Pinta & 8 Wired Baltyk-Tasman
Pinta & 8 Wired Baltyk-Tasman
Pinta & 8 Wired Baltyk-Tasman
% alk. 9.0
Blg 22.0
9421904691155addbarcode
ulubione: 2

Bałtyk-Tasman - Porter Bałtycki uwarzony przez 8 wired oraz Browar Pinta w październiku 2017 roku w Nowej Zelandii. Używając polskiego chmielu połączyliśmy Morze Bałtyckie z Morzem Tasmana.
Dodał: Barcelonismo - 2018-07-10 07:46:25

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 17
Goście 2 / ilość: 3
średnia6,25 / ilość: 20

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2021-02-11 09:16:01
Warka 23.01.2021 wypita wczoraj z niemałym trudem. To jest ewidentnie skopane piwo. Tragicznie nieułożony charakter i poziom najtańszych koncernowych porterów bałtyckich. Od tuzów Kraftrewolty
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2021-01-24 20:15:35
Piana beżowa drobnoziarnista, dziurawiąca się dość szybko po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostająca pod zupełnie żadną postacią, następstwem czego brak trwałego lacingu. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu nuty karmelowe, suszone owoce czekolada deserowa, mniej kawy, palony akcent, generalnie ciemny klimat, choć deserowy, niezbyt intensywny. W smaku słodkie, karmelowe, trochę bezpłciowe... nie ma tej palonej głębi smaku, występuje jedynie przez chwilę na finiszu, dobrze zamaskowany alkohol, trochę czekolady, prażoności, goryczka adekwatna do stylu, lekka kontra kwaskowa, niewiele się tutaj dzieje... wysycenie na dość wysokim jak na styl poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta w fioletowej kolorystyce, przeciętnie wykonana graficznie, raczej ubogo opisana. Warka 23.01.2021. Leżakowane ponad trzy lata, degustowane dzień po terminie przydatności. Zdecydowanie nie trafiony wyrób na leżak, nie opłacało się tak długo trzymać go na półce. Słodki, karmelowy, pusty w smaku bałtyk... zdecydowanie nie wart swojej ceny. Pinta tym razem na minus, nieudana kooperacja, bałtyk jakości przeciętnych polskich koncernów w stylu Książęce... dlatego też stosunek jakości do ceny oceniam na góra 5.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Luxeer
starstarstarstarstar

2020-03-06 20:31:40
Czarny z jasną pianą napój. Porter bardzo delikatny lekko zbożowy, podchodzący pod koźlaka ale i lekka kawa
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-11-17 00:43:18
Wygląd: piwo ciemno miedziane, rubinowe, taki bardziej koźlak, piana przegięta, olbrzymia, grubo pęcherzykowa, nietrwała
Zapach: w Nowej Zelandii doskonale udało się oddać ducha lagera, piwo nie ma żadnego aromatu, no moze jakaś kawa zbożowa xD staram się sobie przypomnieć, czy piłem kiedyś tak biednego w aromacie portera? Kujawski? Cornelius? Nawet one pachniały lepiej i to jako świeżaki. No jest tu daleka nuta żywiczna, ale jest po prostu słabo.
Smak: wygląd już na to wskazywał, piwo mega przegazowane, a gdyby nie nuta palona to powiedziałbym, że to koźlak (i to słaby), to chyba problem większości bałtyków robionych przez Pintę zagranicą. To co odróżnia je od koźlaka to znaczna goryczka i nuta palona, tak to byłby Kujawski Porter z Krajana, czyli najgorszy polski porter. Tu nie ma nic, jest mealnoidynowe, karmelowe, wodniste jak na porter, ma żywiczny posmak i wyraźną goryczkę. To piwo to g***o, trzeba to sobie wyraźnie powiedzieć, to jest poziom Krajana, nawet do Corneliusa, który jest megasłaby nie ma startu. Mówimy o piwie, które było warzone w pażdzierniku 2017, nie świeżaku. A nie sorry, pilem podobne \"portery\": rosyjskie, estońskie i bialoruskie, takie po 6-7% to jest ten poziom, fakt jest lepiej od nich nachmielone.
oceny Oceny użytkownika:
2 ( smak: 2, zapach: 3, wygląd: 5 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2019-11-17 01:27:32
Poza tym alkoholowy okrutnik, w którym alkohol się nie ułoży, bo nie ma w czym. Zresztą, gdyby miał się ułożyć, to już by się ułożył
oceny Oceny użytkownika:
2 ( smak: 2, zapach: 3, wygląd: 5 )
awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar
2019-11-17 11:04:11
Dwa to za mało. Dwa dałbym wodzie, a nie temu piwu. Nie wierzę, że przez kilka miesięcy zmieniliby tak skład. Pamiętam je zdecydowanie lepiej niż to, co wynika z Pana opisu.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.