Pinta A`la Grodziskie 2010-2020
Pinta A`la Grodziskie 2010-2020
Pinta A`la Grodziskie 2010-2020
% alk. 2.6
Blg 7.8
5908252864669addbarcode
ulubione: 2

Uwarzone przez Browar Pinta.
Wiosną 2010 roku uwarzyliśmy 1666 butelek piwa w stylu grodziskim. Ten pierwszy od czasu zamknięcia browaru w Grodzisku Wlkp. (1994) komercyjnie uwarzony Grodzisz był prywatną inicjatywą Grześka Zwierzyny i Ziemka Fałata. Sukces Ala Grodziskiego od Żywca i Zdroju stał się kamieniem węgielnym Browaru PINTA. Niecały rok później zadebiutował Atak Chmielu i w polskim piwowarstwie nic już nie było takie samo.
Sukces Ala Grodziskiego, PINTY i ogromnej rzeszy polskich rzemieślników nie byłby możliwy bez Andrzeja Sadownika (Czesa), który w 1998 roku na łamach Piwosza opublikował manifest - Już pora zaczynać warzenie domowe. W kolejnych latach, gdy piwowarstwo domowe stało się popularnym hobby, Andrzej zaangażował się w organizację Konkursu Piw Domowych, stworzenie Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych a także skuteczne przywrócenie pamięci o Piwie Grodziskim na świecie w ramach projektu Grodziskie Redivivus.
W dziesiątą rocznicę tamtej wspaniałej historii znów uwarzyliśmy Ala Grodziskie - tym razem wspólnie z Andrzejem Sadownikiem!
Piwo pasteryzowane, filtrowane.
Skład: woda, słód pszeniczny, Weyermann dymiony dymem z dębu, chmiel Lubelski, drożdże FM51.
Dodał: Barcelonismo - 2020-08-13 12:04:54

oceny Oceny

Użytkownicy 8,08 / ilość: 12
Goście 7 / ilość: 1
średnia8 / ilość: 13

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2021-01-28 18:09:35
Aromat to klasyczna wędzonka dębowa. Czyli kojarząca się z ogniskiem. Też delikatna słodowość. Piana bardzo wysoka jak na Grodzisza przystało. Piwo jasnożółte, klarowne. Po przelaniu do szkła wędzonka ciut bardziej intensywna. Lekkie, zwiewne, pijalne. Czyli takie jak powinno być Grodziskie. Wysycenie średnie i mogłoby być wyższe, wkońcu to Grodzisz. Delikatna wędzonka w smaku. Właśnie taka typowo dębowa. Taki klimat ogniskowy. Ciało wiadomo, ze nie może być niewiadomo jakie, piwo ma 7,8 BLG. Delikatna kwaśność. Piwo bardzo stylowe. Dobre, choć ja wolałbym mocniej zaznaczoną wędzoność.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2020-10-28 12:01:22
Barwa złota , lekko zmętnione. Piana biała , w miarę trwała , drobna , choć trochę średnich oczek też się pojawiło. Zostawia ładny lacing. W aromacie ale mocno wędzony , szynka konkret. Bardzo intensywny i przyjemny , kojarzący się od razu z Grodziskim. W smaku tak samo. bardzo szynkowe , wędzone. Gaz powyżej średniego , w sam raz na Grodziskie. W miarę pełne co zadziwia przy takich parametrach. Sesyjne , przyjemnie się pije. Wytrawne , niezła goryczka nawet. Rewelacyjny przedstawiciel stylu. Szkoda że mała butelka. Warka do 27.04.2021
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
piotremon
starstarstarstarstar

2020-09-30 23:56:28
Wygląd: jasne (barwa słomkowa, w stronę jasnożółtej), lekko zmętnione piwo z dosyć obfitą, idealną, redukującą się w średnim tempie pianą oblepiającą szkło.
Zapach: wędzonka o jakiej marzyłem, naprawdę idealnie wyważona, dosyć intensywna i z przyjemnym słodowym tłem.
Smak: niesamowicie przyjemny i świetnie zbalansowany. Piwo bardzo lekkie, ale przyjemnie słodowe ze zdecydowaną (lecz nie za mocną) chmielową kontrą. Wysycenie średnie w stronę wysokiego, moim zdaniem w punkt. Wędzonka jak w aromacie zniewalająco przyjemna.
Cieszę się, że je dorwałem, szkoda, że tylko jedno.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2020-09-26 15:54:52
Moje pierwsze piwo wędzone.
Pierwsze skojarzenie - wędzona makrela ;-)
I choć taką rybę uwielbiam, to to piwo jakoś mi nie podeszło...
Wiem, że to historia polskiego piwowarstwa, dlatego \"za zasługi\" ocena 7
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.