Pinta & 8 Wired Brewing Hazy Disco Auckland
Pinta & 8 Wired Brewing Hazy Disco Auckland
Pinta & 8 Wired Brewing Hazy Disco Auckland
% alk. 8.2
Blg 20.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

W zeszłym roku obiecywaliśmy sobie, że do serii Hazy Disco wrócimy, gdy międzynarodowe kooperacje - symbol tej serii - będą możliwe ramię w ramię, w jednej warzelni. Pandemia zweryfikowała naszą nieugiętość w tej kwestii. Uznaliśmy, że doświadczenia i kontakty wypracowane w ostatnich latach nie mogą dłużej czekać, a fanom innowacyjnie nachmielonego IPA w Polsce należy się coś naprawdę nowego i ciekawego. W ten sposób, w przerwie między CollabPL a Hoppy Crew, wskakują dwie świeżutkie puszki z serii Hazy Disco.

Drugie w tej parze to Hazy Disco Auckland - kooperacja z 8 WIRED BREWING. Z ekipą z Nowej Zelandii znamy się dobrze i osobiście, a HD to bynajmniej nie nasza pierwsza kooperacja - m. in. w 2017 roku warzyliśmy w Nowej Zelandii porter bałtycki pod nazwą Bałtyk-Tasman, którego swoją drogą możecie jeszcze kupić w naszym Sklepie w Browarze.

Hop Rate: 28 g/litr

Jasne, soczyste i napakowane chmielami podwójne IPA, w którym wykorzystaliśmy nowatorską technikę chmielenia - Dip Hop. Jej źródeł można się doszukać lata temu w Japonii, ale w zachodnim krafcie zrobiło się o niej głośniej całkiem niedawno. Mówiąc w skrócie, chodzi o to, aby użyć chmiel w taki sposób, by wydobyć najprzyjemniejsze cechy aromatu chmielowego, ukrywając głęboko te mniej pożądane - jeśli interesują Was niuanse techniczne - dajcie znać. W HD Auckland dzięki odmianom Mosaic, Idaho 7 i Nelson Sauvin uzyskaliśmy tropikalno-żywiczne aromaty z nutą białych winogron rodem z Nowej Zelandii.

Tyle na dziś od nas, życzymy smacznego (we własnym imieniu)
Dodał: JP2137 - 2021-05-30 17:49:13

oceny Oceny

Użytkownicy 8,71 / ilość: 21
Goście 0 / ilość: 0
średnia8,71 / ilość: 21

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2021-06-13 14:27:20
Nuty żywiczne i białe owoce. Co do białych owoców, to białe winogrona. Aromat rześki i taki orzeźwiający. Piana dość wysoka i drobnopęcherzykowa. Żółte, bardzo soczkowe, soczyste, hazy. W szkle więcej białych owoców. Do tego są nuty żywiczne. Wysycenie takie średnie. Ciało bardzo fajne. Mega gładkość. To taka gładkość kojarząca się z New Englandami. Bardzo fajna owocowość. Połączenie białych owoców, tu głównie winogrona i tropiki. Piwo bardzo smaczne. Lepsze niż HD Wisco. Delikatna słodycz. Goryczka niska, ale przy niskiej słodyczy, nie przeszkadza. Fajna owocowość, jest taka nietypowa. Jest soczkowe. Goryczka taka żywiczna, ale niska.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
max
starstarstarstarstar

2021-06-04 16:20:09
Bardzo dobre kolejne piwo z tej serii (to chyba najlepsza seria Pinty).
Ale mi - w przeciwieństwie do przedpiśców - z tej ostatniej pary chyba bardziej jednak smakowało Wisco...
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
luke123
starstarstarstarstar

2021-05-31 15:43:57
Aromat dużo bardziej \"biały\" niż w Wisco - białe owoce - liczi, winogrona, agrest, mniej dojrzałe owoce, jest nafta, ale też ananas, brzoskwinia, mandarynka. Mimo tych samych parametrów co Wisco, w smaku sprawia wrażenie nieco mniej słodkiego, może za sprawą płatków ryżowych, może za sprawą innych chmieli, ale i goryczka też nieco niższa. Gładkie, pełne, puszyste, smaczne. 8+/10
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
ArdianK
starstarstarstarstar

2021-05-22 14:25:42
Oh my days! Znakomite piwo, które wygląda i pachnie przepięknie. Bogaty smak pełen Nowozelandzkich klimatów z białymi owocami na czele. Wyjatkowo pijalne jak na tą moc.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.