem z ananasa (ponad 20% objętości). Co więcej - po skończonej fermentacji, do tanku leżakowanego wysłaliśmy 40 kg chipsów kokosowych, które wcześniej stostowaliśmy i przez dwa tygodnie macerowaliśmy w rumie. Całe zamieszanie po to, aby A Nanasy? przypomniało swoim smakiem i zapachem popularny wakacyjny drink - Piña Coladę.
PINTA A Nanasy? Wspomnienie gorącego lata!
Składniki: woda, słód jęczmienny pilzneński, słód owsiany Thomas Fawcett, płatki owsiane błyskawiczne, laktoza, chmiele: Willamette (US), Palisade (US); sok z ananasa, tostowane chipsy kokosowe macerowane w rumie; drożdże Fermentis SafAle US-05.
Dodał: Ark00 - 2018-10-01 11:33:15

oceny Oceny

Użytkownicy 7,83 / ilość: 6
Goście 7 / ilość: 6
średnia 7,42/10 / ilość: 12

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Portoris
star

2019-02-07 19:20:56
Data na butelce: 14.10.2019
Wygląd: zmętnione, żółto-pomarańczowe
Aromat: przede wszystkim kokos, lekko wyczuwalny ananas i wanilia
Smak: tu też słodki kokos na pierwszym miejscu, ale kontruje go kwaśny ananas, czuć lekkie pieczenie w przełyku, piwo jest dość mocne 7,1%, leciutka goryczka
Ocena końcowa: faktycznie smakuje jak pina colada pomieszana z piwem, bardzo ciekawe i złożone, warte spróbowania, zwłaszcza dla fanów tego drinku.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-02-04 21:04:14
Wygląd: bardzo zmętnione, wygląda jak jakiś sok pomarańczowy, ładna piana, drobna, lacing jak szron
Zapach: pachnie tak jak obiecuje, jak pina colada, ananas i kokos, pszenicznie, trochę zbożowo i trochę mocniejszym alkoholem, wanilia.
Smak: Bałem się, że to będzie jakiś słodki ulep, a ono jest raczej półwytrawne, przy czym bardzo aksamitne i puszyste, ma taką ostrość zbożową i alkoholową, która mi się ginem kojarzy, ale samo piwo nie jest alkoholowe, więc to może od rumu, bardzo kokosowe, bardziej niż anansowe, waniliowe, trochę świeżego ciasta, takie mączne, drożdżowe, ma mleczność od laktozy. Udało się zachować i podobieństwo do pina colady i charakter piwa. Bardzo pijalne, fajne. Wysycenie niskie i pasuje do zamierzenia, nie rozumiem tylko dlaczego tak wysoki ekstrakt i alko, piwo i tak smakuje lekko.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010